Parapecik na zielono

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Pestke z mango od razu wsadza się do ziemi. Ja sadziłem ostatnio 7 i wszystkie wykiełkowały. Sadze je tak że lekko je widać, nie zasypuje ich całych.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Nawet jak jest od początku taka czarna?

U mnie pestki na początku siedzą w hydrożelu, bo jest wilgotno i mogę podglądać.
Ogólnie to te obydwie roślinki (mango i imbir) są zakopane w pojemniczkach tylko ja ciekawińska jestem i co jakiś czas wyjmuję żeby sprawdzić czy coś się dzieje. Rzecz jasna jak już sadzę do docelowego miejsca to zostawiam je w spokoju :lol: .

A co do mango to widzę dwie szkoły - wkopywanie pestki od razu w doniczkę lub właśnie kiełkowanie jak awokado, czyli woda i patyczki. U mnie jest coś pomiędzy. Takie eksperymenty nieco ;)
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Z mango lepiej jest prosto do ziemi wsadzić niż eksperymentować bo szybko gnije. :)
Z awokado jest troche inaczej, pestka wytrzyma gorsze warunki, nie psuje się tak szybko.
Możesz spróbować nawet teraz wsadzić do ziemi ale lekko tylko przykryć ziemią. WYdaję mi się że prędzej ma szanse w ziemi wykiełkować niż w czystej wodzie.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Mango już zgniło :(
Z ciekawości rozbroiłam pestkę i już zarodek w środku był w kiepskim stanie.
Będę robić kolejne podejście.

Za to imbir szaleje. Korzonków jest coraz więcej, a część nadziemna jest coraz dłuższa. Bardzo mnie to cieszy.
Zastanawiam się jaką mu dać doniczkę.

Korci mnie jeszcze batat. Dziś kupiłam sobie do pieczenia i odkryłam że jeden ma świeże korzonki ;:224
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Maju jaka szkoda że zgniło, ale człowiek uczy się na błędach na pewno uda się następnym razem.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

@Foxowa próbuj, bo mango bardzo ładne drzewko :), jak ma z pół roku to już fajnie wygląda np. gdzies w salonie
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapecik na zielono

Post »

Dla imbiru warto się postarać o dość płaską, ale szeroką donicę - potrafi tymi kłączami pod ziemią się rozłazić. I jak już pokażą się liście, to uważaj na przędziorki, uwielbiają go!

B.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Ja tam już na nic nie uważam, bo znów mam inwazję ziemiórek. Nowe doniczki są w glistkach.
Chyba zamiast wodą to zacznę podlewać regularnie chemią...
Nie sądziłam że takie małe muszki potrafią być taką wielką plagą.

A co płaskich doniczek mam dwie - okrągłą płaską i skrzynkowatą długą. Chyba zdecyduję się na tą okrągłą.
Korzonki mam zamiar co jakiś czas odcinać, bo uwielbiam imbir.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Witam przy weekendzie :)


zdecydowałam się ostatecznie dla imbiru na doniczkę typu "skrzynka".
Posadziłam go najpierw w tej dużej okrągłej, ale wyglądało to śmiesznie, bo doniczka wielka a na środku jakiś "śmiotek" z zieloną główką. Stwierdziłam, że będę imbir często wycinać, bo go lubię, więc doniczka powinna starczyć taka.
Z kłącza już powoli wychodzą zielone fragmenty, nie mogę się doczekać kiedy pierwszy listek zaszczyci mnie obecnością. ;:138

Również pomelo zaczęło się budzić. w dówch pestkach pojawił sie korzonek.
Obydwie z tych w łupinkach. Jedna łuskana też puściła, ale rozpadła się na pół. Zasadziłam ją też, zobaczymy co będzie.

Puścił się też zielony grapefruit. W siany był 25.10, więc szybko się uwinął bo zaledwie w 10 dni. Pestka była łuskana. Druga nadal tkwi w ziemi.

Wczoraj też zauważyłam, że długa pestka awokado pękła. Za to ta stara jakoś przysnęła i nic sie z nią nie dzieje.
A moje dorosłe awokado na szczęście odżyło po tym nawilżaniu.Ryzyk fizyk, teraz je spryskuję co jakiś czas gównie lejąc "parę" naokoło niego i widzę lekką poprawę. Byle do wiosny.
nightwishka0310
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 8 lis 2017, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Parapecik na zielono

Post »

Witaj :)
Bardzo fajny watek, fajne roślinki :D też tego trochę mam, obecnie walczę z ananasem , ale on chyba sam nie wie czy chce żyć, czy nie. :D
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

@Foxowa masz jeszcze w planach posadzić coś z egzotyków ? :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Mam ale nie teraz. Pierw muszę zwalczyć te ziemi?rki ostatecznie,bo mi się to ciągnie w k?łko. Część roślin trzymam dla znajomych,ale nim nie wytłukę plagi u siebie to nikomu ich nie dam.
Na wiosnę zacznę też zabawę z sadzonkami i nie mogą mi ich podżerać muszki.

Plan?w jako takich nie mam,te pestki mi same wychodzą,bo dużo jem egzotycznych owoc?w. Ostatnio bardzo dużo cytrus?w mi się trafia,ale odpuszczam sobie sianie. Mam sporo cytryn,mandarynek, zielony grapefruit, kilka pomelo. Wystarczy.

W doniczkach trochę się dzieje,są postępy. Mam nawet zdjęcia ,ale ciągle brak czasu żeby usiąść do komputera. Jak tylko zgram to pokażę :)
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Parapecik na zielono

Post »

Ooo, koniecznie pokaż fotki :) Czekamy!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”