Nowy streptomaniak

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
andgrus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 maja 2019, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodnie peryferie Rzeczpospolitej

Nowy streptomaniak

Post »

Jak to mawiają zobaczyłem i przepadłem. Oglądałem stronę p. Kleszczyńskiego jego skrętniki. Kupiłem 6. Ocelot, Draco, Sas, Gamoń, Rubi i 7265. Przyszły wbardzo różnej kondycji. Ale przyjęły się wszystkie. Ubiegłego roku zakwitł tylko Gamoń miał pojedynczy piękny ciemno niebieski kwiat. Wszystkie intensywnie rosły. Liście osiągnęły do 25 - 30 cm długości. Od końca lutego zaczęło się szaleństwo wszystkie poza Ocelotem kwitną bez opamiętania wypuszczając po 4 (7265) do 9 (Sas) pędów 2 do 4 kwiatowych. Kwiaty są bardzo duże do 7 cm średnicy. Wszystkie stoją na parapecie północnego okna. Chciałbym je rozmnożyć. Wiem że można na trzy sposoby nasiona, liście i oderwanie młodej sadzonki od rośliny macierzystej. Pytanie kiedy jaki sposób wykorzystać. Próbowałem sadzonek liściowych w plastikowych pojemnikach nie ukorzeniła się żadna. Kiedy wsadzać okrawki liści do ziemi. Jak z wilgotnością. Do roślin kwitnących stosuję zasadę połowa wszystkiego. Podlewam tylko przez podsączanie raz na tydzień. Co drugie podlewanie z minimalną ilością nawozu. A jak postępować z sadzonkami liściowymi. Jak długo się ukorzeniają w temperaturze pokojowej.
Dzięki moderatorowi są obrazki

Obrazek
Widok okna ze skrętnikami


Obrazek
Draco. Podłożyłem pudełko bo kwiaty normalnie opierają sie na szybie a tutaj legły na stole.

Obrazek
To 7265. Choć nazwa Milady byłaby właściwsza. Przepiękne duże kwiaty przywodzace na myśl kobietę.


Obrazek
Gamoń. Kwitnie obficie i równie pięknie.

Obrazek
Rubi. Najskromniejszy, ale nie mniej piękny.

Obrazek
Sas. Piękny żólto-niebieski kwiat
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nowy streptomaniak

Post »

Śliczne! :wit
Podziwiam tych,którym udaje się ich uprawa.
Ja wstawiać zdjęcia poczytaj np. tutaj viewtopic.php?f=14&t=2912
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
andgrus
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 maja 2019, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodnie peryferie Rzeczpospolitej

Re: Nowy streptomaniak

Post »

Przeglądając forum skrętników zauważyłem pewien problem. Jest to może bardziej pewien mój patent. Otóż jako drenaż w doniczkach stosuję zamiast drogiego perlitu lub keramzytu zwykły węgiel drzewny.
Kupuję taki do grilla, a że z reguły jest w granulacji zbyt grubej kruszę do wielkości orzecha laskowego i mniejszej. Jako ziemię stosuję zwykłe podłoże. W podlewaniu mam żelazną zasadę nigdy do doniczki zawsze w podstawkę lub osłonę. Woda kranowa którą podlewam wszystkie kwiaty w moim przypadku ma bardzo dużą twardość ok 35°N. Jest to, zabójcze na dłuższą metę dla roślin. Używam wody zmiękczonej w dzbanku Brita, dodając nawóz lub biohumus.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nowy streptomaniak

Post »

Cudowne są!
Zawsze chciałam je widzieć z bliska bo nigdy nie miałam.
Awatar użytkownika
yteiraV
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 14 wrz 2018, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nowy streptomaniak

Post »

Bardzo szlachetne i majestatyczne kwiaty mają te Twoje fiołki! Gratuluję, jest co podziwiać!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”