Zieloni podopieczni Agnieszki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Na wstępie chciałam serdecznie powitać nowych jak i stałych bywalców oraz podziękować za miłe słowa ;:196 :wit
Pochłonęły mnie wiosną prace przy domu (trochę truskawek mam i sama musze się tym zająć) i brak czasu na roślinki a co dopiero na forum :| Teraz też nie będzie lepiej bo w czwartek na pare dni na badania do szpitala z młodszą córką, w kolejnym tygodniu zaś ja na operacje i po 22 lipca jakoś będę w domu ;)

Renatko bardzo się cieszę, że sadzonki ode mnie są grzeczne :D
Karolino o kwiatach to ja nawet teraz nie marzę, trochę zazdraszczam ;) Choć zbieram na razie hoje o ciekawych dla mnie liściach, to kwiaty z chęcią bym pewnie z czasem zobaczyła :) I tak, zgadzam się, nieźle potrafią zawrócić w głowie. Jeszcze 3 czy 4 mają do mnie przyjechać we wtorek ;)
Arku bardzo dziękuję za miłe słowa i również pozdrawiam :)
Kasiu dziękuję ;:196 Fakt, orchidee też są śliczne, kocham ich kwiaty, jednak tak jak u ciebie królują storczyki, tak u mnie na razie hojowe szaleństwo :wink:

Jak zdążę przed środą to zrobię jakąś fotorelację. Dziś i pogoda paskudna i brak czasu ;)

Miłego weekendu wszystkim :wit
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Hej :)

Fikus przepiękny, mój ulubieniec! Wydaje się, że to mimo wszystko jakaś zminiaturyzowana odmiana, bo tylu letni okaz zwykłego benjamina byłby znacznie większy. Wydaje mi się, że sam mam na parapecie coś takiego, bo nie jest to ani zwykły beznjamin (jest mniejszy), ani natasja (bo ma z kolei większe rozmiary). Na dniach wrzucę do swojego wątku.

Zaciekawiło mnie również anturium, czy to takie samo, co u mnie w wątku? Nie wiem co to za odmiana, ale jest dość praktyczna, bo nie rozrasta się do ta niebotycznych rozmiarów i chętnie kwitnie :)
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Witaj Jakubie :wit

Anturium to faktycznie jakieś miniaturowe, minimum o połowę mniejsze niż standardowo kwiaty i liście. Poszło jednak na śmietnik gdy córka zaczęła podnosić się z poziomu podłogi, a nie miałam na niego miejsca, nie chciałam ryzykować próby zjedzenia.

Fikus jednak jest z tych normalnych, ma normalnej wielkości liście jak krzaczory widywane na aukcjach sięgające sufitu, tylko intensywnie przycinany. Jak gałązki podrastały na 5 czy więcej węzłów zawsze przycinałam na 2-3 węzły max. Nie było wyjścia, musiał mieścić się na parapecie - nie miałam żadnych drzwi tarasowych, tylko parapety i zwyczajnie zdziczałby z niedostatku światła stojąc na podłodze w poprzednim domu. Zapewne stojąc od początku przy takich drzwiach tarasowych, nieprzycinany - pewnie sięgałby już praktycznie sufitu. Ciocia od której dostałam maleńką sadzonkę miała takiego fikusa o cieńszym wtedy pieńku, ale po 1/3 wyższy był.
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

To w takim razie gratuluję tym bardziej, bo jest pięknie uformowany! :)

Znam dobrze problem upychania roślin na oknie, mając do wyboru postawić je dalej kosztem ich wzrostu, a "dostosować" do możliwości parapetu :D
Awatar użytkownika
Karolina_Cz
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 sty 2019, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brwinów

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Na pewno będą kwitły, tylko najpierw przetestują Twoją cierpliwość :wink: U mnie zakwitła zwykła carnosa splash, więc szału nie ma. Ale carnosa to moja jedyna hoja jak na razie. Teraz czekam aż tricolor zakwitnie...
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Troszeczkę mnie nie było, nieco zabiegany czas, nadal nie jest wiele lepiej, mało czasu dla zielonych co się odbiło trochę na hojach negatywnie :roll:

Ale ale, są i dobre wieści :D
Nabyłam, dziś przyjechała, piękna Monstera variegata :heja Już ukorzeniona. Będę teraz wznosić modły co by jej nie ubić.
Obrazek
Obrazek

Ceropegia rośnie jak szalona, kwitnie non stop śmieciuszek :wink:

Obrazek

Obrazek

Od męża dostałam Epipremnum aureum - po przesadzaniu zrobiły się dwie doniczki :D

Obrazek

A teraz kilka hoi które "jakoś" wyglądają :D

hoja mathilde i jej cudne okrągłe listki
Obrazek

hoja pachyclada variegata - pierwsze liście co u mnie puściła były normalne, potem jakieś ogormniaste zaczęła, zobaczymy jak dalej. Ale rosła gęsto, teraz chce iść pędem. I taki piękny margines robi ;:167

Obrazek
Obrazek

hoja surigaoensis - wielkolistny potworek :wink:
Obrazek

hoja Michelle splash
Obrazek

I cudne falowane liście u hoja sp. Welsh Mountain Zoo
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miłego dnia wieczorku :)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Agnieszko...piękne nowości, uwielbiam wszystkie kwiatki o listkach variegata ;:333 . Hojki widzę radzą sobie nieźle..tylko ja się pytam gdzie ty to wszystko mieścisz ;:173
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Piękne hoje, wygląd, intensywny zielony kolor liści daje znać - oznajmia, że rośliny mają bardzo dobrą opiekę ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Hoje dorodne a monstera zaczyna się pięknie piąć ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Pięknie ruszyły Ci hoje ;:138 .
Wygrałaś w totka, że kupiłaś monsterę variegatkę :lol: :wink: ? Ceny są szokujące, a do tego cały czas rosną. Trzymam kciuki, żeby się udało.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Mieczysławie , Arku - dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :wit Monstera kupiona taka spora, ale mam nadzieję, że będzie co miało sie piąć :D

Basiu - część hoi rośnie ładnie, część trochę strajkuje, parę poszło na wymianę, parę chce się pożegnać z życiem - podlałam przed pobytem w szpitalu tak aby że aby co by podlać jak wrócę, ale mamcia podlała mi raz większość roślin ( co w dwóch pokojach akurat tylko hoje) no i efekt jest jaki jest, ale tragedii nie ma :wink: A monstera myśle, że cena adekwatna do wielkości i jakości sadzonki, niezbyt wygórowana patrząc na to co się czasem dzieje. Pozwoliłam sobie na nią bo akurat kilka sadzonek sprzedałam :;230
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Właśnie dlatego zapytałam o tego totka, "patrząc na to co się czasem dzieje" :) .
Jakub_
200p
200p
Posty: 300
Od: 16 sie 2009, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDYNIA

Re: Zieloni podopieczni Agnieszki

Post »

Piękne, zadbane rośliny i oryginalne podpórki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”