Moje początki doniczkowe.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Moje początki doniczkowe.

Post »

Witam.
Nazywam się Aneta i jestem z Poznania, a urodziłam się w miejscowości Łódź . Moja pasja doniczkowa rozwinęła się w tym roku dopiero, tak na całego. Trafiłam na to forum szukając informacji o Skrzydłokwiecie i się tu zadomowiłam. Zaglądam codziennie. Na początku miałam tylko Skrzydłokwiat. Potem jeden storczyk wywrócił mój świat do góry nogami. Zapragnęłam mieć więcej, więcej. A już szczególnie, kiedy podglądam zdjęcia innych użytkowników, myślę sobie ile jeszcze bym chciała mieć. Tylko kończy mi się póki co miejsce :D

Oto moje roślinki :

Zacznę od parapetu w kuchni:


Żyworódka pierzasta
Obrazek


Grubosz ovata
Obrazek

Odratowany aloes od mamy. Został strasznie przelany i pogryziony przez koty. Już wygląda dużo lepiej.
Tu są szczepki z niego. Przyjęły się

Obrazek Obrazek


Aloes Vera
Obrazek

Długo się klimatyzował, ale w końcu dogadaliśmy się.

Bananowiec z odmian karłowatych. Sadzonka kupiona za 15 zł. Dostałam w prezencie. Rozwinął już liścia i szykuje się z następnym.
Obrazek

Lithopsy :
Obrazek

Haworthia pasiasta i Echinocactus grusonii
Obrazek

Obrazek

Odratowany kaktus. Był w szkle , samych kamyczkach. Odżył i zaczął mieć fioletowe przebarwienia. Nie znam nazwy, ale widać, że mu lepiej.

Pokój:
Jestem szczególnie dumna z moich pestkowców.
Obrazek

cytrynki bliźniaczki
Obrazek
Cytrynka nana . Pestki zamówione na alledrogo.

Obrazek

Pomarańcza
Obrazek

Obrazek

Skierniewicka kupna sadzonka :
Obrazek

A tu Skrzydłokwiat. Niedawno go rozmnożyłam. Trochę się na mnie obraził i przestał kwitnąć. Mam nadzieję, że dojdzie po tym zabiegu do siebie.
Obrazek


tu jeszcze cytrynki
Obrazek

Póki co tyle :)

Przepraszam za błędy .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witaj.
Fajnie widzieć początki pasji. Bardzo ciekawie się zapowiada,roślinki ładne i doniczki wszystkie ogarnięte na jedną nutę,wow.
Pestkowce super,uwielbiam cytrusy z pestek,sama mam ich kilkanaście.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Fajne masz roślinki, pasja z czasem na pewno się rozwinie a na nowe roślinki znajdziesz miejsce.
Sporo masz cytrusów, tez je bardzo lubię i u siebie mam ich tez kilka, w pokoju syna stoi cytryna wyhodowana z pestki, która obecnie ma coś koło 2 metrów.
Piszesz też o storczykach, czy możesz pokazać tez ich zdjęcia.
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witam.

- Foxowa dziękuję za miłe słowa i odwiedziny. Uwielbiam jak wszystko rośnie od maleńkości - pestek. Każdy nowy listek etc :) Twoje dwa tematy widziałam i podziwiam.
Mnie czeka pierwsza zima większości roślin i trochę się niepokoję jak to będzie. Ale damy radę.
Mam do dyspozycji tylko okna zachodnie.

kasia74
Również dziękuje za odwiedziny. 2 metrowy pestkowiec wow :) A ile lat ma?
Storczyki mam w tej chwili tylko 3.
Tutaj jest storczyk, który wywrócił mi w głowie. Aktualnie nie kwitnie, ale kwitł ponad 8 miesięcy. Ma 2 lata.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

storczyk z przeceny
Musiałam mu uciąć dwa pędy, bo w domu okazało się, że są lekko złamane. Próbowałam ratować je, nic z tego. Teraz jest w keramzycie i wyrósł mu nowy liść.

Obrazek
Obrazek

A tu nowy phalaenopsis. Nie mogłam się oprzeć. Hybryda mix.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witam ponownie.

Cytryna skierniewicka rozszalała się na dobre.Pąki kwiatowe coraz większe.

Obrazek

Obrazek

Jeden ze skrzydłokwiatów w końcu ożył po operacji odmładzania. Nowy egzemplarz. Starszy jeszcze ciągle się odstresowuje po zabiegu.

Obrazek

Haworthia Jogo west. Rosną dwa odrosty.
Obrazek

zamiokulkas sadzonka od mamy.
Obrazek

Anturium.
Obrazek

Przepraszam za dwa ciemne zdjęcie, ale słońce w oknie mam dopiero o 16 i nie szło zrobić inaczej
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

To jak dajesz radę z oświetleniem skoro caly dzień masz tak ciemno?
Klnę czasem na m?j parapet bo mam południowy i wypiek jest od rana do wieczora ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie tego słońca nie mieć. Ono odwala część roboty i to znaczną.
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Aż tak bardzo ciemno nie jest. Akurat moje okna nie przysłaniają inne bloki. Od 16 mają tu naprawdę upał i światełko jest. Widać po cytrynkach. Sadzonki wykiełkowały jakoś w maju A jak dam radę- zobaczymy. Sama nie wiem. Większości roślin pierwsza zima będzie. Myślę nad doświetlaniem na 2,3 godziny.Będę się martwić w grudniu. Chciałabym mieć południowy parapet.
U mnie w lato to był taki gorąc, że do kuchni nie dało się czasem wejść, a gotowanie obiadu było męczarnią.
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witam.

