U Agatki w domu i na zewnątrz

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Jak zraszasz roślinki, to najlepiej deszczówką, bo jest miękka. Ja nie wiedziałam i kiedyś jak jeszcze miałam paprotki, zraszałam je wodą ze studni głębinowej, woda twarda pozaklejała szparki i paprotki padły. Na listeczkach utworzył się biały nalot :( .
Teraz hoje spryskuje przegotowana wodą z rynny. Podlewam nią także roślinki kwasolubne. Takie które lubią kwaśną glebę, jak np. hibiskusy i ołowniki.
Pozdrawiam.
Nokimochishi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 paź 2017, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Też nie mam niestety ręki do paprotek. Nie chcą u mnie rosnąć.
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Witam wszystkich.
Muszę pochwalić się paprotką, która wydawała się pójdzie na straty, a dziś puściła nowy listek.
Wcześniej wszystkie listki pousychały, i za radą Norberta, przesadziłam paproć. Odpisywałem problem paproci w oddzielnym wątku
Obrazek
A tu nowy kwiat na moim parapecie
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Wpisuje się w Twoim wątku :wit fajne roślinki masz ;:108
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Witaj Maciuś, miło że młode pokolenie ma takie zainteresowania, będą zaglądać do Ciebie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Agatko nareszcie dotarłam z rewizytą i od razu wpadłam w podziw nad liczbą doniczek :D U mnie w miarę jak poszerzam rozsady to redukuję doniczkowe, bo albo zapomnę podlać albo wstawię wysoko gdzie brakuje im światła ;:124 . Twoje rośliny pięknie zadbane więc pewnie kolekcja będzie się powiększać. Paprotki są bardzo wymagające, jak im gdzieś przypasuje to są na zawsze. Mieszkając w bloku wiele razy próbowała je zaprosić i za nic nie udało się, a u sąsiadki obok rosły ogromne paprocie :D Miłej niedzieli! :wit
Awatar użytkownika
Bartoszeqq12
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 lut 2018, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Roślinki przepiękne ;:oj zostaje na dłużej ;:108
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Hej! Fajne masz roślinki ;) bardzo podoba mi się Twój oleander i zamiokulkasy. Palma którą masz to chamedora, fajnie że wsadziłaś od razu do wysokiej donicy. Nalot na liściach hoyi jest pewnie od zbyt twardej wody albo obecności chloru jeśli podlewasz wodą prosto z kranu. Ja na Twoim miejscu bym przyciął tego fikusa sprężystego, tak żeby wypuścił przy czubku nowe gałęzie i się zagęścił bo wygląda trochę marnie :wink:
Gratuluję odratowania paproci - ja swoją skuteczne uśmierciłem ;:124
Ogólnie ciekawy wątek więc będę tu często zaglądać :wink:
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Dziękuję za odwiedziny. Z tą paprocią to nie do końca jest odratowania, w chwili obecnej został tylko korzeń, który wydaje się być zdrowy, więc za radą Norberta przesadziłam do mniejszej doniczki, zmieniłam ziemię i zrobiłam dobry drenaż. Na razie jest na etapie rekonwalestencji i póki co czekam. Ale nie byłabym sobą gdybym na otarcie łez po paprotce nie kupiła sobie nowej.

Obrazek
Jest to paprotka miniaturka i może ktoś z Was ją ma to powie mi do jakich rozmiarów urośnie.
Od wczoraj jestem w posiadaniu czegoś takiego

Obrazek
Nie znam nazwy. Wiem tylko że to roślina pnąca.
Kocham te kwiaty i pierwsze co robię po przebudzeniu to oglądam je, spryskuje. Muszę po kryjomu przed mężem przynosić je do domu, bo M uważa że nie ma już dla nich miejsca i w ogóle przeszkadzają mu. Ostatnio to ciężko pracuję nad przekonaniem mojego M do wsadzenia kilkunastu jałowców na działce, żeby utworzyć taki szpaler ale ciężko będzie, bo M jak kosi trawę to wszystko co stoi na drodze to mu przeszkadza.
musssli
100p
100p
Posty: 165
Od: 21 mar 2015, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Agata69 pisze: Kocham te kwiaty i pierwsze co robię po przebudzeniu to oglądam je, spryskuje. Muszę po kryjomu przed mężem przynosić je do domu, bo M uważa że nie ma już dla nich miejsca i w ogóle przeszkadzają mu. Ostatnio to ciężko pracuję nad przekonaniem mojego M do wsadzenia kilkunastu jałowców na działce, żeby utworzyć taki szpaler ale ciężko będzie, bo M jak kosi trawę to wszystko co stoi na drodze to mu przeszkadza.
Ja też już po kryjomu znoszę i tylko mówię "a mowiłam Ci o nim już dawno" :D :lol: Z tym że mojemu nawet nie przeszkadzają, ale ciągle ze mnie śmieszkuje :D

Co do jałowców możesz zrobić szpaler i odgrodzić go jakimś takim malutkim płotkiem/rollborderem, żeby kosił do tego płotka, to mu będzie równo kosiara jeździła, a nie dookoła pni.
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiatki Agatki

Post »

A czemu sama nie kosisz?

B.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Ja koszę sama, od czasu jak mi mój m skosił piękne hortensje :D

A co do doniczkowych to piękna kolekcja :) i jaka różnorodna. Będę podglądać :) ;:333
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
mat23
100p
100p
Posty: 183
Od: 24 cze 2012, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Ładna kolekcja roślin :) Roślina z ostatniego zdjęcia to tetrastigma :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”