Zieloni podopieczni Agnieszki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Jak nie lubię storczyków tak ten naprawiamy przyciągnął moje oko. Jest bbardzo ciekawy.
Tym, że rośliny stoją nie ma się co przejmować. Wiosną rozbudza się wszystkie.
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Bardzo ładne storczyki, u mnie ani jednego ;:131 . Co do hojek, moje też kołkują ale tym nie ma co się przejmować..zima, najważniejsze że nie padają :uszy
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Wyraźnie coś zaczęło się dziać w doniczkach, ani chybi wiosna za progiem (za moim progiem właśnie śnieżyca :lol: ). Gdyby tylko było trochę słońca, to rośliny zaczęłyby śmigać. Piękną masz Gunung Gading, nawet jeżeli troszkę nieprawidlowo "nerwową" :) .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Fajnie że hoye choć trochę ruszyły - teraz dni coraz dłuższe, więc może być tylko lepiej ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Foxowa - byłoby nudno jakby każdy lubił to samo :wink: No okaże się, czy się rozbudzą, czy będą ćwiczyć moją cierpliwość ;)

Bluberry,Barbra - właśnie, tego słoneczka tylko brak, ale już niedługo, mam nadzieję. Dziękuję w imieniu Gadziny. Choć mam nadzieję, że nie będzie dalej świrować i prawidłowy wzorek będzie :)

Zenia - może czas to zmienić? ;:224 Storczyki lubię bardzo, jak kwitną, ale ten czas w samych liściach hmm tak pusto dziwnie, miałabym pewnie ich więcej gdyby nie to :wink: Liczę, że nie zamorduję choć tych "bardziej" ulubionych hojek ;)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Jacqueline pisze:Zaczyna też kwitnąć białasek taki zwykły, ale cieszy jednak
Obrazek

Mam chyba identycznego w budowie i kolorze kwiatu. Obecnie jest na etapie "produkcji" pędu kwiatowego.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Mieczysławie - drugi, nieco inny mam, ale kurczę, pęd rósł i patrzę, zasusza pączki, o co kaman? Oglądam i oglądam, a tam... pęd złamany :/ Nie wiem, za duże naprężenie pędu w czasie wzrostu czy co, pękł na dwóch kolankach kolejno poniżej kwiatów :( Ale widzę, że już coś puszcza przy złamaniu, także jest nadzieja :)

Rośliny coraz wyraźniej zaczynają czuć więcej światła niektóre.
Fikus ma coraz więcej ślicznych, młodziutkich listków na różnych częściach. Donica zakupiona, ale jeszcze trochę zaczekam z przesadzeniem, jakieś 2cm wyższa i szersza niż ta w której rośnie.
Obrazek
Może więcej światła, bo warunki grzewcze się nie zmieniły, a może systematyczniejsze spryskiwanie między podlewaniami, ale uspokoił się ostatnio ze zrzucaniem liści :)

Stojąca niemal przy samej szybie Crassula Variegata też ma się całkiem nieźle, łysiutka nieco była, ale zaczyna puszczać się w różnych miejscach co mnie cieszy, bardzo ją lubię :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zakwitła keika z ulubionego storczyka :)
Obrazek

Jest nadzieja, że nie zrzuci może liścia, na razie rośnie, Pubicalyx Red Button
Obrazek

Tu Pubicalyx Splash, raptem jeden listek, wreszcie zaczyna się budzić, jeden z hojowych kołków
Obrazek

Kolejny kołek też postanowił się obudzić, w doniczce są dwie sadzonki, jedna z pędem kwiatowym starym, ale zaczęła rosnąć ta bez pędu. Carnosa Krimson Queen
Obrazek

