Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Dziękuję :)
Właśnie widziałam je w różnych aranżacjach i na prawdę potrafią być urocze :)
Ciekawe czy mi się uda ją uchować bo tak sobie patrzę i jest ciut zalana..
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Iskrowe domowe

Post »

Zielone wodospady - ładnie powiedziane ;:173
Wlazłam tu za hojami, a zastałam tyle dobra, że dzisiejszy wieczór z przyjemnością spędziłam "u Ciebie" :wink:
No i chciałaś, nie chciałaś - przekonałaś mnie - rezygnuję z palika i moje epipremnum puszczam po sznurkach 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hejo :) Bardzo się cieszę, że spędziłaś u mnie miłą część wieczoru :wit
Epipremnum zawsze mnie urzeka w formie wiszącej lub pnącej po żyłkach chodź ponoć przy paliku rośnie szybciej.. no w sumie jest w tym jakaś logika, ale trzeba iść na kompromis czasem ;)
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Wiosna idzie ;:138
Ostatnio mam fazę na testy przeróżne i jednak dochodzę do wniosku, że zmodyfikowana nieco hydroponika służy moim współmieszkańcom.
Najmniejszy skrzydłokwiat w "hydro" właśnie wypuszcza kwiatka
Obrazek
Storczyki w keramzycie odbudowują korzenie i zaczynają kwitnąć :)
Obrazek
Epipremnum i syngonium w przeciągu tygodnia przedłużyło swoje korzenie o dobre 4 cm z czego w wodzie jakoś tak szybko nie szło..w dodatku epipremnum wypuszcza dwa liście
Obrazek

Hojki puszczają korzonki ;:215
Obrazek
No i moja krówka :)
Tu widać jak różne ma kolory liści i nie mogę dojść o co jej chodzi i czy tego światła ma za mało czy za dużo i jeśli w sam raz to czemu niektóre liście cały czas takie bladozielone a nowe takie ciemne nakrapiane..
Obrazek
i kwiatuszki :D
Obrazek
ułamał jej się kawałek suchego pędu i tak wstawiłam do wody..patrzę a tu szaleństwo korzonkowe!
Obrazek
ale żeby nie było , to epipremnum zaczyna mi się wybarwiać.. niektóre na żółto a niektóre bardziej na biało.
Takie cudaki :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Storczyki też nie próżnują
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ale ale ;:173
ceropegia w jasnym i ciepłym miejscu w trakcie przesuszania po przelaniu zaczęła wypuszczać mikro listeczki :D
Ciężko im nawet zdjęcie ładne zrobić bo są takie malutkie , że aparat gubi ostrość ..muszę chyba zamontować obiektyw do makro : :wink:
Obrazek
Obrazek
ach no i przelany skrzydłokwiat też chyba wraca do formy, bo wypuścił dwa kwiatki.. co prawda są mikrusami w stosunku co do liści, ale są ! i nowe liście też nie poschnięte.. a to chyba jeden z trudniejszych dla mnie kwiatów w kwestii podlewania bo albo przelewam albo przesuszam. Mam też skrzydłokwiata w hydroponice i tam radzi sobie świetnie.
Obrazek

Wsadziłam też eschynantusa do ziemi po dłuuugim moczeniu w wodzie i paprotkę ciekawe jak się sprawa z nimi potoczy.
28.02 przyjeżdzają do mnie kolejne kwiaty i kurcze to już chyba czas żeby kupić półkę na ścianę, bo serio nie mam miejsca na parapetach i w okolicy :wink:
Z przykrych wiadomości to znalazłam parszywego robala w scindapusie.. w sumie to trzy robale.. Symphilids .
Kurde.. kwiat stoi na poddaszu , (to już takie miejsce ostateczne to walki z robalami) zalany mospilanem sp 20 i umyłam go też dynaturatem, może pomoże
Widziałam, że jeden robak padł , ale za tydzień znowu muszę go podlać tym mospilanem, bo larwy itp.. no taka zła jestem.
Jak już coś zdecyduję kupić to zawsze ale to zawsze jakieś badziewie jest w tym ukryte.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Foto jak zawsze palce lizać ;:63
Też szykuje skrzydłokwiat do hydro. Na tą chwilę ukorzeniam go w wodzie i jak na tą chwilę bez większych rezultatów. Może coś robię nie tak... A może 2 tyg to za mało czasu.
A co rozumiesz przez zmodyfikowanane hydro?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Marto polecam zakup szydełka do oczyszczenia korzeni :) I nie ma co go przygotowywać bo w ziemi podlewany często zacznie zasuszać końcówki liści a w hydro może ruszyć szybciej niż w wodzie..tak epipremnum ruszylo szybciej .
Ja moje wsadziłam do hydro tylko od dołu podlałam do poziomu pól optimum czyli 1/4 doniczki a góra keramzytu sucha. I kwiaty rosną :)
a zmodyfikowane hydro to takie jak na zdjęciu ze storczykami. We wszystkich osłonkach czy doniczkach robię dziurki i nie wstawiam w osłonki. Jak jest przewiew to wszystko rośnie ok a jak stoi w szczelnych osłonkach to mi pleśnieje.. tak się dzieje przez moje warunki domowe..jedynie monstera i skrzydłokwiat stoi w takiej doniczce ciemnej do hydro z miernikiem itp a resztę sadzę jak storczyki.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Mam nowego lokatora ! :)
Właśnie dochodzi do siebie po podróży Cissus amazonica ;:167
Reszta powolutku też do przodu.
Coś tam się sfoszy coś wypuści a to korzonka a to listek.
A ja zakochuję się w kolejnych roślinach..
i muszę chyba przemeblować salon a najlepiej wywalić kaloryfer i kilka mebli ;:306
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Witaj :wit
Sympatyczne określenie-zielone wodospady ale sam ich widok powalający ;:138
Ciekaw jestem jak będzie się prezentował Cissus amazonica?
Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

O rany jak już masz myśli o przemeblowaniu to znaczy, że musimy Cię na odwyk zawieźć :;230
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hej Witajcie !

Cissus jest malutki ale taki cudaczek :)
Mam nadzieję, że mu się u mnie spodoba..Chwilowo nie protestuje :)
a odwyk o tyle mi nie grozi, że uzależnienie przykróci mi porfel ;)
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Iskrowe domowe

Post »

E tam nie przykróci ;:170 Jak jesteś na etapie zmiany aranżacji, to za chwilkę będziesz skubać szczepki gdzie się tylko da. Ja mam ochotę wybić dodatkowe okno na południowej ścianie :;230 Mąż mało nie udusił się kanapką, jak usłyszał mój pomysł ;:306
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Ivona ja Cię doskonale rozumiem , bo też myślałam nad połaciówką w salonie nad tą ścianą na której zawiśnie towarzystwo pnące oraz postawienie w salonie pergoli dla hoy i monster ;:306
Ale chyba taniej i szybciej wyjdzie mi zamontowanie żarówek doświetlających do roślin ;)
Niestety mój mąż jest szczerze zachwycony moim odpałem roślinnym,więc jedyne co mnie powstrzymuje to resztki zdrowego rozsądku i portfel :wink:
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hehe uśmiałam się czytając ostatnie zdanie :;230 u mnie jest zupełnie odwrotnie, więc cały czas odczuwam strach, że wylece z domu razem z tymi roślinami :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”