Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Marto...dosłownie i w przenośni :wink:

Kasiu.. małopolska :)
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Także tak się sprawy mają..

Moja carsonka przesympatyczna ,prawie w całej okazałości, bo nie mieści mi się w kadrze ;)
Obrazek

Dziś życie jak w keramzycie rozpoczynają skrzydłokwiaty.. jak padną w tym hydro to się zapłaczę.. zwłaszcza, że korzonki im czyściłam pół milimetrowym szydełkiem.. ;:306
Obrazek

No i witamy gości :) A właściwie nowych domowników :tan
Wymarzona monstera w hydro! Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, bo panna spleśniała przez noc.
Ale nic to.. już chyba przyzwyczaiłam się, że u mnie zawsze coś się musi wydarzyć.
Obrazek
Obrazek

scindapsus jest bardzo wporzo i mam nadzieję, że dojdzie do siebie u mnie :
Obrazek


za to drugi skrzydłokwiat ratowaniec.. No dzień dobry bardzo kwiatuszki :)
Obrazek

jeszcze więcej..jeszcze więcej..jeszcze więcej ! D z i e ń d o b r y ! :)
Obrazek

drugi odratowaniec też się zbiera do życia.. i w dodatku ma basal keiki.. oddzielenie tego, to będzie niezła jazda coś czuję :)
Obrazek

Liodoro musiałam przesadzić, bo mi zaczął pleśnieć.. i stwierdziłam, że kij,nie dość, że ma pędy i pączek i w dodatku coś wypuszcza, to nie będę czekała aż padnie do reszty i zgnije w tym podłożu.. u mnie w domu storczykom sprawdza się albo keramzyt albo gruba kora.. no to kora :)
Obrazek

Za to drugi przesadzony do hydro ma piękne korzenie i wypuszcza liść.. i pączek.. ;:303
Obrazek

Kolejny maluszek też coś malutkiego wypuszcza :)
Obrazek

No i pączki dziwnie plamiaste jeszcze jeden ma :
Obrazek

Miałam je dziś podlewać i nie zdążyłam..czuję, że to będzie dłuuuga noc :)
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

Na własny wątek jeszcze nie zdecydowałam się. Jeżeli masz ochotę, to możesz popatrzeć tu
http://mrat.info/kwiaty/
Straszny tam bałagan, ale co nieco widać.

Hoja carnosa jest łatwa w rozmnażaniu. Utnij kawałek pędu (trzy pary liści), ok. 1-1,5 cm pod liściem. Najniższe liście utnij nożyczkami i gałązkę włóż do wody. Jak puści korzenie przesadź. Możesz w wodzie trzymać długo, nie gnije.

Dzisiaj dostałam hoja bella. Zamieniłam się za sansewierię. Mam i szczepki i roślinę już posadzoną :tan

Zrób zdjęcie roślinom w pracy i wrzuć do wątku o identyfikacji. Pewnie ktoś będzie wiedział, co to za cuda.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Łoo ile różnorodności u Ciebie.
Kilka bym podkradła ;)
Zbieram się do sansewiery , ale te co widziałam były drogie i miały poschnięte końce a wysyłka o tej porze roku to średni pomysł.

Hoyi kawałek oddałam koleżance bo znalazłam ułamany pęd. Chwilowo mojej nie będę rozmnażała bo trochę mi miejsca zaczyna brakować, więc jak mam jakieś to trzymam "na wszelki wypadek" ;)

roślinkę z pracy zaraz chyba wrzucę.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

Mów, co byś chciała. Jak można uszczknąć to Ci wyślę. Galerię mam nieuporządkowaną, bo czasu brakuje. Z brakiem miejsca też się borykam, łącznie mam ponad 100 doniczek. Na ścianach miejsce jest, ale albo światło nie takie, albo meble stoją, albo ... M się buntuje, że tu wiercić nie można :evil:
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

heh ja się też na ściany przenoszę , bo na parapetach storczyki upycham :)

Davalia jest świetna choć jak mniemam u mnie by padła. Dziś widziałam takie ażurowe paprocie..gałązki jak pajęcze nóżki.. no cudo.. ale kurcze jeszcze to sygnonium muszę upchnąć i myślę o tej wielkiej dracenie czy w ogóle jest sens ją zabierać i zastanawiam się co będzie z tymi ogromnymi paprociami i hibiskusem,które będą szukały domu w lutym..a chciałabym baaardzo bardzo scindapsusa i takie dwa storczyki "rasowe" i cissusa.. załamka..
I w ogóle to już pragnę wiosny i otwartych okien !
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Iskrowe domowe

Post »

Z jakiej tej małopolski jesteś?
Bo jeśli Krk to mogę Ci załatwić sansevierie od moich rodziców, bo im kipi z doniczek.
Szału nie mam, bo dwie podstawowe odmiany, pokazywałam u siebie na wątku, ale jakbyś chciała to mów :)

A co do wiosny to taaaak... ja też czekam.
Choć u Ciebie już wiosna, kwiaty biorą się do życia na całego.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Rzut beretem od Krk..stąd też pomysł na sansewierę bo ponoć oczyszcza fajnie powietrze.. tylko muszę poczytać jak o nią dbać i czy dałaby radę u mnie na ciepłym zachodnim oknie.
Ale z góry bardzo dziękuję ;:168

a na philodendrona tego zachorowałam..
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Iskrowe domowe

Post »

To jakbyś chciała to pisz, moi rodzice średnio ją ogarniają, leją w nią tonę wody, a rozrasta im się w ekspress tempie.
U mnie stoi totalnie na sucho, trochę to był dla niej szok, ale obecnie jest najmniej kłopotliwą roślinką :)
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Iskrowe domowe

Post »

Oferty forumowiczów zamieszczamy tylko tutaj-zapraszam lub załatwiamy to przez pw.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

kurcze nie mam opryskiwacza marolexu, więc lipa z tym działem.. ale dzięki za namiar ! :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Iskrowe domowe

Post »

:oops: :oops:
Oj tam od razu oferty, ja tylko tak napomknęłam, nie chcę tym ani handlować ani rozdawać, jedynie jakby dziewczyna miała ochotę przygarnąć na miejscu to się podzielę. Nie sądziłam, że zostanie potraktowane to jak oferta handlowa.
Ale ok, będę już na raz następny przez pw.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Uch.. tak sobie pomyślałam, że marzenia trzeba spełniać a nie tylko zbierać co los podrzuci i idąc tym tropem przyjadą do mnie dwa scindapsusy ;:172

a ten mój ostatni jest niesamowity..ma takie srebrzyste liście. No nie mogę się już doczekać aż poplącze mi się po ścianie.. oby złapał dobry flow jak reszta :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”