U Agatki w domu i na zewnątrz

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Monia, czytałam że skrzydłokwiat przez okres zimowy powinien być skąpo podlewany a bardziej zraszany co czynię co drugi dzień, od kwietnia zacznę nawożenie i obfitsze podlewanie, ale dzięki wielkie za każdą uwagę.
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Basia, no właśnie, wszystko mi tam nie pasuje. Już nie mam pomysłów. Jedna strona to bardziej południe a druga północ, wiadomo, słońce jest raz z tej a raz z drugiej strony, chodzi mi głównie o to, żeby przysłonić te szkaradne popękane murki i łysą ziemię przy nich, może właśnie niskie okrywowe, szybko rosnące i kwitnące, tylko jakie, macie pomysły?
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiatki Agatki

Post »

No chyba nie zrozumiałam, to w końcu ma ta ewentualna przyszła rabata słońce więcej niż 4 godziny dziennie czy nie? :)

Z okrywowych (i niskich) krzewów: różne irgi, tawuły, róże, niskie kolorowe berberysy, wrzośce, wawrzynki wilcze łyko i główkowate, niziutkie rododendrony impeditum i azalie japońskie, rozmaite iglaki typu poduchowatego lub ściśle kobiercowego, pięciorniki, pigwowce, hortensje bukietowe niskie, hortensje ogrodowe - wybór obecnie jest ogromny. I jeśli można podpowiedzieć, nie kupuj roślin w kartonikach z supermarketów, w dużej części to odmiany pospolite i zwykle b. silnie rosnące (sama się tak kiedyś wpakowałam z żylistkiem). Warto poszperać w sieci albo pojechać do dobrej szkółki.

B.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Bardzo cennym źródłem wiedzy o kwiatach jest ta Pani. Świętej Pamięci już. Bardzo lubię jak pisze o roślinach.
Tu o skrzydłokwiecie zakładka https://naradka.wordpress.com/2011/03/11/skrzydlokwiat/
Pozdrawiam i zapraszam :)
I również czekam na Twój ogród ;:138
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Skrzydłokwiaty są specyficzne! Miałam w pracy prześliczne i kwitnące, a w domu jakoś nie chciały róść. Czyli środowisko ma dla nich duże znaczenie :D
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kwiatki Agatki

Post »

A w sumie po co chcecie sadzić jałowce? Wg mnie to strata miejsca, jałowce zajmą go sporo, będą się gryzły z innymi roslinami, a jeszcze jak nie będzie przewiewu to i jedne i drugie będą obsychać. Robić żywopłot koło żywopłotu jest bez sensu. Może raczej pomyśl o jakiejś obwódce z kwiatów czy pnączy?

Może lepiej postaw na coś kwitnącego? Może lawendy? Trawy? Rododenron? Hortensja? Byliny? Jeżówki, łubiny, bratki, żurawki?
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Wszystko wskazuje na to, że raczej zostanę przy tych roślinach okrywowych
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Przemyśl jeszcze wysokość, bo jeśli przez "okrywowe" będziemy rozumieć coś np. do 10 cm, to będzie też dziwnie wyglądać: ściana za płotem i taki dywan tuż przy płocie. Jakaś delikatna gradacja wysokości by się przydała, okrywowe ok, ale nie takie całkiem niziutkie, może 30-50 cm przy płocie i niższe z przodu?

B.
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Witam Wszystkich Czytających mój wątek. Dawno mnie tu nie było. Muszę pochwalić się nowymi okazami. Będąc na święta u rodziny, pourywałam sobie zaszczepki z korzonkami roślin które u mnie marniały i na dobrą sprawę wiedziałam że nic z nich nie będzie, a mianowicie: scindapsus, chamedora, paprotka. Po przesadzeniu wyglądają tak

Obrazek

Obrazek



Obrazek
Poza tym
Obrazek
Nie wiem czy dobrze widać, ale ten wypuścił jedną łodyżkę, skrzydłokwiat ma się tak

Obrazek
I następny


Obrazek
Zamioculcas pnie się w górę, a aloes zapowiadał się dobrze ale usycha macie jakieś rady?


Obrazek
A na południowym oknie grudnik który co chwila wypuszcza nowe liście

Obrazek
A peperomie to nie pamiętam ile razy rozsadzałam bo nie mieści się w doniczce

Obrazek
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Na zewnątrz tak pięknie, że szkoda siedzieć w domu. Czas najwyższy coś podziałać w około.
Pod oknem mam taki mini skalniak

Obrazek
Z tyłu domu mam duży taras, kilka lat temu obsadziłam go roślinkami kwitnącymi
typowymi na skalniak i jałowcami płożącymi witeloni, chyba tak się nazywają. Część roślinę przetrwała, ale głównie jałowce tak się rozrosły, że zagłuszyły inne roślinki.

Obrazek
Nie mam za bardzo pomysłu co z tym robić, zawsze można wyciąć.
Po za tym mam jedńą różę parkową, kilkuletnią, dorasta do 1,7 wys. W tamtym roku połowa tej róży się zazieleniła i kwitła, a w tym roku dosłownie wszystkie gałęzie brązowe i suche, czytałam że róży parkowej nie obcina się, wyjątek to gałęzie suche i chore, to ja mieszcze się w tym wyjątku, ale chciałam powiedzieć, że obcięłam dosłownie do korzenia, do zielonego miejsca na łodydze.
Może ktoś doświadczony powie mi czy coś z niej będzie


Obrazek
A na warzywniaku czosnek ozimy


Obrazek
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Pojechałam dziś z moim M do miasta na zakupy, chodziliśmy po różnych sklepach, ale nie mogłam nie wejść do ogrodniczego. Jak tylko zobaczyłam migdałka to nie mogłam się oprzeć, żeby go kupić. Pierwsza myśl to taka, że nie mam dla niego miejsca, ale pomyślałam o tej róży parkowej, która nie rokuje najlepiej, oczywiście mój M "wkurzony" że godzinę wybieram jednego habazia ale co tam, już wsadzony jutro fotka.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Ile nowości. Póki co widać, że jeszcze nie nabrały mocy, ale niecierpliwie czekam na fotkę za jakiś czas ;)

Wszystkie doniczki masz na zielono? Rzuciło mi się w oczy.

Co do aloesa to daj mu czas. One chyba tak mają.
Ja mam mały z odrostu i już chyba rok z nim walczę żeby się ukorzenił a on nic.
Za to duży wzięłam z kompostu, wetknęłam w ziemię i rośnie jak to złoto :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Agatko może róże coś podgryzło a może przymarzła, to się zdarza i na pewno co suche trzeba wyciąć. Daj jej szansę może odbije od korzenia i będzie ładnie rosła, byle nie odbiła tylko podkładka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”