Moja mała dżungla

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Trochę się pozmieniało wśród moich zbiorów roślin, część zwyczajnie rozdałem rodzinie lub znajomym z powodu braku czasu by się nimi odpowiednio zająć.

Jestem niesamowicie zadowolony i dumny z mojej palmy, którą samodzielnie wysiałem, czyli daktylowiec kanaryjski. Liście powoli zaczynają się dzielić, na wiosnę przesadzę do większej donicy. Mam takie dwie.
Obrazek

Fikus sprężysty po lecie spędzonym na balkonie niesamowicie podrósł.
Obrazek

Sansevierie które wyhodowałem z uciętego liścia. Leżał tak kilka miesięcy w ziemi, już myślałem że nic z tego a tu zaskoczenie - 3 piękne maluchy.
Obrazek

Pilea
Obrazek

Grudnik, który za nic nie chce kwitnąć :?
Obrazek

Palma chamedora, niestety troszkę ją zaniedbałem przez co pousychało kilka jej liści.
Obrazek
Zauważyłem że wyrosło jej coś dziwnego, nie mam pojęcia co to może być
Obrazek

Oczywiście to nie wszystko :wink:
Zdaję sobie sprawę że pewnie nikt tu nie zagląda, ale wątek ten traktuję jako miejsce gdzie mogę zapisać różne sytuacje, momenty z hodowli moich roślin.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

To co Ci rośnie na chamedorze to pęd kwiatowy. Jest jeszcze niedojrzały gdy dorośnie to pojawią się na nim żółte kuleczki.
Gratuluje wyhodowania palmy z nasionka.
Grudnik nie kwitnie to może ma za ciepło
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Nie ma potrzeby cytować odpowiadając bezpośrednio. Iwona

Bardzo dziękuję, co do chamedory to ten pęd utnę bo wyczytałem że osłabia on palmę.
Kupiłem dziś mnóstwo nasion innych różnych gatunków palm i będę się bawił w wysiewanie. :heja
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

Gdzież ty to wszystko pomieścisz? :D

Znam doskonale to uczucie, ciągle coś by się chciało próbować i żeby parapety były jakieś gumowe najlepiej ;:224

Z ciekawością będę oglądać postępy z palmami. Pamiętam jakąś wielką palmę u babci w pokoju jak byłam mała, ale kompletnie nie pamiętam co to mogło być dokładnie, ale piękna była, na wysokość ponad 2m i mniej więcej tyle samo szerokości w każdą stronę. Te piękne pióropusze liści.
Ja za to z awokado i Cherimoya próbuje pierwszy raz :wink:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

Agnieszko ta palma to mogł być daktylowiec kanaryjski swego czasu była bardzo modna palma. Ewentualnie kencja choć ona była rzadziej spotykana.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dziękuję Ci Agnieszko :wink:
Też bym obstawiał daktylowca, swego czasu ta palma była w prawie każdym polskim domu.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Moja mała dżungla

Post »

Tak oglądam i porównuję zdjęcia Kencji i Daktylowca. Z tego co pamiętam i jak patrzę to babcia miała chyba Kencję. Bo daktylowiec o ile widzę aż do nasady liści ma takie mniejsze, ale jednak ma, takie krótkie listki potem? U babci na 100% tego nie było, jakoś od połowy długości liścia ogólnie był pióropusz, no i inaczej jakoś tak na dole wyglądało. Jeszcze baniak z winem pamiętam hahaha był stawiany pod tą palmą ;:224
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Być może, ale kencja nie jest aż tak szeroka żeby zajmować 2m. To raczej wąska palma ;:173
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Pogoda beznadziejna, a mi jak co roku o tej porze zbiera się na rośliny.

Wymyśliłem sobie, że zrobię taki wiszący uchwyt na doniczkę ze sznurka. Zielistka prezentuje się o niebo lepiej
Obrazek

Dawno temu podkradłem sąsiadce szczepkę hoi (takie najlepiej rosną), i mimo że kompletnie nie znam się na ich uprawie to odwdzięczyła się pięknym wzrostem, szczególnie po lecie spędzonym na balkonie
Obrazek

Palma zaczyna powoli dzielić liście :lol:
Obrazek

I na koniec, ostatnio wpadła mi w ręce taka trzykrotka, nie wiem jaka to odmiana
Obrazek
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja mała dżungla

Post »

Na trzykrotkę to za długie i wąskie listki, zobacz reo meksykańskie tricolor.
Podobają mi się takie wiszące doniczki, ;:63 dobry pomysł jak brak miejsca na parapecie.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Rzeczywiście - to reo meksykańskie. Ale przeczytałem, że reo należy do trzykrotek.
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Nowy nabytek - monstera minima. Sadzonki jak tylko się ukorzeną trafią do doniczki z palem kokosowym.
Obrazek

Wczoraj zacząłem moczyć nasiona waszyngtonii robusty (4) i palmy butelkowej (1).
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Nie mogę w to uwierzyć, ale nasiono waszyngtonii wypuściło kiełek po 2 dniach moczenia, i to niecałych :heja
Obrazek

Wsadziłem dziś każde z osobna do plastikowego woreczka z wilgotną ziemią kokosową
Obrazek

Znowu próbuję sił z palmą kokosową, tym razem dwa nasiona. Próbowałem znaleźć takie, w którym nie słychać w środku chlupiącego mleka, ale były tylko takie z
Obrazek

Wsadziłem dziś sadzonki monstery minima
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”