Kwiatulek_moje doniczkowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kwiatulek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 cze 2011, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Kwiatulek_moje doniczkowe

Post »

Witajcie w mojej galerii kwiatów doniczkowych. Jestem na forum od dość dawna, ale dopiero wczoraj stwierdziłam, że fajnie byłoby pokazać swoje doniczkowe kwiatki i opowiedzieć o nich słów kilka. Rozmnożyłam sama tylko kilka z nich: patyczaki, pilea glauca (bardzo prosto się ją ukorzenia) oraz ostatnio z trudem aloes. Liczę że przyjmie się i będzie wypuszczał nowe pędy. Część kwiatków kupiłam sama, część dostałam. Było ich wcześniej więcej ale troszkę ze względu na wynajmowane mieszkania nie wszystkie przetrwały. Te trzymają się i mam nadzieję że będą dobrze rosły. Uczę się dbać o swoje kwiaty w domu z każdym dniem. Mam nadzieję że niebawem moje kwiaty będą jeszcze piękniejsze.
Pilea gauca - zostawiłam sobie tylko trzy. Dwie dałam siostrze, a jeszcze kolejne dwie koleżance. Sindapsus jest z mojego domu rodzinnego od mojej mamy. Aloes od teściowej :) uwielbia kwiaty. Storczyki które kwitną mi cały rok - głównie otrzymałam na prezent. Ale ich zdjęcia zamieszczę później. Każdy kwiatek na moim parapecie ma przyklejoną na doniczkę swoją nazwę, które często wylatują mi z pamięci.

Aloes (prawdopodobnie drzewiasty)

Obrazek

Obrazek

Ten aloes musiałam ściąć, gdyż zaczepiała mi się roleta o niego. Pierwsze przesadzanie sukulenta nie poszło za dobrze, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Rośnie już miesiąc prawie, więc liczę że się przyjmie. Aloesa z drugiej doniczki rozsadzę niebawem. Jednak na przyszłość będę kupowała niskie sukulenty.

Obrazek


Pilea glauca

Obrazek

Obrazek

Pierwszy Rypsalis cashero (patyczak)

Obrazek

Drugi Rypsalis cashero (patyczak)

Obrazek

Trzeci Rypsalis cashero (patyczak)

Obrazek

Obrazek

Rafidofora złota (Scindapsus)

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie, kwiatulek
Nigys
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 mar 2017, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiatulek_moje doniczkowe

Post »

Super roślinki ;:215
Czekamy na zdjęcia stroczyków :D
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiatulek_moje doniczkowe

Post »

Piękne rośliny! Szczególnie pilea, u mnie jakoś nigdy nie mogła przetrwać dłużej niż kilka miesięcy.
Czekam na kolejne zdjęcia :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”