U Agatki w domu i na zewnątrz

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

U Agatki w domu i na zewnątrz

Post »

Witam Was wszystkich zaglądających i piszących.
Kilka razy pojawiałam się na forum w celu podpytania o nazwę roślinki lub pomoc w zdiagnozowaniu choroby i ewentualnej pomocy.
Nie wszystkie roślinki udało się mi uratować, ale wiedza zdobyta dzięki Waszej pomocy jest bezcenna.
Nie jestem jakimś zapalonym miłośnikiem kwiatów, ale lubię je mieć i patrzeć jak kwitną.
Ta miłość do kwiatów obudziła się we mnie całkiem nie dawno, bo dosłownie kilka lat temu, kiedy udało się nam wybudować dom i wiele parapetów
dokładnie 14 było pustych, wiec postanowiłam coś na nich postawić. Wcześniej mieszkałam w maleńkim jednopokojowym mieszkaniu z oknami na stronę północną.
Nie muszę chyba dodawać, że to najmniej ulubiona strona światła dla kwiatów, dlatego też nie miałam ich zbyt wiele.

Chciałam Wam pokazać moje okazy, ale trochę mi wstyd, bo to co Wy przedstawiacie to cuda natury, nie wspomnę już,
że niektórym udaje się wyhodować rośliny egzotyczne, a ja mam takie skromniutkie, ale cieszą oko i to jest chyba najważniejsze.

Obrazek
To Dracena Massangeana 8 lat temu, chorowała, chyba była przelana. Dzięki Waszej pomocy uratowałam ją. Kilka dni temu, przesadzałam wszystkie kwiaty.
Ku mojemu zdziwieniu, pień draceny w ziemi był zupełnie zgniły, pusty, oderwałam do od korzenia draceny i wsadziłam same liście.
Teraz wygląda tak.
Obrazek

Nie wiem jak się nazywa, ktoś powiedział, że to Epiphyllum. Trzymałam zaszczepkę miesiąc w wodzie, nie puścił korzeni wiec wsadziłam do ziemi.
Obrazek

A to dzięki Waszej wiedzy Begonia rącznikolistna.
Obrazek

Nie wiem jak się nazywa i nikt mi jeszcze nie odpisał w wątki identyfikacyjnym. Dodam, że coś marna ta roślinka, stała na oknie północno-wschodnim i w czasie przesadzania zauważyłam ogromne dżdżownice w ziemi. Wymieniłam ziemie, może coś z niej będzie.
Obrazek

A to skrzydłokwiat.
Obrazek

To grubosz.
Obrazek

To grudnik.
Obrazek

To Scindapsus aureus.
Obrazek

To kroton zakupiony nie dawno w markecie.
Obrazek

To oleander, od wiosny do późnej jesieni stoi na tarasie, pięknie kwitnie na różowo.
Obrazek

To Euphorbia trigona.
Obrazek

To paprotka.
Obrazek

To hoja, wyhodowana z listka, który puścił korzonek, ale coś ma biały nalot na liściach, co to może byc?
Obrazek

To anturium.
Obrazek

To bluszcz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: kwiatki Agatki

Post »

To jeszcze nie koniec moich kwiatów. Nie znam jego nazwy.
Obrazek

A to moja duma. Zamioculcas wyhodowany z gałązki, trzymałam chyba rok w wodzie, żeby puścił korzonek, ale nic nie wyszło, wsadziłam do ziemi z myślą albo się przyjmie albo wyrzucę. W ziemi siedział drugi rok zanim puścił nowe gałązki, do dnia dzisiejszego rozsadzałam i rozdawałam już kilka razy, wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

A to kwiaty w sypialni:
Anturium
Obrazek

Sheflera i sanseweria
Obrazek

Dracena
Obrazek

To fikus sprężysty, prezent od teściowej na nowy dom, kilka lat temu:
Obrazek
a dziś
Obrazek

To nabytki z marketu:
jakiś rodzaj palemki i chyba fikus benjaminek
Obrazek

Obrazek

Storczyk
Obrazek

To bilbergia.
Obrazek

Zapomniałam nazwy
Obrazek

Znów storczyk i crasula
Obrazek

To gwiazda betlejemska.
Obrazek

To zielistka
Obrazek

i tego też nie znam, ale rośnie jak po drożdżach.

Obrazek

Czekam na wasze komentarze, wszelkie wskazówki mile widziane.
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Ale tu cicho,
Chciałam pochwalic sie nowymi nabytkami:
Kalanchoe
Obrazek
i jeszcze jeden imieninowy

Obrazek
Musze pokazac moje zamiakulkasy, które przesadzałam początkiem lutego, teraz wstawiłam je na półpietrze pod oknem na schodach, troche ciemno jak dla kwiatów, ale to chyba im nie przeszkadza bo na dziś prezentują sie tak:

Obrazek
i drugi

Obrazek

A ten NN przesadzony i ma sie chyba gorzej, jeden listek usechł odpadł i został w takiej oto postaci:
Obrazek i jeszcze jedno ujecie:


