Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Natalio, bardzo się cieszę, że wróciłaś do nas ;:196 . I ja uwielbiam sansewierie i też jeszcze wielu odmian nie widziałam.

Agnieszka, jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz :wink: . Podobnie było ze mną.

Gagapi, nie wzbraniaj się, szkoda czasu :) .

Majka, to skojarzenie z innymi istotkami bardzo mi się podoba :D

Maciek, tillandsje mam na wschodnim parapecie, nie ma pod nim kaloryfera, a do tego jest to kuchnia, więc podczas gotowania sporo wilgoci w powietrzu. Zraszam je wodą destylowaną co kilka dni i raz na tydzień, teraz już raz na dwa tygodnie, kąpię po kilka, kilkanaście minut. Dodaję kropelkę odżywki (żel do storczyków) do wody.


;:306 Medusa, jeszcze raz :lol: . Sory za wygłupy, ale nie mogłam się powstrzymać :lol: . Studiuję właśnie wątek Ewy321
viewtopic.php?f=36&t=81788&start=588

Jeżeli ktoś nie ma łez jednorożca, niech nie patrzy ;:191

Obrazek

Obrazek

I do rzeczy - nie idźcie tą drogą :lol: , nie dajcie się wodzić roślinom za nos, tak jak ja. Dokopałam się wreszcie do okna, hoje zarosły je całkowicie, dobrze, że mam ich niewiele :D .
H.Thomsonii, najgrzeczniejsza, tu jeszcze przed kąpielą, ze śladami po nektarze kerrii
Obrazek

H.kerrii, ma zakaz wydawania kwiatów na świat
Obrazek

Obrazek

H.polineura 'Broget', już wróciła na okno
Obrazek

H. minibell - ta nie wróci, prześcigala się z kerrii, obie zarosły okno, Thompsoni też próbowała, ale szybko została spacyfikowana, bo ma wiotkie pędy.
Obrazek

Obrazek
Ech, i po co mi to było :;230 .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Nie ma to jak wejść na forum przed spaniem. Po zdjęciach Twoich hoi to zasnąć będzie trudno, piękne olbrzymie krzaki.
H. kerri mnie najbardziej zaskoczyła bo ją kojarzę sprzedawaną na walentynki w doniczce z jednym lustkiem a u Ciebie taka spora pannica. Ten zakaz kwitnienia to ze względu na zapach czy wydzielaną rosę?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ładnie i ciekawie u Ciebie. Hoje dorodne, widać, że im jest autentycznie dobrze. ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kasiu, obrywam kwiaty właśnie ze względu na nektar. Może przy jednym kwiatuszku nie jest to problem, ale ta hoja u mnie miewa ich bardzo dużo i wszystko wokół jest upaćkane na brązowo.
Heniu, mam wrażenie, że za dobrze im u mnie :) , nie ingeruję w to, jak rosną, ale widzę, że powinnam je trochę w ryzach trzymać.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Niesamowicie piękne tillandsie, a Medusa - najpiękniejsza. Wygląda niemal, jak Cthulhu ;:167

A te hoje.... mmmm....

Ehhh, gdym miała więcej miejsca.... ;:224 ...to nie wiem, co by było, bo ja i tak już od dawien dawna daję się wodzić roślinom za nos :wink:
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Łał, piękne hoye, ale z doświadczenia wiem jak u***we potrafią być ich kwiaty - albo śmierdzą (mam jedną taką) albo produkują ogromną ilość nektaru ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Od jak dawna je masz? Wydaje się, że jeszcze niedawno miałaś ledwie trzy sztuki, nieśmiało, "na spróbowanie" i nagle obrosłaś oplątwą, aż miło popatrzeć :lol:
Czy wypatrujesz u nich pąków? Ja mam 3 oplątwy zapączkowane i jestem w szoku ;:224
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Monika, oplątwy mam dokładnie od 21 lipca 2018 (sprawdziłam :lol: ) i od tego czasu kwitły mi dwie - ionantha i schiedeana.
Chyba więcej kwiatów nie będzie, u mnie rośliny mają mało słońca, tylko krótko w godzinach porannych. Może i by się znalazła jakaś lepsza miejscówka na zewnątrz, ale jakoś obawiam się narażać je na niebezpieczeństwa, wolę je trzymać "przy sobie", taka klasyczna nadopiekuńczość :D .
Tak nieśmiało poproszę ;:204 , pokaż, co tam u Twoich ślicznotek, jak znajdziesz wolną chwilę, zalatana kobieto :D .
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

