Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ileż kwiatów u Ciebie. :)
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

barbra13 pisze: Obrazek
Bardzo ładnie kwitną Ci Twoje storczyki.
Miałem też takiego białego w fioletowe kropki ale okazało się że był chory i nie przeżył.


Obrazek
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bardzo dziękuję :) .
Marianie, faktycznie identyczny (chociaż kropek nie liczyłam :) ). Szkoda go.


Zakwitła wreszcie Sansevieria francisii. Piszę wreszcie, bo od pierwszych oznak do dzisiaj upłynęły dwa miesiące, bardzo długo. Nie sprawdzałam, ale wydaje mi się, że inne sansewierie są szybsze.
Zdjęcia również nocne, bo wtedy właśnie rozwijają się poszczególne kwiatuszki, w dzień zamykają się
Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jeszcze taka ciekawostka, co wyrosło z ukorzenionego liścia S.t.'Whitney'. Tak wygląda roślina mateczna

Obrazek

Taki był liść przygotowany do ukorzenienia (najmniejszy i najbrzydszy :) ), ukorzenił się również ten paseczek.
Obrazek

A to rezultat, liście c.zielone, gdzieniegdzie delikatny wzorek, natomiast na odwrocie liści wzorek bardzo wyraźny.
Obrazek

I takie coś jeszcze zauważyłam na jednym z liści - wyraźny (na żywo to jest bardziej widoczne) podział na dwie części, a wzorek na jednej. Nie miałabym nic przeciwko temu, aby kolejne liście w rozetce wyglądały podobnie, choć pewnie to tylko taki jednorazowy wybryk :)
Obrazek

Dzisiaj była piękna pogoda, więc dla przypomnienia tylko, że nadal mamy zimę - fotka sprzed kilku dni :)
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Straszysz zielenią zimę to i nie dziwne że już jej coraz mniej... I dobrze! ;:173

Sansevieria francisii ma bardzo oryginalny kwiatostan. Robi wrażenie! ;:oj
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

A ja bym tam wolała jeszcze mieć troszkę zimy, chociaż przyjemniej byłoby mieć śnieg w grudniu, nie w marcu 8-)
Sansewieria pięknie Ci zakwitła, bez dwóch zdań. A orchidee i hoje - istne cuda ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne kwitnienie s.francisii-kwiatostan niezwykle oryginalny a ukorzenienie najmniejszego i najbrzydszego liścia S.t.'Whitney"tylko Tobie może się udać-gratuluję ;:108 ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękny kwiatostan :) U mnie, a właściwie to u mamy kwitła jedna Sansevieria jak się wyprowadziłam już i nie dane mi było poznać zapachu ;)

A powiedz, jak to jest z odrostami u tego typu Sansevierii jak Francisii, raczej niechętnie puszczają odrosty? Obrywasz jak co puści żeby zachować jedną kolumnę? A jak ma się sprawa z S. robusta bo masz chyba z tego co widziałam - jak u niej z odrostami? Bo ona dość rozłożysta jak urośnie już do słusznego rozmiaru, te liście jednak potrzebują kawał miejsca. I nie wiem jak zrobić u niej z podlewaniem, bo te o cieńszych liściach to podlewałam jak zaczynały się marszczyć. A ta ma takie grube te liście, że nie wiem. Czekać tylko do czasu, aż całkiem suche podłoże czy aż wizualnie po niej coś widać?
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

barbra13 pisze:Zakwitła wreszcie Sansevieria francisii. Piszę wreszcie, bo od pierwszych oznak do dzisiaj upłynęły dwa miesiące, bardzo długo. Nie sprawdzałam, ale wydaje mi się, że inne sansewierie są szybsze.
Zdjęcia również nocne, bo wtedy właśnie rozwijają się poszczególne kwiatuszki, w dzień zamykają się

