Parapecik na zielono

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

A dzisiaj łebek rozwinęła nasturcja.

Obrazek

Aksamitki ledwie zakwitły to przekwitają ...
Queen sophia.
Obrazek
Mr. Majestic.
Obrazek

Dawno nie było tak żeby kwiaty utrzymywały się jeden dzień. Bywalo ze aksamitki jeszcze w listopadzie twardo kwotly na grzadkach w przymrozki a tu upał je tak konczy.

Papryczka szykuje kolejne kwiaty. Z kudlem oczywiście.
Obrazek

Moje mięty. Nawet je rozróżniam.
Pierwsza jest Mohito A druga pomarańczowa.
Mohito ma ostrzejsze listki i jest bardziej zielona, a orange jest bardziej okrągła i ciemniejsza.
Chociaż nie wiem czy jedna nie jest aby czekoladowa :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Żeby było wesoło dzisiaj znowu spadła mi zielistka ;:223

Tym razem dziecko ją zrzuciło. Myślałam że ją zamorduję, tyle czasu już tak pięknie rosła A znów jest połamaną.
Rozdzielilam ją więc na kilka doniczek bo brakło mi ziemi. Teraz mam nie jedną A 6. I wreszcie widać że to różne odmiany
odmiany
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Obrazek
Koleusy rosną, a ja z radością obserwuję jak się pięknie nawiązują mi papryczki. Mam już 3 kuleczki ?

Zupełnie przypadkiem wzbogaciłam też doniczki o szałwię hiszpańską. Rozsypaly mi się nasionka i wysypałam je do doniczki z figą, patrzę dziś A tam pełno siewek.
Będę hodować, choć nie wiem co ja z tym zrobię, bo jak spojrzałam w Internetu to jest to całkiem spore, na doniczkę dość średnio.


Mam też na oku przepięknego koleusa,którego sobie planuję uszczyknąć od sąsiadki.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parapecik na zielono

Post »

Aksamitki zawsze kwitły najdłużej i najwytrwalej zakrywając brzydkie miejsca w ogrodzie. Naprawdę nie zauważyłam by kwitły tylko jeden dzień ale zwrócę na nie uwagę.
Nasturcji nie sieje od dłuższego czasu na balkonie bo nie prezentowała się najlepiej w podłużnej donicy, kiedyś mnie kręciła.
Zielistki szkoda ale na pewno się pozbiera.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Masz rację, aksamitki ładnie zawsze kwotly ale teraz jak ta pogoda taka szalona to bardzo szybko przekwitły.
Po deszczach jest troche lepiej.
A ja już mam na oku kolejną odmianę, bardzo drobniutkie.

A dzisiaj takie koniczynki Szczawiki przygarnęłam.
Obrazek
Ktoś wyrzucił pod śmietnikiem i nie miałam serca ich zostawić. :oops:
Nie wiem gdzie ją je wsadzę..
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parapecik na zielono

Post »

Ten szczawik chętnie i wesoło kwitnie, pozbiera się. Mocno się rozrasta pewnie dlatego ktoś się go pozbył.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Mam nadzieje , bo jest naprawdę ładny
Trochę mi się polamał w transporcie ale dziś już wesoło rozłożył listki.

Razem z nim przyniosłam jeszcze szczepki beniaminka i mini rózyczkę, która jest zalana do granic możliwości.

Obrazek
Z tą różą to nie wiem czy jest co ratować , ale postanowiłam że spróbuje . Lata temu wzięłam taką różyczk? na działkę i wyhodowalam z niej ogromne krzaczysko.
Zobaczymy. Póki co suszy się, bo była w stanie ciekłym.

Jakoś dziwnie ostatnio mi się zrobiło dużo doniczek. Może to dlatego że zdrażniły mnie długie koleusy i je odcięłam sekatorem jak żywopłot. Już prawie wszystkie są ukorzenione. Do tego mam w wodzie czubek draceny variegaty, bo mi w nocy spadła na głowę i się odłamala. Do tego bazylię. A jeszcze mnie czeka sadzenie spadniętej zielistki, z ktorej nagle mam 6 doniczek. Jedna to nawet wygląda jakby puscila odrost, co mnie zachwyciło, bo zawsze na to czekałam.

