Moja mała dżungla

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Chyba masz rację, przyjrzę się im dokładne bo byłem pewien że tak właśnie wyglądają liście tej rośliny.
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dracenie worek niepotrzebny, ale skoro ma, to zdejmuj powoli (najpierw wietrzenie, potem całkowicie). Tej zielonej miotełce bardziej przyda sie światło, a dni teraz krótkie i mało nasłonecznione, nie ma co jej pozbawiać dodatkowo tego dobra.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dzięki za radę, tak zrobię
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Cieszę się bo nowy liść monstery ma widoczne wcięcia ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

Pięknie Ci rosną rośliny ;:63
Szkodniki to zawsze problem, zwłaszcza te małe jak przędziorki, ale konsekwentnie też sobie z nimi poradzisz. Wełnowce to strasznie żywotne są, niby się wydaje, że już ich nie ma, a tutaj nie wiadomo skąd znów się pojawiają :?
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Hej! Mały update, po wcześniejszym namoczeniu w letniej wodzie postanowiłem zasadzić w ziemi kokosowej nasiona cytryny i mandarynki, które pięknie wykiełkowały :heja
Cytryna:
Obrazek

I mandarynka:
Obrazek

Spróbowałem też swoich sił z pigwą, pestki zawinąłem w wilgotny ręcznik papierowy i włożyłem do plastikowego pojemniczka. Włożyłem do lodówki (stratyfikacja) i po 6 tygodniach pojawiły się pierwsze kiełkowania. Wsadziłem do ziemi i jak na razie rosną sobie bez problemów
Obrazek

Obrazek

Bardzo fajnie podrosła dracena obrzeżona
Obrazek

Poza tym zajrzałem dziś do listków zamiokulkasa i dwa z nich wypuściły bulwy. Przeniosłem je do osobnej doniczki z mieszanką ziemi uniwersalnej i ziemi kokosowej.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Kupiłem dzisiaj fikusa benjamina natasja. W doniczce były dwie łodygi, jedną z nich wyczyściłem z liści prawie do zera, zostawiłem tylko wierzchołek. Chcę w przyszłości zrobić z tego bonsai, więc aby pogrubić pień oplotłem go wokół drugiego pędu i związałem sznurkiem. Myślę że za rok już zacznę go formować. Chodzi mi o coś w stylu bankan, taki w literę S.

Obrazek

Resztę ściętych gałązek umieściłem wodzie aż puszczą korzenie.

Obrazek

I jeszcze dwie nowe zielistki, pierwsza chyba odmiana ocean a druga nie mam pojęcia

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dwa miesiące temu wsadziłem do ziemi sadzonki jakiegoś iglaka z ogródka, chyba jałowca. Odpowiednio przyciąłem, wsadziłem do wilgotnej ziemi kokosowej i o dziwo trzy z czterech się przyjęły i to bez ukorzeniacza. Widać nowe jasnozielone przyrosty :) w kwietniu przeniosę na balkon

Obrazek

Obrazek
Nokimochishi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 paź 2017, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Powodzenia w hodowli. Podobno cytrusy z pestek nie owocują.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Owocują, ale po 20 latach albo i dłużej. Mi na owocach nie zależy, tylko na samym drzewku.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Do mnie już powoli małymi krokami zbliża się wiosna ;:3
Przesadziłem pigwy do większej doniczki i od razu zaczęły rosnąć.

Obrazek

Monstera w końcu wypuszcza nowego liscia, mam nadzieję że ten będzie jeszcze większy niż wcześniejszy :)

Obrazek

Obrazek

Nowy nabytek epipremnum, za niedługo posadzę je w większej donicy z palem kokosowym tak żeby mógł się wokół niego piąć

Obrazek

Znacznie też podrosła zanokcica gniazdowa (nadal nie mam pewności czy to jest to)

Obrazek
Awatar użytkownika
Agata69
100p
100p
Posty: 111
Od: 27 lut 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja mała dżungla

Post »

Witaj
Dziekuje za odwiedziny w moim wątku, będę do Ciebie wpadac i pytac o paprotke, bo moja to na razie ledwo żywa a widze ze masz do nich dar. Bardzo lubie paprotk, ale nie wiem czy one mnie lubią. Na razie wsadziłam do nowej ziemi sam korzonek bo liscie wszystkie uschły, podlewam, zraszam, trzymam na spodku z wodą wypełnionym kermaztem, nie wiem jaki okres czasu potrzebują, żeby ocenic, czy są do odratowania czy lepiej dac sobie spokój.

Proszę o poprawną pisownię(regulamin). Iwona
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Jeśli o paprocie chodzi to niestety mój nephrolepis nie przeżył chyba z powodu przelania, jedyne co to ta zanokcica jakoś daje radę, bo zawsze mi się wydaje że mają za sucho i podlewam ;:124
Teraz wiem że paprocie nie lubią mokrego podłoża, lubią być za to często zraszane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”