Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
musssli
100p
100p
Posty: 165
Od: 21 mar 2015, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Ano cóż...
Obcięłam w pieron wszystkie badyle z mojego koleusa - wyciągnął mi się już paskudnie, postanowiłam go obciąć i posadzić od nowa. Ciągle poluję na inne kolory i jak dawniej nie miałam ochoty na posiadanie go w domu to natrafiałam na miliardy koleusów mówiących do mnie "weź zaszczepkę, no weź", tak od 1,5 roku nie mijam żadnego na swojej drodze :(

Obrazek

Calathea wypuszcza kolejnego listeczka

Obrazek

Jestem z niej dumna, bo wszystko zaczęło się od tej jednej zaszczepki z wpół brązowym liściem, a tu proszę już szósty się przebija :)

Obrazek

Obcięłam także swoje reo meksykańskie, bo niestety zrobiłam mu krzywdę i trzymałam go w zbyt zacienionym miejscu w pokoju licząc, że nie zabiły go poprzednie warunki to i to go nie zabije.
No nie zabiło, ale wyciągnęły się taaakie dłuuugie okropne badyle bladozielone że aż ciężko było uwierzyć że to z tej samej rośliny.

Obrazek

Ogólnie to z nim jest o tyle zabawna historia, że rósł sobie w kuchni z 5 lat temu jak jeszcze wprowadzałam się do swojego mieszkania jako świeża studentka, został po jakiejś babci która mieszkała tutaj. Ziemi toto niewiele miało, mnie co chwilę nie było, reszta współlokatorów też nie bardzo ogarniała co z tym kwiatkiem zrobić, więc stał sobie na najwyższej szafce w kuchni podlewany raz na ruski rok, żyjąc sobie z wilgoci w kuchni głównie i z wielkiego samozaparcia chyba żeby doczekać lepszych czasów.
Po jakimś czasie zaczął przypominać kształtem całkę. Normalnie litera S tylko trochę obrócona - tak się wyginał w stronę światła na pojedynczym badylu a potem prostował. Ten kwiatek składał się tylko z jednego badyla z taką palmą na końcu.

Z litości przeniosłam go po jakichś 3 latach na parapet ostatecznie, niech ma. Wygięte to, paskudne, ale zielone i żyje. Nie trzeba było długo czekać aż przeciąg zwalił go i połamał. Pęd-zyzgak połamał sie na kilka kawałków, każdy wrzuciliśmy do tej ziemi zamiast do śmietnika żeby się rozłożyło tam.
Wystarczyło kilka dni, żeby nasze reo wyskoczyło nowymi pędami na wszystkie strony :D
Teraz mamy już jakieś 4 inne sadzonki w innych doniczkach rozdane w innych domach, a roślinka mateczna wygląda jak wygląda na zdjęciu :D

O nazwie dowiedziałam się też dopiero niedawno, taki to był do tej pory nasz Gall Anonim :D
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Widać,że u ciebie cały czas coś się dzieje,a twoje roślinki poczuły już wiosnę.
A twoje Reo na pewno się wzmocni i nabierze tężyzny przy większej ilości światła.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
musssli
100p
100p
Posty: 165
Od: 21 mar 2015, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Oszalałam z tymi kwiatkami, za niedługo chyba tu ogłoszę zbiórkę pod hasłem "panna z milionem kwiatków szuka mieszkania bo chłopak ją wywalił za kwiatkomanię :D" ;:14

Kupione syngonium

Obrazek


Sprezentowane oregano meksykańskie

Obrazek

I zdobyczna trzykrotka, na razie jeszcze miernie wygląda, ale to trzykrotka, tego nie zabijesz


Obrazek
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Wiele z twoich kwiatów osiągnie w przyszłości naprawdę duże rozmiary i widzę,że zdajesz sobie z tego sprawę,a chłopak chyba też je lubi skoro pomógł zrobić półeczkę.
Też tak kiedyś zaczynałam i brałam co mi w ręce wpadło.
Powinnaś już teraz szukać większego mieszkania z dużymi parapetami.
Jak masz na imię?
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
musssli
100p
100p
Posty: 165
Od: 21 mar 2015, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

A lubi nawet, bardzo lubi sansewierie i postanowił polować razem ze mną na wszelkie możliwe odmiany :)
Najlepsze jest to że dużo ludzi bulwersuje się na forach i grupach, że ukorzeniamy nasze sanse w wodzie - jak będę miała chwilę zrobię zdjęcie WSZYSTKICH sansewier jakie ukorzeniliśmy sami (część jest u niego w domu) i żadna nam nie padła z powodu ukorzeniania w wodzie :)

Mam listę kwiatków które chciałabym mieć i niestety za każdym razem jak coś skreślę to dopisuję trzy następne które przy okazji odkryłam...

