Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Świetnie wyglądają te sansewierie, w grupie moc ;:215
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jakubie, Arku i Moniko - dziękuję :) .

TinyPic przestaje istnieć, więc żegnajcie zdjęcia :( . Fotosikowe zostają, mam nadzieję, że na dłużej.
Ale co tam, ważniejsze rośliny na żywo, niż fotki :) .

Jak już pisałam, grube sansewierie też lubię :) i dzisiaj grube, a nawet grubaśne

Obrazek

Sansevieria fischeri, młodociana forma, ale taka bardziej mi się podoba, niż dorosła, te małe listeczki rosną dość szybko
Obrazek

Sansevieria kirkii, u mnie rośnie b.powoli. Najmłodszy liść z niebieskim nalotem, nie mogłam się powstrzymać i pomacałam, co widać :D
Obrazek

Sansevieria aff.hallii, też wolno rośnie, na tego malucha czekałam chyba z rok. I wcale się nie dziwię, że niektóre sansewierie są tak drogie.
Obrazek

Obrazek

S.kirkii 'Silver Blue'
Obrazek

Sansevieria raffillii var.glauca, nowy pęd zapowiada większy, niż roślina mateczna
Obrazek

Sansevieria kirkii var. pulchra, też do szybkich nie należy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Super widoki! ;:333 Jestem pod dużym wrażeniem. ;:oj

Sansevieria kirkii i jej varieta dla mnie są w tym okienku najładniejsze - może dlatego że najmniej je znam, nie mam i nigdy nie miałem? :roll:

Pewnie to dobrze, że mam mało miejsca. Inaczej kto wie czy moja skromna kolekcja sansevierii by się nie powiększyła? :wink:
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne te Sanseverie ;:167 Ciężkie są w uprawie?
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kolejna porcja doskonałych roślin ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Uwielbiam Sansevierie. Ładną masz kolekcję.
Mi w tym roku zakwitła jedna :shock:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Henryku, dziękuję. Jak się miejsce pojawi, to wiesz :) .
Monika, dzięki. Może to nudne, ale dzisiaj znów sansewierie :) .
Aniu, również dziękuję. Sansewierie są bardzo łatwe w uprawie, lubią przepuszczalne podłoże, trochę wody i ciepło, to nie to, co Twoje piękne roślinki, które często są bardzo wymagające.
Agnieszka, witam u mnie :wit . Cieszę się, że przybyła (na nowo) kolejna osoba lubiąca sansewierie.


Czasem należy( :wink: ) umyć okna, zazwyczaj zastawione do granic możliwości doniczkami (przez moment pomyślałam, jak fajnie byłoby mieć puste parapety :lol: ), więc przy okazji fotki solo S.parva i dooneri
Sansevieria parva,
Obrazek

Obrazek

Sansevieria dooneri, po przekwitnięciu wypuściła pełno odrostów, co bardzo mi się podoba, bo, podobnie jak S.parva, ma wiszącą miejscówkę w oknie. Zostawiam je wszystkie :) .
Obrazek

Obrazek

Za to Sansevieria francisii, która też kwitła, ma tylko jeden odrost. Choć na razie trudno nazwać go odrostem :) . Razem z koleżankami
Obrazek

No i zrobiło się zimno, w związku z tym w domu coraz ciaśniej ;:124 . A potem będzie jeszcze gorzej (głównie dla mojego kręgosłupa), bo na razie wniosłam tylko niektóre rośliny.
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Cudne. Jak storczyki z keikami ;:oj
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Tak naprawdę to nie powinienem tutaj zaglądać... ;:218

Te rośliny mi się naprawdę podobają! ;:108 ;:173 A różnorodność tych które pokazujesz imponuje. Wspaniałe. ;:oj

Brawo Ty! ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bardzo ciekawa kolekcja "grubaśnych"sansewierii ale s.parva wyjątkowo dekoracyjna ;:138
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

:wit Po raz pierwszy widzę "zwisające" sansevierie. ;:oj Cudne są. Ja mam tylko dwie sansevierie- Kiriki Silver Blue i jakąś niezidentyfikowaną.
Czekam na dalszą fotorelację. ;:333
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Patrzę tak na tą S. parva i myślę sobie jaka fajna i jak fajnie byłoby ją mieć. Kojarzy mi się trochę z... zielistką z odrostami :)
I gdybym nie potrzebowała tego kartonu dziś to nie wiem kiedy bym ją odkryła :;230 Normalnie żałoba narodowa jakbym suszka po czasie znalazła. Nie dość, że masoniana by mi "umknęła", to jeszcze to ;:223

Ceny potrafią wbić w fotel, to prawda, ale czego się nie robi dla wymarzonej rośliny ;:108 Nawiasem mówiąc... Aubrytiana ma mi przyjść jeszcze w tym tyg :;230

Będę cię śledzić dalej, głównie ze względu na Sansevierie ;:215
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję, że zaglądacie :) .
Agnieszka, zwolnij trochę :lol: . I nie chodzi mi o tempo obrastania w sansewierie :wink: .

Walczyłam ze sobą już od dawna, tłumaczyłam sobie, ze przecież podobna do tych, co mam i uległam ;:204 . Kupiłam S.t. 'Black Coral'. Od zwykłej S.trifasciata różni go układ kolorów, w tej zwykłej na jasnym tle są ciemne wzorki, a na 'Black Coral' na odwrót, chociaż i tu i tu pojawiają się pojedyncze liście, które przeczą regule. Zwyciężyła moja fascynacja ciemnymi sansewieriami i nie żałuję :) . Moja ślicznotka w środku wśród zwykłych trifasciat
Obrazek

Obrazek

Oczywiście w kłącza były przysypane po uszy, jedno jest w reanimacji, okrojone i zacynamonowane, nie miałam sumienia wyrzucić.
Obrazek

Trochę kolorów. Z tarasowych kloniki na pewno zostają, a z niektórymi roślinami chyba się pożegnam, bo w te upały nie wyrabiam z podlewaniem, a jak wyjeżdżam, to wszystko marnieje
Obrazek


Obrazek

Nad fuksjami jeszcze się zastanowię i miałam już ich nie kupować, a tu w lipcu nabyłam jakąś wyprzedażową za grosze, bo miała pełno pąków. Kwitnie pięknie do tej pory.
Wersja dzienna i nocna
Obrazek

Obrazek

Kwitła Tillandsia schiedeana, taka kupiona z litości, bo straszny połamaniec z niej był. Bardzo mnie ciekawi, co po kwitnieniu, czy coś wypuści, czy przeżyje?
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”