Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Ja nie mam w tej chwili miejsca na trzymanie obudzonych zwartnic w domu, stąd chcę je przetrzymać na spaniu przynajmniej do końca stycznia. A potem, zanim się obudzą... mam nadzieje, że wstydu nie będzie i jakiś kwiatek pokażą ;:131
Kusi mnie, żeby sobie sprawić marketową cebulę i sprawdzić osobiście, jak to jest z tą utratą masy takiej cebuli. Jakoś nie zwracałam wcześniej na to uwagi, a akurat w zeszłym sezonie sprawdzałam, jak ignorowanie przeze mnie zwartnic wpłynie ich wzrost, więc tym bardziej obserwacji było niewiele :;230
Póki co chętnie pokrzepię swój wzrok widokami Twoich okazałych, pięknie kwitnących roślin. "Exposure" jest piękna, taki mocny, różowy kolor jest teraz nie do znalezienia za oknem i bardzo cieszy oczy ;:215
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!:)

Andrzeju u mnie kwitło co nieco,(pokazałam w swoim wątku :) ).
Teraz wszystkie cebule grzecznie śpią. :)
Z tymi malejącymi cebulami to niestety jest prawda,ja z wieloma morduję się od początku od czasu zakupu.
Powiedziałam im ,że ten rok będzie decydujący ,albo wezmą się za siebie i zaczną kwitnąć albo się będziemy musieli pożegnać... :?
Andrzeju jaki masz wypróbowany sposób aby stworzyć takim "skurczonym" optymalne warunki ?
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Dziękuję wszystkim za życzenia i do roboty...cały rok przed nami :D I znowu te ranne wstawania, ale mówią, że kto rano wstaje.. ten ...widocznie musi... :;230
Danusiu podglądałem, podziwiałem, co sezon obiecuję sobie pierwszą partię wcześniej zasuszyć i uśpić, żeby zacząć sezon już z początkiem listopada, ale zawsze wychodzi na to, że wszystkie idą spać razem i kłopot, bo np. na Święta kwitnących brak... :twisted:

Moniko, ja jak będę wyciągał swoje z piwnicy małymi partiami to i tak zejdzie mi z budzeniem do końca marca, ważne, że już zaskoczyło i już zapowiedzi sporo więc będzie na bieżąco co pokazywać. No właśnie, po sklepach oferta bogata i kusi, ale zawziąłem się i jak na razie popełniłem tylko jedną sztukę i od razu mnie wyprostowało (pokazywana 'Pink Star'), bo z roztoczem - teraz przekwitła więc zastosuję jej terapię wstrząsową i potraktuję temperaturą.
Jeszcze do wiosny będę wałczył z wełnowcami , bo jednak przetrwały w niektórych cebulach i wyłażą gdzieniegdzie...Przy przesadzaniu pędzluję całą cebulę 'Mospilanem'.

A na bieżąco II pęd 'Dancing Queen' (3 kwiaty) rozpoczyna kwitnienie :

Obrazek

Hip. 'Exposure' mizernie dwa kwiaty jeden pęd, ale jest na czym oko zawiesić:

Obrazek

No i z najbliższych zapowiedzi Hip. w typie 'Striatum' stara odmiana cebulka, a nie cebula, ale daje radę (kwitła w lipcu):

Obrazek

Jednak, te obudzone podczas mojej nieobecności na nowo przysnęły i ruszyły po tygodniu ciepełka w chałupie... ;:oj
Teraz powinno już być bez niespodzianek... ;:304
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

"Dancing Queen" to prawdziwa królowa ;:oj Sama bym taką przytuliła, aż Ci zazdroszczę, że możesz ją podziwiać na żywo ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Piękne kwitnienia , a zdjęcia artystyczne ;:138 Lubię zaglądać do Ciebie :)
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Ostatni post zakończyłem stwierdzeniem, że już nie powinno być niespodzianek, ale okazuje się, że nic za darmo każde zawirowanie w już rozpoczętej wegetacji cebuli odniesie wymierny skutek. Tak się dzieje teraz z moją 'Dancing Queen' , która na drugim pędzie udaje coś w rodzaju 'Nymph', albo jeszcze coś innego:

Obrazek

ale i tak mi się podoba:

Obrazek

Tu już dzisiaj 3 kwiaty w pełnym rozkwicie:

Obrazek

Stara odmiana w typie 'Striatum też już w pełnym rozkwicie:

Obrazek

No i Marta do tablicy - co Ty zrobiłaś tej matecznej, a raczej co jej nie zrobiłaś , że nie kwitnie u Ciebie, a powinna... :;230

Obrazek

No dobra , za to kwitną u Ciebie inne i to super :D ... czekam teraz na zakwitnięcie tych posadzonych zielonym do dołu... ;:306

Aha, Danusiu zapomniałem Ci odpowiedzieć na temat tych skurczonych 'skurczybyków', bądź cierpliwa ja nie mam extra recepty na specjalne ich traktowanie, kilka takich już też pożegnałem, bo nie rokowały. Traktuję wszystkie jednakowo i jak nie 'zaskoczą' ich strata... ;:174 . Muszę też przyznać, że niektóre zaskakują dopiero na 3 sezon. To wszystko zależy od odmiany, jeśli słaba i chimeryczna, to marne widoki ... ;:185
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Andrzeju to już chyba sezon na te Twoje piękności się rozpoczął.
Piękne kwiaty i ładne zdjęcia pokazujesz, całe szczęście że mi wystarczy pooglądanie tylko ich zdjęć bo nie wiem gdzie bym dała doniczki jakbym nagle zachciała choć kilka ich mieć u siebie :)
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Może ten pęd próbuje być "Dancing Nypmh" :wink: :lol: Tak czy siak, bardzo mi się podoba ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Andrzeju powiem Ci, że ten II pęd u Roztańczonej bardziej mi się podoba niż ten I pęd ;:138

A co zrobiłam matecznej :;230 a kurcze ŚPI ;:306 utrzymuje sobie twardo jednego, ostatniego liścia i tak stoi w chodzie, cieniu i o suchym pysku ;:306 ale powiem Ci, że przez ten sezon przybrała na wadze chyba, bo jakoś więcej miejsca zajmuje w doniczce ;:215

PS zielone do dołu jeszcze młode i jak już będę stara to wtedy to zakwitnie ;:306
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Marta, to Ty ją budź, ona nie potrzebuje tyle snu co hybrydy, nie zmieniaj jej podłoża tylko znienacka ją namocz w ciepłej deszczówce i to ją postawi do pionu. Liść zgubi jak zacznie wypuszczać nowy pióropusz, a że cebula urosła to mnie wcale nie dziwi - nie ma już konkurencji, ale jak zacznie wegetację wypuści też nowe przybyszowe. Ta u mnie co kwitnie już się dorobiła małej. No ten typ tak ma... :D
zabkamarta pisze:PS zielone do dołu jeszcze młode i jak już będę stara to wtedy to zakwitnie
No to mnie deko zmartwiłaś , jak TY będziesz stara, to ja co... będę bardzo, bardzo stareńki, ale trudno już się zaparłem doczekać to i doczekam... ;:oj ;:306
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

O patrz a ja myślałam, że ona się ma sama obudzić ;:306 ok to w weekend ją zszokuje i podleje, ciekawe co "powie" na to :lol:

Odnośnie "zielonego do dołu" to tak poważnie to może nawet trzeba będzie poczekać ze 2 lata na kwiaty. Patrząc jak mnie dzieci próbują wykończyć, to ja do tego czasu zestarzeje się o jakieś 20 lat ;:306
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

I mnie bardziej podobają się kwiaty na drugim pędzie 'Dancing Queen' . Na nudę nie możesz narzekać :) . U Ciebie tyle kwiatów, a u mnie jeszcze nic.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

x

Post »

Z przykrością muszę oznajmić wszystkim zainteresowanym, że muszę pożegnać się z Wami. Dziękuję za przeszło roczną przygodę, którą mimo wszystko będę mile wspominał...:D
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”