Przy okazji poszukiwania donicy dla Fikusa, w ręce wpadła mi malutka doniczka ze "słynnymi" uciętymi liśćmi S. Cylindrica. A wpadła jedynie dlatego, że wyłaził już odrost jeden :D Także wieki nie będę czekać na nowe roślinki. Rozgrzebałam do podsuszenia i dziś może posadzę. Przy okazji okazało się, że jeszcze jeden liść zaczyna też coś puszczać. Ciekawa jestem jaka będzie finalnej wielkości i formy rozeta :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Wspaniale prezentujący się i zdrowo rosnący fikus ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Fikus przepiękny ;:oj .
Co wyrośnie z tej sansewierii faktycznie nie wiadomo (na pewno sansewieria :lol: ). Pierwsze liście będą płaskie, dopiero późniejsze cylindryczne. Ale jaka docelowa wysokość i pokrój rośliny, to się okaże.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Arkadius - dziękuję i również miłego :) Co do fikusa myślę nieco o przycięciu go, oddzieleniu nieco poziomów, odrobinę przyciąć na wysokość dolną partię zieleni co by odsłonić pień trochę, takie poziomy zieleni mu zrobić, ale muszę to przemyśleć żeby nie żałować :)

barbra - tak, tyle wiem, patrząc po Sansevieriach tu na forum, że właśnie pierwsze będą płaskie. No jestem strasznie ciekawa. Ale myślę, że to jakaś drobniejsza będzie, te liście są dość cienkie, grubości mojego palca małego u ręki, doniczka w której były ściśnięte miała raptem 6cm średnicy, a liście najdłuższe mają niecałe 20cm. Aż obmierzyłam fikusa i nieco przybrał na masie od ostatniego mierzenia, obwód pnia u nasady niecałe 15cm (wcześniej tego nie mierzyłam), a średnica blisko 5cm, blisko 1cm średnicy przybyło przez około 1,5 roku. Przywiązana jestem do niego, ma 14 lat, od maleńkiej gałązki ukorzenianej go mam :)
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Storczykom nad wyraz dobrze u córki, widok na storczykowy parapet:
Obrazek

I osobno :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Razem ze storczykami na parapecie coś z pestek, mandarynka/cytryna, po kilka pestek wciśnięte, coś tam rośnie, może ze 2 zostawimy.
Obrazek

Hoje ruszają, powoli do przodu, niektóre dalej kołkują, ale może ruszą niedługo? ;)

hoja carnosa Krimson Queen
Obrazek

hoja Gunung Gading - puszcza się w dwóch miejscach :heja Ciekawa jestem co to będzie rosło, jak takie liście dziwne u mnie puściła
Obrazek
Obrazek

hoja Meredithii Ted Green - jestem niezmiernie ucieszona, wreszcie rusza :)
Obrazek

hoja Pubicalyx Red Button - powoli do przodu, listeczek rośnie
Obrazek

hoja Pubicalyx Splash - też pomalutku kluje :)
Obrazek

hoja carnosa Tricolor - budzi się ze snu zimowego ;)
Obrazek

I na koniec Sedum Burrito - w markecie, pełno doniczusi 5cm upchanych z różnymi sukulentami i wśród nich jedno to Sedum, było jeszcze Rubrotinctum i troszkę żałuję, że nie wzięłam. Powędrowała doniczka z co większymi kawałkami do towarzystwa gruboszowi, postawiona w donicy co grubosz rośnie żeby więcej światła miało :)
Obrazek

Było jeszcze z 9 listków z mini roślinkami, powtykałam do gruboszy innych dla towarzystwa ;)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Faktycznie dużo pokus wszędzie dookoła :), człowiek idzie po bułki do sklepu, a wraca z roślinami . Drugie Sedum kupisz następnym razem :wink: .
W hojowisku wyraźnie wiosna ;:215 .
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

barbra - tak zakończył się mój dzisiejszy wypad po bułki i inne drobne zakupy :;230

Obrazek

To w tej małej doniczce oderwało sie przypadkiem w czasie przesadzania. Zazwyczaj kolejnego dnia czy za pare dni dopiero po kupnie biorę sie za przesadzanie, ale jak nie dzis to potem przez 3 dni minimum bym nie mogła. I chyba dobrze, że się za to wzięłam bo ta Haworthia "Big Band" (tak? Ta po środku z tyłu ze zbiorczego zdjęcia) to gnił jej korzeń przy roślinie blisko, posypałam troche cynamonem

A tu każda z osobna :) Tylko w wolnej chwili musze przysiąść i znaleźć właściwe dokładne nazwy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”