Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

Nie jestem ekspertem, ale moim zdaniem to fikus retusa. Mam takie. I też rosną w towarzystwie storczyków
Obrazek
Kiepsko je tu widać :( Na parapecie za storczykami. Jeszcze nie przycinałam. Rosną, jak chcą. Pokazuj inne roślinki, lubię podglądać ;:180
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Oo jak ładnie zielono u Ciebie ! :)
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Iskrowe domowe

Post »

Ja też musiałam wpaśc pooglądac twoje kwiaty, cudne!!!
Widze ze Ty też masz słobośc do fikusów, musze powiedziec ze kilka razy miałam benjamina i nigdy mi sie nie uchował, niedawno kupiłam w markecie benjamina małą sadzonke i ciekawa jestem jak długo będę go miec, może masz kilka wskazówek jak go pielgnowac, Mam fikusa spreżystego od kilku lat i w sumie z nim nie mam wiekszych problemów, a właściwie zmieniam mu miejsce przynajmniej raz w roku jak choinke ubieram i chyba polubił te przeprowadzki, Nie wiem co ten benjamin taki kapryśny.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hej Agato ! Miło Cię widzieć tu ! :)
Moje beniaminy też zrzucały liście , ale głównie przez złe warunki..po przeprowadzkach też gubiły je na potęgę. Zauważyłam , że moje lubią duuużo światła, lekko wilgotne podłoże, muszą mieć przestrzeń dookoła siebie, nie lubią przelania i kaloryfera. Raz na tydzień je psikam porządnie żeby zmyć z nich kurz.
aha.. i chyba są jednym z ulubionych przysmaków tarczników :/
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Moja "stara miłość"
Philodendron scandens, pictus i epipremnum
Obrazek
;:167
Obrazek

Monstera w hydro przestała pleśnieć.. nie dotykam jej.. puszcza nowego listka :)
Obrazek

Cissus też nie próżnuje :)
Obrazek

Odratowaniec w pełnej krasie :)
Obrazek

Hoye się ukorzeniają :)
Obrazek

Carnosowe początki kwiatów
Obrazek

No i sygnonium nie dość , że jednak zdecydowało się puścić korzonka to i listka :D
uparciuszek mały :)
Obrazek

także taka zima u nas :)
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

Mój cissus też się do życia bierze. Ukorzeniałam go od grudnia. Wiem nie pora na to, ale zakosiłam parę gałązek :oops: . Taka okazja mi się trafiła. Myślałam, że nic z tego nie wyjdzie, ale udało się. Strat trochę było :( To co zostało, wypuszcza małe listki, to już chyba dobrze będzie.
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Philodendron scandens, pictus i epipremnum - rosną w jednej doniczce? To jest pictus ten o małych liściach?

B.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Basiu osobno. Tak postawiłam do zdjęcia.
A ten scindapsus pictus to trebie a malutki to Scindapsus pictus argyraeus. Ukorzenia mi się też malutki, ale coś kiepsko mu idzie.

Ivona rozumiem , bo i ja ukorzeniam kilka roślin choć to zupełnie niewczas ;) a cissusa też lubię bardzo i kurcze ciężko go kupić mimo iż to niby taka popularna roślina.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

No właśnie, trudno go kupić. Zastanawiam się dlaczego tak jest? Sprowadzają do sklepów różne egzotyczne cuda, a takiej prostej roślinki nie ma.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Może dlatego , że epipremnum i cissus były bardzo popularne w latach 80-90tych i ludzie szukają czegoś bardziej egzotycznego? choć epipremnum wraca do łask jako roślina oczyszczajaca powietrze?
U mnie w jedym ze sklepów widziałam ekspozycję tematyczną - oczyszczamy powietrze i wlasnie obstawiona była kwiatami o tych właściwosciach. Szkoda , że pictus zostal tylko jeden ;)

a cissusa i ja i koleżanka kupiłyśmy w auchan, w dobrym stanie i bez robaków :shock:
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

No tak, popyt czyni podaż. W moim mieście nie ma auchan. Epipremnum często widzę w centrum ogrodniczym. Wyprowadziłam od małej sadzonki, kupionej prawie rok temu.
Obrazek

Też widziałam, takie tematyczne ekspozycje. Myślę, że i sklep był ten sam - znana sieć, dla domu i ogrodu :wink:
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Uou ! No pięknie ! Jakie ładne liście !
One chyba szybciej rosną przy paliku.
Mam nadzieję, że moje kawałeczki scindapsusa też się tak ukorzenią i dadzą czadu !
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

Wiesz, to są naprawdę bezproblemowe rośliny. Same rosną, ale masz rację mój najszybciej przyrastał, jak dałam pałąk. Tam są właściwie dwa pałąki. Najpierw dałam taki od storczyka, plastikowy, a jak go zarósł, przesadzałam do większej doniczki i dołożyłam drugi (pierwszego nie usuwałam). Drugi pałąk jest umocowany do ścinek doniczki, aby roślina rosła prosto i nie wyginała podpory. Mąż zrobił dziurki w ściankach i przymocował podporę za pomocą "trytytek". On robił, ale pomysł był mój ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”