Co do mieszkania - oj, tak, przydałoby się takie mieszkanie. Nawet niczym dziecko ostatnio rysowałam sobie na kartce wymarzony układ :D

A na imię mam Kamila :)
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Nie miałabym odwagi ukorzeniać sansewieri w wodzie,szczególnie odmian ,na których najbardziej by mi zależało.Prawdopodobnie nie będą takie jak roślina mateczna.Nie będę się jednak upierać,bo nigdy tak nie robiłam.Koniecznie pokaż swoje sansewiery.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Dzień dobry :D
musssli pisze:Doszedł nowy kolega do kolekcji :)
Przesadzając go do lepszej ziemi rozdzieliłam na trzy części
bo i tak rosły oddzielnie, nie splątały się korzeniami
Ty rozdzielasz do osobnych doniczek, a ja z kolei wrzucam po kilka do jednej
doniczki, bo coraz mniej miejsca, a jeszcze coś by się chciało mieć :D
Ważne, że coś się dzieje, a u Ciebie dużo się dzieje ;:215
Roślinki zdrowe, zadbane, gratuluję !!
Trzymam za senecio ;:172
Pozdrawiam i zapraszam
musssli
100p
100p
Posty: 165
Od: 21 mar 2015, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Ludzie, jestem popierniczona ;:124 ;:124 ;:124 ;:124

Złożyłam wczoraj zamówienie na necie na roślinki, tak sobie wrzucałam elegancko do koszyczka że nawet nie wiem kiedy wydałam równowartość dwudniowej wypłaty ;:oj ;:oj
Jeszcze nie przyszły, czekają na koniec mrozów.
Natomiast wieczorem jeszcze jakby tego było mało, pojechałam do obi i kupiłam kolejne zielska. Ja chyba skończę w kaftanie gdzieś w Tworkach czy innym Straszęcinie...

Pojechałam po tego delikwenta:
Obrazek
Bo szukałam go długo na internetach, a on w OBI czekał! Tak po prostu! Peperomia 'Rosso'

Od dawna poszukuję różnych odmian scindapsusów, bo je kocham, patrzę a tu 'N'joy' leży i patrzy na mnie! Tylko na mnie! Czekał!
Obrazek

Mój chłopak mówi: ale ładna sansewieria. A ja na to: ok, namówiłeś mnie.
Obrazek

I dla towarzystwa jeszcze drobiazg :D


Obrazek
musssli
100p
100p
Posty: 165
Od: 21 mar 2015, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Kilka zajawek :)

Obrazek

Scindapsusy :)
Obrazek

Obecnie
Obrazek

Obrazek

Sansewieria i patyczaki. :D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Masz ciekawy wątek :D bardzo podoba mi się twój koleus i nowo zakupiony skrytokwiat.Powodzenia w uprawie życzę! :uszy
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Fajne to Twoje zielone towarzystwo ale mnie oczarowała peperomia Rosso,dawno jej szukam i w dyskontach nigdy jej nie trafiłam,szukam też peperomii prostrata.
Wielki czas aby wiosna pokazała swoją twarz, choć trochę to może i wybór roślin będzie większy. ;:108 ;:108
Nokimochishi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 paź 2017, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

Bardzo ładnie :) Jak widać i w małym pokoju można mieć bardzo dużo rozmaitych roślin i miejsca nie braknie :D
musssli
100p
100p
Posty: 165
Od: 21 mar 2015, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój roślinny światek na 9 metrach kwadratowych :)

Post »

wiera pisze:Fajne to Twoje zielone towarzystwo ale mnie oczarowała peperomia Rosso,dawno jej szukam i w dyskontach nigdy jej nie trafiłam,szukam też peperomii prostrata.
Wielki czas aby wiosna pokazała swoją twarz, choć trochę to może i wybór roślin będzie większy. ;:108 ;:108
Była teraz w obi :) A jak nie znajdziesz to odezwij się za parę miesięcy może coś się uda rozmnożyć :)


Tymczasem przyszła moja dostawa z tego co zamówiłam jakiś czas temu..
Pokażę fotki później, ale teraz wrzucam jedno :D

Jedni mówią "Polska dla Polaków"
Ja mówię: Patyki dla patyczaków!


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”