Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

O rany te urlopy i te nasze kwiatki. Dużo się działo podczas Twojej nieobecności jakby Cię z miesiąc nie było :wink:
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Ja lubię wyjeżdzać na urlop , bo jak wracam , to widzę jak mi wszystko fajnie urosło a to w sumie tylko dwa tygodnie.

No i muszę zacząć czytać o lampach doświetlających na zimę..muszę kupić dwie lub trzy, możliwie energooszczędne, które doświetlą mi towarzystwo zimą.
Muszę całą witrynę odstawić od okna bo będzie grzał kaloryfer i doświetlić dwie półki na ścianie. Także gdyby ktoś z zaglądających tu m?gł coś polecić, to będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Patrzę sobie na zdjęcia moich roślin ze stycznia z początku wątku i muszę porobić zdjęcia z teraz..bo tak mi się wszystko rozrosło i odżyło.. uou.. dopiero teraz widzę r?żnicę :shock:
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Jak widzimy cały czas rośliny to się przyzwyczajamy i trudno widzieć te spektakularne przyrosty. Wystarczy tydzień nieobecności i jest wszystko zauważalne. Super Philodendron sodiroi oraz ogromny kroton.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Iskrowe domowe

Post »

Koniecznie zr?b por?wnanie. Ja ostatnio u siebie zrobiłam i byłam w szoku.
Z kwiatami trochę jak z dziećmi - jak dziecko puścisz na 2 tyg wakacji to jak wróci to jakieś takie duże wraca i inne jak nie własne ;p
a z roślinami jeszcze.plus taki że jak się przy nich noe gmyra to sobie świetnie radzą.

Nawilżacz to masz lepszy. M?j jest malutki i parę puszcza,ale wymaga nadzoru. To takie trochę prehistoryczne urządzonko. I fuka jak dzika bestia ;D
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Heh no właśnie padł mi komputer więc średnio mam jak zrobić zdjęcia a z telefonu niewiele widać. Ale jak ożyje to zrobię :) a nawilżacz kupowałam dla ludzi , więc taki konkret był, a że przydaje się teraz kwiatkom to już inna sprawa :)
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Powiększyło mi się ostatnio towarzystwo o kilku nowych przyjaci?ł, na kt?rych żywcem nie mam miejsca ;:306 w sumie to nawet śmieszne nie jest , bo muszę zamocować liany w domu , co by się chłopakom dobrze rosło, a niekt?rzy mali nie są . Próbuję też ustalić ich tożsamość , bo kogoś chyba poniosła fantazja przy oznaczaniu :)
Także mam z nowości :
monstera karsteniania
philodendron erubescens gold (lemon lime?)
Philodendron moonlight
Philodendron medusae (painted lady)
Philodendron lacerum (chyba)
Monstera acuminata
Oraz siostra cioteczna urżnęła mi kwiatka i się własnie ukorzenia..okazało się, że urżnęła xanadu :lol: ale jak to zrobiła to nawet nie chcę pytać ;)

No.. a philodendron melanochrysum dzielnie produkuje nowe liście :))) podobnie jak moje ornatum "mini" które ma takie mini liście, że następnego chyba z lupą będe musiała oglądać ;) Stefanotis ten odratowaniec zakwitł :) Monstera Standleyana pusciła nowe pędy podobnie jak dendrobium moschatum i oncidium.
To są w ogóle dwa storczyki wywalone na balkon , na kt?rym się odnalazły i szaleją :) podobnie rozszalały się syngonia..jedno puściło mi dwumetrowy pęd po tym jak poczęstowałam go astvitem.. nie nadążam z plątaniem :) Zdjęcia zaraz wrzucę z telefonu , bo jak wspominałam komputer padł.

Na żywo są ładniejsze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Iskrowe domowe

Post »

Ojojoj! ;:oj Ale nabytków! Śliczności!
A możesz zdradzić skąd te philodendrony ? ;:180
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

A to różnie.. z bazark?w, z ogrodów, od znajomych/rodziny :)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Iskrowe domowe

Post »

O rety ale busz :shock:
Gdzie Ty to wszystko mieścisz? Masz sporo roslin ktore w szybkim tempie rozrastają się do rozmiarow monstrum ;:173
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

;:306 Liany? :;230 Ło matko toż to zmierza nieuchronnie w stronę dżungli ;:306 daje Ci rok i przepadniesz w tym buszu ;:108 chyba musisz przerzucić się na jakiej mniejsze rośliny ;:215

No nabytki nowe są super - piękne i wypasione ;:138

Ja tak czekam na foto Dendrobium i aż mi ślinka pocieknie ;:306
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Dziewczyny ja mam dżunglę? Wasze setki storczyk?w to dopiero dżungla ;)
Pomieszczenie w kt?rym stoją rośliny ma 360 cm wysokości także te liany znikną w nim :) w sensie takie liny kokosowe ;) wiekszy problem jest w tym, że okna są na wysokości 230 cm no i mam też klimatyzację, kt?ra wieje do g?ry i w dodatku jest blisko okna. Myślałam nawet co by połaci?wkę zrobić, bo rozwiązałoby to problem światła i wysokiej wilgotności w salonie..ale pozwolenia,pieniądze i podniesione koszty ogrzewania chyba nieco ostudzają m?j zapał i chyba tanjej mi wyjdzie kupić kilka żar?wek ;)

A dendrobium dzielnie daje czadu..korzeni naprodukowało jak wściekłe, wypusciło u mnie od czerwca dwa pbs i muszę mu upleść taką osłonkę (makrama czy jakoś tak) bo na zime chcę je powiesić razem z oncidium na klatce pod połaci?wką . Tam chłodno i jasno to może mu podpasuje. Ciekawe czy zakwitnie.. a jak zakwitnie to nie wiem czy do domu wstawiać? One lubią taki szok termiczny? Z 12c na 22 ?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Chyba dochodzę powoli do momentu, w którym serio zaczyna mi brakować miejsca. Dochodzę też do momentu, w kt?rym serce bierze g?rę nad rozumem.. zam?wiłam sobie anthurium clarinervium :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”