Po raz pierwszy widzę tak okazały kwiatostan z kwiatuszkami Sansevieria. Nie wiedziałem, że te rośliny w ogóle kwitną i że kwiatuszki w kwiatostanie, rozwijają się nocą. Ciekawe jak są zapylane kwiaty - przez wiatr czy jakieś "stworzonka" przenoszą pyłek z kwiatka na kwiatek.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

A czy T. usneoides to te z maluszków czy dokupiłaś wiąchy :D
Bo wyglądają cudnie ;:167
No miejscówkę mają idealną, więc latem zakwitną na bank :lol:
S. francissii też pochwalę, bo ślicznie Ci zakwitła, ale ja jej kwiatków mam już dość ...
Kwitła mi latem i teraz znowu kwitnie, a to oznacza, że znowu będą młode.
Z jednej odnogi mam już 2 nowe, młode ale za to dłuuugie pędy :D
No i po kwitnieniu kolejnej choinki zasoby znów się powiększą ...
Sprawdź czy w Twojej nie ma gdzieś między listkami jakiegoś maluszka :D
Eksperymenty sansewierkowe bardzo udane i bardzo ciekawe, zawsze je podglądam ;:138
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję Wam bardzo ;:196 .

Heniu, i ja bardzo się cieszę, że zimy coraz mniej i mam nadzieję, że podobnie, jak rok temu w kwietniu będzie lato :D
Monika, śnieg jeszcze mam i już go nie chcę, czekam, aż trawę będzie można kosić :lol: , to o wiele przyjemniejsze zajęcie, niż odśnieżanie :D .
Arkadiusz, bardzo dziękuję za pochlebną opinię o moich zdolnościach :) .
Agnieszka, S.francisii jeszcze nigdy u mnie nic nie wypuściła, podobnie jak S.robusta i sama jestem ciekawa, co gdzie i jak :) .
Jeżeli chodzi o podlewanie, to wszystkie sansewierie podlewam, jak mają sucho, ale nie czekam, aż liście się pomarszczą, bo to hamuje rozwój rośliny. Ale czasem, jak się zagapię, to się pomarszczą :lol: .
Mieczysławie, kwiaty sansewierii w naturze zapylane są głównie przez nocne motyle, wabione naprawdę mocnym zapachem. Ten zapach potrafi być czasem męczący, po tym jak u mnie S.parva kwitła jednocześnie na ośmiu pędach, nie muszę już kupować ma wiosnę hiacyntów, mam już dość tego zapachu :lol: .
Ewa, T.usneoides to te od Ciebie ;:196 , jeszcze z oryginalnymi "metkami" :D . Trochę urosły, najbardziej 'Minima'. Natomiast do niedawna 'Riccia a Setosa' wyglądała na nieszczęśliwą, widziałam po jej... oczach :lol: . Dopiero jak dokonałam odkrycia :lol: w jednym z Twoich postów, że woda destylowana nie zostawia śladów na szybie, to teraz w jej oczach widzę już tylko radość :D . Już bez żadnych ceregieli dostaje to, czego potrzebuje.
S.francisii nic jeszcze nie wypuszcza, a bardzo mnie ciekawi czy i gdzie.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

U Sansevierii kwiaty nie tylko ładne i oryginalne ale też pachną... ;:152
Coraz bardziej kusisz tymi roślinami...
Zaczynam się łamać... ;:218
Kto wie... ;:204
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Henryku ;:oj , a to niespodzianka, wszystko idzie w dobrym kierunku ;:215 . Oglądaj, oglądaj, może coś z tego będzie :D .Kwiaty u sansewierii to tylko taka ciekawostka, bo rośliny bez nich czasem bywają nawet ładniejsze :) . Ale gdyby tak któraś z S.kirkii zakwitła, to bym chciała. Widziałam tylko na obrazku i kwiatostany są naprawdę bardzo ciekawe.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Szczerze?
Nie taka niespodzianka, pisałem przecież już o tym.
Poniekąd to inspiracja żony... ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”