Obrazek


Jak sądzicie są jakieś szanse dla niego?
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Witam!
Masz wspaniałe roślinki i jest się czym pochwalić ;:215 . Mnie najbardziej spodobał się Twój Zamiokulkas. Tak wspaniale Ci rośnie. Mój stoi w miejscu i ani w te ani we wte :roll: .
Sporo masz tych parapetów, więc jeszcze dużo roślinek zmieści się :D
Tak ta roślinka to Epiphyllum, jedna z wielu odmian. Przy takiej ilości miejsca możesz je kolekcjonować, bo mają cudne kwiaty.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Dziekuje Aniu za odwiedziny,
Aniu Ty to masz dopiero piekne okazy, będę zaglądac do Ciebie i słuchac rad doświadczonej ogrodniczki.
Ja jestem amatorem, brak mi doświadczenia i wszystko czego nie wiem dowiaduje sie z forum.
A jeśli chodzi o zamiokulcasa to powiem ci, że czasem zapomne go podlac a on jeszcze bardziej rośnie.
Czytałam właśnie, że jest bardzo mało wymagający i lubi półcień, wiec u mnie na tym półpietrze jest mu idealnie.
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Witaj.
Nie przejmuj si? małą ilością odwiedzin,ludzie nawet jak nie piszą to zaglądają.

Masz imponujące możliwości zar?wno parapetowe jak i roślinne. Roślin też całkiem sporo, więc pewnie lada moment będzie gąszcz. A jak chodzi o egzotyki to wcale nie jest tak trudno, pomalutku i wszystkiego można się nauczyć. O to własnie chodzi:)
będę podglądać Twoje postępy ,bo zapowiada się ciekawie :)
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Na pewno nie raz zajrzę do Ciebie, tu na forum. Mieszkamy jakieś 40 km od siebie i pewno przejeżdżałam przez Twoją miejscowość , bo często latem jeździmy z mężem na motocyklu po Sądecczyźnie i po całej Małopolsce. Kochamy góry , a ja uwielbiam zaglądać do cudzych ogródków. Latem przed domami, na balkonach i w ogrodach jest tak kolorowo ;:167 .
Teraz szaro, zimno, że nawet tu na forum mało kto zagląda :roll:
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Dzięki Majeczko za odwiedziny, widze ze Ty też doświadczony ogrodnik.
Mam też kawałek ogrodu i wszystkiego pomału sie ucze a najbardziej cieszy mnie warzywniak,
Oczywiście wiosną pokaże mój ogród.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Ty do mnie z tym doświadczonym ogrodnikiem? :shock:
:;230
No coś Ty,ja dopiero od kwietnia tamtego roku coś tam dziubię i to bardzo amatorsko,najlepiej to jakby ktoś wziął mnie za rączkę i poprowadził :D

Ooo warzywniak mega sprawa. Mnie też to ogromnie cieszy,też startuję z poznawaniem tajnik?w uprawy warzywek. A więc moja droga- pomału i do przodu ! :)
musssli
100p
100p
Posty: 165
Od: 21 mar 2015, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Wow ale kolekcja :) Piękny zamiokulkas, jestem pod wrażeniem! :)
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Jeszcze jedno pytanie - w jakiej ziemi rośnie Twój Zamiokulkas?
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Ania:

Zamiokulcasy rosną w normalnej ziemi uniwerslanej, w ogóle nimi sie nie pzejmuje a one i tak rosną, podlewam je tylko(nie za czesto) i przesadzam co dwa lata. Tyle.
Dzis w chwili wolnego czasu chciałam podzielic sie nowymi szczepkami a dokładnie: fiołek alpejski od mojej mamy i dwie szczepki aloesu porwane ukradkiem bez wiedzy właściciela. Podobno takie chowają sie najlepiej.
Obrazek
i jeszcze jedno:

Obrazek
Nie widac na zdjeciu, ale faktycznie mają po jednym korzonku.
Mąż mnie chyba wyrzuci z domu z tymi kwiatkami, bo mówi, że już można od tego zwariowac, a jeszcze nie widział tych nowych szczepek.
Skoro dzieci wyjechały do innego miasta to postanowiłam wszystkie kwiaty z góry znieś na dół, bo nie chce mi sie codziennie wychodzic na góre, żeby je doglądac, a tutaj mam je na oku. Troche ciasno zrobiło sie na parapetach tym moim kwiatom. Cóż.
A dziś ten którego nie znam z nazwy wygląda tak:


Obrazek

Czyżby wyczół wiosne, chyba nie bardzo, bo dzis za oknem było u nas -20 stopni wczoraj -23
Dlatego naszą psine -suczka labladorka wzieliśmy na noc do domu (czyt. garażu) bo na co dzień to mieszka w budzie na zewnątrz i wiernie pilnuje domu, co prawda mamy z nią kłopot bo podkopuje nam rośliny na działce, ale zżyliśmy sie z nia bardzo.


Obrazek
i jeszcze

Obrazek
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiatki Agatki

Post »

Dzisiaj taki luźny dzień, więc zajęłam się tym co lubię najbardziej, doglądaniem moich podopiecznych. Czyściłam z kurzu liście i zraszałam, dostałam zaszczepkę fiołka alpejskiego więc ją wsadzíłam, ale najbardziej zatroskałam się paprotką która dziś wygląda jak 7 nieszczęść. Możecie porównać na początku mojego wątku jest jej fotka, było to jakiś miesiąc temu a dziś wygląda tak
Obrazek
Poczytałam o pielęgnacji paprotki, faktycznie chyba za słabo ją podlewałam nie zraszałam, chyba to był błąd. Przedstawiłam ją w inne miejsce, dolałam obficie wodą i zrosiłam, poczekam na efekt, może uda się mi ją uratować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”