Parapecik na zielono

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Mnie też się ta nazwa strasznie podoba. Nigdy nie umiałam tego nazwać,bo to w sumie takie drzwi balkonowe z parapetem. Kiedyś mi znajoma podpowiedziała i już wiem co mam ;)

Choć ciągle zastanawiam się nad dobudową balkonu,bo jestem na parterze i mogę. Koszty są straszne,a wykonanie jeszcze gorsze,rozmawiałam z sąsiadką,kt?ra sobie taki balkon zrobiła i m?wi,że 3 lata załatwiała,a potem wpadła ekipa i w 3 dni zrobiła balkon. :;230 2 tygodnie i już korzystała.
Bardzo chciałabym mieć taką dodatkową przestrzeń dla roślinek,szczeg?lnie że taki balkon jest nawet przyjemny bo moje okna są od środka osiedla z dala od ulicy...

Z tymi kaloryferami jest horror!
Nie wiem co ludzie widzą w tym nagrzewaniu. Nie tylko roślinom to szkodzi,ja też nie mogę mieć takiej sahary ze względu na moje problemy zdrowotne. Nawilżam się jak mogę,wietrzę,ale jak tylko wyjdę z domu to od razu gałka leci na najwyższe grzanie... Szok.

Wysiewam pomalutku gł?wnie to co chcę sprawdzić lub co chcę zostawić w doniczkach do jedzenia.
Nie chcę też za wcześnie, ale nie chcę też za p?źno. W tamtym roku wystartowałam z sianiem w połowie kwietnia i w sumie nic mi nie urosło.
Teraz chyba w następnej kolejności p?jdą trawy i reszta testowych nasion. Własciwa częśc gdzieś tak w marcu.
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Oj na daktyle to poczekasz, mi korzenie z pestek wyszły chyba po 2-3 miesiącach. A 1 liść wychodzi z 2 tygodnie później.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Maju ja tez mam problem z tym sianiem w sumie bym mogła, ale boje się, że za wczas i nawet słoneczka nie ma. Myślę, żeby wilk był syty i owca cała to będę siała końcem lutego początkiem marca :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

To nic,poczekam na te daktyle,chociaż pestki już z lekka napęczniały i sprawiają wrażenie żywych. Postawiłam je w szklarence z butelek koło kaloryfera,moźe to im doda mocy.
Kiedyś miałam daktyla. Z przypadku, hodowałam go na balkonie, wyrosło mi takie źdźbło z palemką,ale potem coś z nim się stało. Albo zabiły go koty,albo moi rodzice kt?rym zostawiłam wszystkie kwiaty po przeprowadzce.

Alu,
To racja. Warzywka dlatego zostawiam sobie na sam koniec. Pierw sieję to czego mi nie jest szkoda czyli te wszystkie pr?bne ,kwiaty,kt?re będę trzymać na balkonie itd.
Na warzywka pora będzie w marcu.
A jak chodzi o doświetlanie to właśnie się staram doedukować w temacie. Jako że mam akwariumy to mam trochę wolnych lamp - 2 pasy ledwoe,1 mała lampka i jedna ogromna świetl?wka. Zastawanawiam się czy to się nada do doświetlania siewek,jak myślicie? Ze zdobycznych palet zrobołam sobie stojak na siewki,nie problem więc domontować na g?rę lampkę.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Wczoraj w ramach zdrowego odżywiania i poszerzania horyzont?w smakowych zakupiłam trochę egzotgcznych owoc?w. Wcale mi nie smakowały,ale za to pestki znalazły swoje zastosowanie i tak oto właśnie do pojemniczk?w trafiła kolejna pestka mango, pestki papai i passiflory.
Czekam aż coś wylezie :)


A z ziemi?rkami p?ki co spok?j.
Dmucham na zimne,ale jestem dobrej myśli,bo od ostatniego czasu praktycznie wcale ich nie widuję. Oby tak pozostało,bo zaryzykowałam z siewkami a kolejne już przygotowane.
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

