Parapecik na zielono

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Maju tez mam papryczki rożnego kolorku to samo z pomidorami od białego do czarnego i też będę siała :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Z pomidorów u mnie tylko koktajl?wki,choć mam zamiar zrobić jakieś zakupy nasion i zobaczymy co mi wyjdzie. Mam ochotę też spr?bować z kupnym pomidorem.
Co mi wyjdzie zobaczymy. Wiem że trzeba zacząć już o tym myśleć,bo ciągle stwierdzałam,że mam czas a tu zaraz luty będzie :shock:

Muszę napisać,że jestem bardzo niezadowolona z mojego granatu. Nie mog? nad nim zapanować i szaleje dalej - opada i odrasta. Wyciąga się do słońca,opada z liści a potem wypuszcza nowy pęd i znów opada. Pomijając fakt ,że zgłupiał to wizualnie wygląda tragicznie. Taki patyczek cienki a długi,obecnie ma ponad 20 cm długości. Nie wiem co z nim robić. Starałam się mu zrobić 'zimę'stawiając w chłodnym widnym miejscu,a on się zbuntował i za wszelką cenę chce sobie robić wiosnę. Chyba mu odpuszczę i oleję go,może się jakoś wykaraskamy. P?ki co zaczynam całkiem poważnie zastanawiać się czy go nie przyciąć,bo podczas kiedy ludzie mają zgrabne drzewka ja mam znowu badyl .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Znów zaspałam ze zdjęciami. ;:131
To wszystko przez to , że jak już mam czas na komputer to padam na gębę i za każdym razem sobie odpuszczam.
I tak szału nie ma,bo to foto komórkowe, ale chciałam zrobić cokolwiek dla porównania.
Głównie pozmieniało się w koleusach. Znów mam ich więcej. Z dużego drzewka odcinam co chwila czubek i ukorzeniam. Stare wygląda coraz gorzej, ale póki służy mi do robienia sadzonek to je pielęgnuję. Zauważyłam, że sadzonki robią mi się coraz jaśniejsze, bardziej żółte. Ciekawe zjawisko, bo pierwotna roślina była zielono-bordowa. Przez lata zmieniła się całkowicie, ale w zasadzie na korzyść.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


awokado z nową czuprynką
Obrazek
Jak widać zroszone, bo jak tylko przestanę to od razu podsychają mu końcówki...

jedna z cytryn
Obrazek

Kaktusiki taaakie duże.
i dalej w obstawie aloesa, bo ten mały strasznie dziadosko rośnie.
Obrazek

pomelocik
Obrazek

Jak byłyśmy w sklepie po lepy na ziemiórki to moje dziecku kupiło też dla babci takiego kwiata- cyklamen. Mnie tam się wcale nie podoba, no ale jak młoda chciała to kupiła...Z dwojga złego lepszy kwiatek w doniczce niż cięta róża.
Obrazek



A teraz gość specjalny - koleus :;230
Ale to nie jest zwykły koleus,bo to ten prezentowy, u mojej cioci.
Ciocia jest zachwycona, bardzo jej się podoba roslinka i super rośnie. W dodatku puszcza kolejne odrosty.
Obrazek
Obrazek
;:138

Stoi sobie w towarzystwie dwóch olbrzymów - to bardzo stare rośliny. Pamiętam, że jak byłam małym dzieckiem to one juz były, więc są baaaardzo stare. Ciocia ogarnicza się do podlewania ich, ale zaproponowałam że spróbuję jakoś to ogarnąć i zrobić jej z tego nowe sadonki. Tylko do końca nie wiem jak.
Jeśli możecie to poratujcie dobrą radą i przede wszystkim nazwą tych roślin. Palma to chyba dracena, a kaktus...?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapecik na zielono

Post »

Dracena :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Jest chyba w kiepskim stanie, prawda?
Ma jakieś 180cm, jest wysokości wysokiego człowieka, przewraca się. Ciocia chce z niej zrezygnować, bo jest za duża, powiedziała, że jak nie znajdę sposobu na jej zmniejszenie to wystawi pod śmietnik na wiosnę :(


A drugie to chyba euphorbia, wygoglowałam.
I też chyba spora jak na siebie, prawda?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapecik na zielono

Post »

No tej draceny to nie ma jak zmniejszyć oprócz tego żeby uciąć ;) ale to chyba odpada :)
poszukaj wątku dracenowego :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Czytałam, że się odcina i ukorzenia czubek w wodzie, ale palmy cioteczce nie chcę poniszczyć, bo by chyba mnie poniszczyła. Jakby mi miało nie wyjść to wolę jednak żeby mi ktoś doradził na 100%, więc chyba faktycznie zajrzę w ten wątek.