;:7
Piękno i różnorodność twoich sanseveri, oplątw i hoj wypaliły mi oczy i nie bedę mogła ich zmrużyć w nocyObrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ula, świetne porównanie ;:215 . Brak miejsca nie jest zły, jakieś ograniczenia muszą być, bo potem człowiek budzi się z ręką w ... doniczce, dosłownie :lol: .
Natalia, z tym zapachem u hoi to niestety problem jest, jak nie kwitną, to narzekamy, a jak kwitną, to obrywamy im kwiaty ;:170
Kasiu, mam nadzieję, że oczy już w porządku :D .

Kasia zrobiła sobie z grzybów bukiecik, a ja darowałam im życie.
Takie tulące się do siebie kanie spotkałam na wycieczce rowerowej, wyraźnie przestraszone biedaczki :lol: .
Obrazek

Fuksje jesienne, za kilka dni niestety siup do piwnicy, pogoda i tak długo była łaskawa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ołownik, zrobił mi niespodziankę, bo był już odstawiony do wyrzucenia po zimowaniu i nagle w połowie czerwca odbił od korzenia. Kwitnie więc z dużym opóźnieniem, dopiero teraz
Obrazek

Obrazek

Nerine, to jej pora na kwiaty, wtedy niestety, kiedy już liście zamierają
Obrazek

I żeby nie było tak zupełnie jesiennie, to trochę moich domowych"maluszków".
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wciąż ładne, jesienne kolory. ;:333

Ale i tak najładniejsze dla mnie są sansewiery... ;:173
Awatar użytkownika
Katiusha
1000p
1000p
Posty: 1216
Od: 24 kwie 2014, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Takich zakochanych, tulaśnych i nieśmiałych też nie zjadłabym.. UPS..Obrazek
Nerine jak anielica ;:167
Sansewerie - cudne! Te pełne długie rurowate...Planujesz tworzenie sadzonek?Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Heniu, Kasiu, dziękuję.
Kasiu, sadzonek nie robię, wszystkie parapety i nie tylko parapety, zapchane do granic możliwości, już nic się nie zmieści. Zawsze tak jest jesienią .

Wszystko już poznoszone, w ub. roku musiałam sobie radzić sama, w tę i z powrotem, schodki w górę, schodki na dół, skrzynki skrzyneczki, doniczki i wielkie donice, i szybko - szybko, bo mróz deptał po piętach myślałam, że kręćka dostanę. A teraz pomógł mi M, ja się zmęczyłam, a M wcale. Tak nie może być, muszę popracować nad swoją kondycją :lol: .
Skrzynki z kaktusami też wniesione, muszę je tylko trochę posegregować tak, aby te delikatniejsze rośliny w razie wielkich mrozów przenieść w cieplejsze miejsce. Mam nadzieję, że pośpiechu nie ma, na razie obiecują tylko lekki mrozik.

Trochę sansewieriowych wieści

Moja ulubienica Sansevieria aethiopica, tak wyglądała rok temu.
Obrazek

Potem liści przybywało i roślina zupełnie położyła się, bo łodyżkę miała cienką, więc ją ciachnęłam, zostawiając jeden listek
Obrazek

No i udało się, jest maleńki jeszcze odrościk
Obrazek

A tak wygląda odcięta i rosnąca już góra
Obrazek

Sansevieria sp.Tanzania - jest nowa roślinka, listki mają pionowe kreseczki
Obrazek

Obrazek


Sansevieria concinna, też z nowym odrostem. Roślina mateczna była wariegatką, jakieś tam ślady pozostały i choć niekoniecznie wariuję na widok takich "pstrych" roślin, to dla urozmaicenia mógłby się pojawić jakiś jasny paseczek od czasu do czasu :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to moja "stara" S.concinna
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”