Moja mała dżungla

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

Parapet daleko, o matko, oczywiście chodziło o grzejnik ;)

Palmy piękne, ale przeraża mnie ile z czasem zajmują miejsca, pamiętam u babci, ogromna, gęsta, rozłożysta, ale ile to miejsca zajmowało, jakoś 2x2m. Tak też myślałam, albo ta roślinka to nie to było pod tą nazwą, choć wyglądała identycznie jeśli chodzi o kształt liści i pokrój rośliny.

Czym Epi podwiązujesz do palika, sznurkiem jakimś?
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Takim zwykłym sznurkiem. Najpierw je obkręciłem dookoła i podwiązałem. Mam nadzieję, że tymi swoimi korzeniami powietrznymi się wrośnie w podporę ale póki co muszę jej jakoś pomóc.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Nowy nabytek, microsorum diversifolium inaczej paproć kangurza. Wyląduje w hydroponice gdzie mam nadzieję wyrośnie na piękny okaz ;:108

Obrazek

Obrazek
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

Gdzie ty wynajdujesz te roślinki? ;)
Co się w tych doniczkach kluje? I czy ja dobrze widzę na jednym zdjęciu w tle, że coś tam się ukorzenia? ;)
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Ostatnią paproć mam z Allegro, trochę ryzykownie było wysyłać roślinę przy jesiennej temperaturze ale jak widać dotarła cała i zdrowa 8-) zresztą wszystkie rośliny jakie mam, no może oprócz dwóch czy trzech, są kupione przez internet.
W dwóch doniczkach kluje się palma daktylowa, a w wodzie ukorzeniam szczepkę hoji i liść sansevierii :wink:
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

O właśnie, co tam słychać u palmy, coś więcej kiełkuje? :)
Sansevierie to nie lepiej do ziemi prosto suchej i co jakiś czas troszkę spryskiwać ziemię? Znaczy tak coś czytałam, nie mam doświadczenia w uprawie z listka, kilka Sansevierii mam znaczy u mamy zostały, ale to zawsze na maluchy czekałam ;)
A co za hojke masz? :) U mnie trzy do ziemi już poszły ładne korzonki miały, jeszcze pare czeka aż korzonki podrosną, ale generalnie pięknie w wodzie im idzie poza jedną, choć też rusza wreszcie ;) I ehhh uległam i na ostatnią chwilę kolejne dołączą :P
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Na hojach kompletnie się nie znam, taka cała zielona najzwyklejsza, mam ją bo gdzieś podkradłem szczepkę.
Próbowałem ukorzeniać sanse w ziemi i nic, a słyszałem że niektórzy z powodzeniem robią to w wodzie i trwa to o wiele szybciej, zobaczymy. Moczy się już ponad tydzień i nadal liść wyglada na zdrowy, cały zielony więc szansa jest.
Z nasion palmy daktylowej to wykiełkowały cztery z pięciu jakie miałem. Liwistona na razie nic, a szkoda bo na nią najbardziej liczyłem.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Nowa zdobycz, skrzydłokwiat. On również będzie w przyszłości w hydroponice, ale to najpierw muszę powiesić nową półkę na której będę trzymać wszystkie rośliny które pójdą do hydro, czyli moje trzy paprocie i właśnie skrzydłokwiat. Ledwo przeżył podróż, ale powoli wraca do siebie

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Jest i pilea :)
Obrazek

Korzystając z pobytu u babci, sfotografowałem piękne kwitnienia fiołków
Obrazek

Obrazek
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

Pileę skubnąłeś babci? ;:224
Śliczne fiołki, te z innym brzegiem bardzo mi się podobają :)

A rak w ogóle to przez ciebie prawie zielistkę bym dziś przygarnęła w sklepie :;230 Niektóre puszczały już te pędy wiszące ;:224 Były i z białym brzegiem jak i białym środkiem. No i nie wiem które bardziej mi sie podobają, w sumie to obydwie :)
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

No to na co czekałaś, trzeba było brać ;)
Pileę mam z Allegro, moja babcia już nie ma tej rośliny.

Zajrzałem na spód doniczki w której były nasiona daktylowca, okazało się że przerosły otwory odpływowe :shock: na szybko przesadziłem do wyższych doniczek, a że nie miałem akurat takich to wykorzystałem plastikowe butelki po mleku.

Obrazek

Nie mogłem wytrzymać i wsadziłem do hydro zanokcicę gniazdową. Oczyszczenie jej korzeni to było nie lada wyzwanie, do tej pory nie mam pewności czy zrobiłem to wystarczająco dokładnie. Się zobaczy

Obrazek[/URL

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/2663f5d1076eacf9]Obrazek
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

Trzeba sobie radzić, tymczasowo - z braku doniczek ja niektóre szczepki hojek posadziłam do... kubeczków po jogurtach ;:173

Ciekawa jestem efektów uprawy w hydro u ciebie. Może z czasem i ja spróbuję na niektórych hojach tego.

Muszę dokupić ziemię na szybko bo na dniach zmuszona będę przenieść niektóre szczepki do ziemi i coś czuję, że moja dzisiejsza wizyta w sklepie ogrodniczym może się źle skończyć :;230 To tak w kwestii zielistki ;:224 Ty pamiętasz Pileę u babci, a ja pamiętam piękną kępę zielistki na regale z kilkoma zwisającymi pędami - marzy mi się taka :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Ładne i zadbane roślinki ;:138
Pozdrawiam :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”