Różne różności

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
ola_102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 kwie 2018, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Różne różności

Post »

Wszyscy się chwalą, więc ja też :wit
Moja kolekcja nie jest duża, jeszcze całkiem niedawno usychały mi kaktusy ;:306 Jakoś od roku parapet się powoli zapełnia - zaczęło się chyba od cytryny. W tym czasie zmarnowałam muchołówkę - nie wiem, co jej się stało, wtedy jeszcze nie wiedziałam o istnieniu forum. Myślę, że za jakiś czas zrobię kolejne podejście. Próbowałam też reanimować mandarynkę przyniesioną z pracy, ale również przed odkryciem tego forum, w dodatku przyniosłam ją jesienią, więc kiepska pora na ratowanie.
A więc przedstawiam moje dzieci:
zamiokulkas z rodziną: "pusta" doniczka to listek ukradziony od babci. Przeżył moje niecierpliwe grzebanie w doniczce, był również z niej wysypany. Czekam na niego chyba od lipca, może dłużej. Z kolei gałązka to ułamane dziecko dużej roślinki. Chyba coś się dzieje, bo przy lekkim pociągnięciu nie wychodzi z ziemi.

ObrazekObrazek

Dracena kupiona za 5 zł z Ikei ;:oj

Obrazek

Guzmania, którą dostałam na pożegnanie z pracy. Jakież było moje zdziwienie, gdy kilka miesięcy temu zobaczyłam dwa odrosty. Niedawno chciałam je rozdzielić i matkę wyrzucić. Dobrze, że tego nie zrobiłam...

ObrazekObrazekObrazek

Niezidentyfikowany kaktus, rhypsalis i "coś", które miało mikroskopijną doniczkę, na dodatek zapomniałam o nim i przysechł. Właściwie usechł. Kwiatki opadły, ale przesadzony w większą doniczkę pięknie puszcza nowe listki.

ObrazekObrazekObrazek

Falenopsisy, jeden kupiony miesiąc temu, ten drugi o mały włos nie skończył na kompoście. Chyba się przestraszył, bo puszcza dwa nowe odrosty. W drugim oczku też się coś chyba dzieje, ale póki co słabo widać.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kalanchoe. Kwiaty śliczne, ale nie lubiłam ich dopóki się nie dowiedziałam, że można je przycinać. No i się zaczęło :D Matki z dziećmi :D Pierwszy straszył mnie kilka lat, na czubku trzydziestocentymetrowych, gołych łodygach wyrastały kwiatki w liczbie po jednym na każdej. Kolejny również był sobie mini, ale po kilku latach ;:124 nareszcie zdecydowałam się go przesadzić - korzenie same wyszły. Przy okazji obcięłam dwie wybujałe gałązki, ale jakieś smętne są. Dzisiaj dostały własną doniczkę - mają korzonki, więc czekam. Trzecią dostałam i po przekwitnięciu również zrobiłam odsadki. Pierwsza pomarańczowa, druga nie wiem, jaki ma kolor, a trzecia różowa.

ObrazekObrazekObrazek

Cytryna stoi w szklarni, zdjęcia dodam w najbliższych dniach. Dostałam ją rok temu w kwietniu. Jakaś niemrawa była. Miała dwa kwiatki, jeden bez owoca, drugi spadł nierozkwitnięty. W tym roku ruszyła z kopyta - na każdej obciętej gałązce wypuszcza liście, nawet na pniu ;:oj I kwiatek chyba też się zawiązuje. Dalej jest biedna, ledwie trzy gałązki, ale szybko zrobi się bujna. Obcinałam ją z bólem serca, ale wiedziałam, że to dla jej dobra. No i teraz mam nagrodę :)
ola_102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 kwie 2018, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Różne różności

Post »

Na cytrynce coś się dzieje

ObrazekObrazekObrazek

Cała ona ;:oj
Obrazek

trzy biedne gałązki, ale z tylu przyrostów musi być coś fajnego :) W zeszłym roku urosło jej ledwo kilka listków, w tym roku mam nadzieję, że zacznie się upodabniać do drzewka, a nie zostanie trzema badylkami.

Storczyk "zdechlak"
ObrazekObrazek

i "nie-zdechlak"

Obrazek

Niestety, nie zostało mi już za wiele miejsca na nowe roślinki. Nie są też tak piękne jak Wasze, ale sprawiają duuużo frajdy. Kiedyś - mam nadzieję - doczekam się ogrodu zimowego z takimi cytrusami jak wielu tutaj pokazywało.

Dzisiejszy imieninowy. Czy to gardenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Różne różności

Post »

Tak,w istocie.
To niewątpliwie jest Gardenia,miałem ją dla zapachu tych pięknych białych kwiatów. ;:108
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
ola_102
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 22 kwie 2018, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Różne różności

Post »

Obłędny zapach. Szkoda, że tak szybko przekwita - jeden kwiatek, jaki miała, zrobił się zupełnie żółty, w między czasie rozkwitł drugi, który też już zmienia kolor.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Różne różności

Post »

To zupełnie normalne Olu u Gardenii,niestety tak się dzieje że ta biel z czasem przechodzi w kolor ecru lub
taki woskowy.Taka natura tej rośliny.
Jednak same liście też są piękne jak polakierowane.
Lubi wilgotną aurę w okół siebie ale pewnie znakomicie to wiesz.
Pozdrawiam.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”