Mała sadzonka bananowca rozwinęła kolejnego liścia


Obrazek


Obrazek


Cytryna skierniewicka otworzyła kwiatki. Zobaczymy czy utrzyma ;)


Obrazek


Obrazek


Cytrynka jedno-zarodkowa pestkowiec dogania skierniewicką w rośnięciu i zaczęła iść w boczki :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witam

Pogoda strasznie się zepsuła. Na cytrynie skierniewickiej kwiatki opadły wszystkie. I tak było miło na nie popatrzeć. Jeszcze trochę pąków kwiatowych ma.


Obrazek

Tu cytruski razem

Obrazek

Ostatnio będąc w biedronce pokusiłam się o kupno kawy. Sadzonki za 8 zł. Chciałabym by przeżyły, no ale czas pokaże. Póki co wypuszcza 3 małe listeczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kuchnia :

Obrazek

Moja mała armia aloesów
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Śliczne początki :)

Patrzenie jak roślinki powiększają rozmiar, rozstają się, tworzą okazy, zmieniają się - coś wspaniałego :)

Życzę jak najmniej porażek, bo chyba u każdego jakieś się zdarzają, w opiece nad roślinkami i powiększaniu zielonej dżungli :)

Nieco zazdroszczę, ilości - swego czasu miałam sporo roślin, można rzec, nie było gdzie wsadzić nowej doniczki (teoretycznie :P Ale przeprowadzka na jesieni zeszłego roku i zabrałam ze sobą tylko dwie roślinki do których mam sentyment - jedna de facto zdobytą tu kiedyś na forum dzięki wymianie (tak, byłam tu dawno, ale zapomniałam konta już ;) Część dobytku rozdana, część została w starym domu (u rodziców).

Będę zaglądać i kibicować :)
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witaj, Jacqueline.
Dziękuje za odwiedziny w moim temacie.
Pewnie, że porażki będą. Czeka mnie pierwsza zima w tym roku z większością roślin. Trochę się boję jak to będzie. Moje kwiaty też będą przeprowadzane.Zabiorę wszystkie , jeśli przetrwają do tego czasu. Póki co mieszkanie wynajmujemy i kończy mi się w domu miejsce na kwiatki nowe, a tyle bym chciała. Na pewno będę szukać kolejne mieszkanie, gdzie będą duuuuże okna. Parapety zawsze można zrobić większe.
Roślinek zawsze szkoda jak muszą zostać. Mi pękało serce jak ostatnio musiałam usunąć kolejny krzak pomidorka, bo to był pierwszy wysiew w ogóle ;)
Moja pasja rozwinęła się w tym roku z roślinkami . Ciągle mi mało i mało. I to przez to forum zapragnęłam, by gromadka na parapetach się powiększała. Wstrzymuje się z tym, bo właśnie będzie przeprowadzka , nie wiem tylko jeszcze kiedy dokładnie. Pozdrawiam i życzę udanego dnia ;:3
Awatar użytkownika
Anetka251
50p
50p
Posty: 53
Od: 11 maja 2018, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Witam ponownie.
Ostatnio kilka roślinek ruszyło z miejsca. Chociaż dzień już krótszy.... dają radę.
Rosiczka zakupiona przez neta, ta biedniejsza wypuszcza nowe listki, a wyglądała naprawdę źle. Jeszcze gorzej niż na zdjęciach..
Była strasznie potraktowana. Luźna jechała w kartonie. Nie było oznakowania góra - dół. Luźna ziemia w doniczce, a ona sama z niej wychodziła.

Obrazek

Obrazek
tu drugi okaz
Obrazek

Mam nadzieję, że da radę.

Tu żyworódka. Czeka na przesadzenie, ale teraz nie. Musi poczekać. W tym roku i tak przesadzałam ją dwa razy.
Nie nadążam za nią

Obrazek


Obrazek

Kilka kamyczków mi się otwiera. Sadzonki były kupione. Może kiedyś pobawię się w wysiew.
Obrazek

Obrazek

Grubosz również lepiej wygląda. Wypuścił nowe malutkie listki :) Jak go kupiłam miał listki bardzo miękkie. Jest poprawa.
Obrazek

Pozdrawiam. Życzę miłego dnia :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moje początki doniczkowe.

Post »

Barbarzyństwo. Jak czytam czasem co sprzedawcy z roślinami wyprawiają to aż słabo. Jak można roślinę wrzucić do pudełka żeby luzem latała... Takim sprzedawcom się powinno od razu wystawiać opinię,bo poturbowana roślina to gorzej jak uszkodzony towar.
Biednie to wygląda ale potrzebują czasu.

A kamyczki bombowe. Podobno nie takie trudne a atrakcyjne i ciekawe. Kuszą mnie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”