Na balkonie znowu dziki wypiek i troche listkow zapieklo. Ale za to kwitnie mi znowu pelargiśka.
Obrazek

Sanserki mi zaschły w proch, wiec na nowo zrobilam organizację i przyciełam na krotko i posadziłam zbiorczo. Albo sie odratują albo nie , ale zdaja sie dawać znak zycia. Ogólnie nie przejmuje się jakoś strasznie, bo to było nadprogramowe i miały iść do ludzi. Ale ludzie tak właśnie odbierają. Miałam też na wydaniu geranium i tyle czasu je nosiłam do odbioru że wreszcie je wkopałam sobie na grządkę na działce. Jak będę mieć tych nadmiar to może też tak zrobię.
Obrazek

Udało mi się też zagotować gasterię. Upiekłam ją na brązowiutko. Tylko jeden kawałek mi został w domu taki wsadzony w doniczkę z czym innym. Może będzie żył.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Szałwiowy gąszczyk :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Parapecik na zielono

Post »

Cześć, u mnie pelargonie już nie kwitną. Jak je znowu przestawić na kwitnienie?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Nie jestem ekspertem od pelargoni, więc nie chce radzić . Mam ją bo mam, bo dziecko kupiło i to jej kwiatuszek.
Kwitnie non stop co mnie samą zaskakuje , bo nie mam do niej za dużo serca.
Może to kwestia nawożenia - jej akurat nie żałuję.

Moja piperka też sobie w najlepsze kwitnie i zawiązała nawet sporo owoców.
Obrazek

A tak się prezentuje odrastajacy Kingwood. Wreszcie, bo go skubnęłam i bardzo długo nic się nie działo. Już myślałam że go zabiłam... :oops:

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

Ahh jak pieknie sie rozwinęla mi papryczka ? jestem zachwycona .
Obrazek
Ogólnie na parapetach zewnętrznych fajnie i czysto
Obrazek
Gdyby nie fakt że paniusia znowu otwarła okno i na mnie strzepnęla szmatę kiedy stałam z kawą i to trzykrotnie. Oczywiście mam to nagrane, bo akurat stałam w oknie i fotografowalam kwiaty.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gąszczyk rośnie ale szkodniczki działają i zjadają na bieżaco . Codziennie rano zRzucam z roslin przynajmniej jednego zieloneho świerszcza. Wczorajszy to chyba nawet byl jakis albino ale nie pomyślałam żeby mu zrobić zdjęcie, tak się go wystraszylam .

Obrazek

Moja figa rośnie pięknie i też ma lokatora ;)
Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parapecik na zielono

Post »

Co z tymi świerszczami w tym roku? U mnie też kilka osobników znalazłam i wcale nie było łatwo pozbyć się ich.
Papryczka super!
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Parapecik na zielono

Post »

To jest jakiś podgatunek czy tam odmiana pasikonika która się zaczyna od kilku lat robić inwazyjna. Od jakichs 3 lat w Krakowe jesr ich pełno. Podobno nie są szkodnikami ,bo polują też na inne mniejsze owady ale ja uważam że są, bo przy okazji spacerów podgryzają rośliny. I to niestety w sposób okrutny bo wyjadają z rośliny najmłodsze pędy i stożki wzrostu, czyli to co najdelikatniejsze.


Żeby było lepsze to chyba mi podgryzły też moskitierę, bo nagle mam w niej dziurki jakby była przetarta w kilku miejscach ( A jest nowa zmieniona więc żadna starosc) . I znalazłam świerszcza POMIĘDZY zamkniętym oknem A moskitierą. No to już jest fenomen. Nie mogłam się to pozbyć bez oderwania moskitiery, więc aż jestem ciekawa jak on tam wlazł. I w jakim celu?!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”