U mnie przez jakieś 2 miesiące masa się złapała na lepy.
Passiflora u mnie na razie jest na parapecie i czeka do wiosny aby ją do gruntu wsadzić, obecnie ma jakieś 3m. :D
Papaje także mam ale gdy przychodzi zima praktycznie stoją w miejscu ze wzrostem.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

A nie odczuwasz ich obecności w doniczkach? Jakieś podżeranie młodych roślin itd?
Moje lepy w miarę czyste. Kilka sztuk. To bardzo zadowalający efekt.
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Po roślinach nie widać nic, od czasu do czasu tylko jakąś zobaczę jak lata.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Mam trochę nowych zdjęć,jak nie zapomnę to dodam wieczorem.
P?ki co mogę chyba być szczęsliwa,bo w doniczkach mam spok?j. Moje parapety opanowały siewki roślin na działkę,a stali lokatorzy grzecznie się poprzesuwali żeby zrobić miejsce przedszkolakom.
Codziennie zaglądam też do pojemniczk?w z ostatnio wysianymi nasionkami. Chyba tylko papaja coś się ruszyła,ale jeszcze nic nie piszę,żeby nie zapeszyć ;)

Muszę zakupić nową ziemię i przyznam,że boję się tego.
Ostatnie moje odwiedziny w ogrodniczym dodały mi tylko rozgoryczenia po tym jak zobaczyłam ile much fruwa w części ogrodniczej.
Kurczę,nie wiem co robić. Czaruję już tą ziemię jak zwariowana - przepiekam w piekarniku,zamrażam. Obecnie wszystkie nowo szykowane donice stoją na balkonie zmrożone na kość. I modlę się żeby to podziałało. Z niecierpliwością czekam na wiosnę kiedy będzie się dało pobierać ziemię z własnego kompostownika..
Awatar użytkownika
Grigor
500p
500p
Posty: 566
Od: 31 sie 2017, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Dobrze że pozbyłaś się ziemiórek i że roślinki rosną :D.
Z ziemią też mam problem bo byłem zmuszony do kupna ziemi do orchidei 20L bo taka była największa a zwykłej nie było i to kupowałem w OBI. Po podlaniu okazało się że na drugi dzień wyszła pleśń. Zbieram ją ale i tak po ponownym podlaniu pojawia się znowu.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Witaj ja tez mam mango i mi rośnie nawet ładnie. Kupiłam tez kilka owoców i np awokado mi nie smakowało ;:185
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

A mi po raz kolejny nie wyszło. Ostatnie mango kupiłam nawet smaczne. Lotnicze - jak to określił sprzedawca. Bo podobno dojrzało na drzewie i przyleciało do nas już dojrzałe.
Faktycznie , pestka była najlepsza jaka dotąd widziałam. Zasadziłam ją. Napęeeeeeeeczniała ogromnie, potem pękła. Już liczyłam na cud, a tu się okazało, że zarodek w środku jest jakiś lelawy i nic nie puściło.

Za to pękły kuleczki papai i liczę, że coś z tego będzie.

Obrazek

Moje awokado puszcza kolejne piięterko liści. Za to od dołu dzieje się źle, bo liście schną i ciemnieją. Nie do końca wiem jak to ratować. Tzn wiem - musi przyjść wiosna i musi dostać nową doniczkę.

Cytrusy wyśmienicie.

Mandarynki
Obrazek

Cytryny
Obrazek


Pomelo też nieźle, ale coś nie udaje mi się im zrobić dobrego zdjęcia. Mam ich 7 sztuk. Na wiosnę też je czeka przesadzanie i wędrówki po świecie. Liczę, że do wiosny uporam się ostatecznie z ziemiórkami, bo ładnie znikają. Będzie można wreszcie komuś podarować doniczkę, bez obawy, że przekażę mu chodzącą zarazę.

Póki co mój parapecik zapełniają siewki kwiatów, warzyw i ziół. Część z tego pozostanie na balkoniku, ale o moich balkonowych planach kiedy indziej :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parapecik na zielono

Post »

Maju możne tak ma być z tym awokado, że od dołu liście będą odpadać bo to ma być drzewo możne nic mu nie ma tak mi się wydaje. Cytrusy rosną fantastycznie masz rękę do sadzonek. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”