(o... masz... 75 stron o dracenie.... ;:202 )
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapecik na zielono

Post »

Żeby "zmniejszyc" dracenę ucina się jej wierzchołek i ukorzenia w wodzie, lub to samo robi się z pędem który trzeba pociąć na mniejsze kawałki. Ale z tym zabiegiem poczekaj do wiosny :wink:
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

ooo dzięki, czyli jednak woda ( jestem już na 54tej stronie o dracenie). Spróbuję, zacznę od jednego najpierw. W międzyczasie poczytam jeszcze sobie, bo mam kilka pytań , m in ile tego uciąć - tam gdzie zaczyna się zielone czy wcześniej?
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapecik na zielono

Post »

Wilczomlecza trójżebrowego możesz ciachnąć w dowolny sposób. Uważając na sok (absolutnie nie może dostać się do oczu, skóry też przypilnować). Proponuję z tym jednak poczekać parę tygodni :)

B.
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Parapecik na zielono

Post »

Super te Twoje egzotyki. Też kiedyś trochę próbowałam z awokado i z liczi no i chyba z papają, ale nic mi nie wykiełkowało i zrezygnowałam. Do tego czytałam że awokado nawet jak wykiełkuje to ciężko go później utrzymać i zrezygnowałam i wyrzucałam kolejne pestki, ale teraz chyba znów spróbuję szczęścia, bo lubię awokado zmiksowane z mlekiem i miodem więc pewnie wkrótce zakupie owoc.
Żałuję też bo niedawno trafiły mi się pierwszy raz pestki w kaki i ja głupia je wyrzuciłam z myślą że pewnie i tak nic nie wyrośnie a co mi szkodziło spróbować teraz pewnie juz nie trafią mi się.
Też mam sporo parapetowców które mi się rozmnażają a mi szkoda wyrzucać i tak się rozrasta populacja. Mam sporo sukulentuw i fikusy beniamina z których próbuje uformować bonsai i dostały osłonki z papierowej wikliny mam ich w sumie trzy egzemplarze.
Oto one.....:-)


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


A tutaj aloesik i grubosz w sweterkach z rękawów starego golfu


Obrazek

To tylko jeden parapecik a konkretnie w moim pokoju (tzn moim i mojego M ) a u córci mam aż gęsto maluchów wszelakich bo u niej taki żłobek . Oprócz tego parapet u teściowej i w kuchni i na klatce schodowej i wszedzie pełno :D
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Dzięki Basiu :)

Awokado nie zawsze kiełkuje, ale czasem musi długo poleżeć - już nie ogarniam czasu ile moje wyrzucone pestki, ale to było kilka bitych miesięcy gdzie nie działo się nic. Niestety, skonały w szczycie formy , czyli wtedy kiedy już było w ziemi i miało iść w dobrą stronę. To drzewko co teraz mam jest za to z "szybkiej pestki" - włożyłam i puściło :D

Oooo, uwielbiam kaki! Ale pestki dawno nie widziałam, może kiedyś, ale wtedy nie zwracałam uwagi. A szkoda, bo bym chciała.

Wow, super bonsaje! Mega mi się podobają drzewka w tym stylu, a jeszcze jak papierowa wiklina to już całkiem wow :)
Basia8585
100p
100p
Posty: 177
Od: 18 lis 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Parapecik na zielono

Post »

Miło mi że podobają Ci się moje drzewka Maju. :D

U mnie kaki pożera córcia miałam ich już mnóstwo a tylko w jednym były te pestki, nie wiem od czego to zalezy, ale do zjedzenia się nie nadawało było takie jakieś łykowate a pestki miało w tych takich żelowych przegródkach, brązowe wielkości migdała.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”