Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Olcia609
100p
100p
Posty: 115
Od: 11 sty 2021, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

O matko, trafiłam właśnie na Twój wątek działkowy. Biorę się za czytanie od początku ;:209

U mnie granat zimował w mieszkaniu. Zobaczymy co z tego wyjdzie latem. Podobno karłowa odmiana może stać w temperaturze pokojowej cały rok bez szkody. Ale co strona, to opinia...
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Właśnie Basiu tak mi się wydawało że oliwka, bo mam taką samą. Wyhodowaną przez moją znajomą z nasionka. Dla mnie jest to cenna pamiątka gdyż znajoma od której ją dostałam zmarła w zeszłym roku. Zresztą część osób z tego forum też ją pewnie znało bo to osoba uczęszczająca na naszym forum była.
Adenia pora przyciąć, oj to muszę kilka swoich też ciachnąć.
A kiedy je na dwór bedzie można wystawić?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kasiu, ja to bardzo ostrożna jestem z wystawianiem adenium na zewnątrz. Wprawdzie lubią słońce, ale nie lubią zimna, a u nas noce bywają bardzo chłodne, więc takie wczesnowiosenne wynoszenie jest raczej niewskazane. Jak podlejemy rośliny i zrobi się zimno, to może być źle. Chyba najkorzystniejszy termin to koniec maja, o ile pogoda na to pozwoli.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Świetny masz wątek! Fajne, wyraźne zdjęcia. Ciekawe informacje. Wracałam kilka razy i nie ukrywam, że z chęcia obejrzałabym uaktualnienie stanu Twoich parapetów. Pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ooo, dzięki :) .
Zimą jak to zimą, albo wbrew temu, że zima, musi pojawiać się coś nowego. O ile latem łatwiej oprzeć się pokusom, bo tyle zieleni i kwiecia wokół, to w słotę, mróz, czy śnieżycę nie mogę i nawet nie próbuję odmówić sobie przyjemności kupowania nowych roślin. Takie nowe oplątwy pojawiły się u mnie.
T.argentea, najdelikatniejsza z tych, które mam
Obrazek

T.xerographica i T.'Curly Slim'. Ta pierwsza nieduża, te małe wydają mi się ładniejsze i pewnie lepiej przystosowują się do nowych warunków.
'Curly Slim' - często ją widywałam, ale jakoś nie łapała mnie za serce, no i pewnego razu stało się, upolowała mnie :lol: .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ogóle to cieszę się, że to, co mogę zaproponować, odpowiada im. Mają chłodno, często zostają same, nie tęsknią i nie płaczą za mną :) . Mój zbiorek jest malutki i coś tam jeszcze się zmieści :) .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Cóż za skromność: malutki zbiorek! ;:219 ;:173

Przyznać muszę że na bieżąco śledzę Twój wątek i co tam na nim pokazujesz więc swoje wiem... ;:204

Śliczne nowości, szczególnie ładne i doskonale pokazane miniatury ;:oj ale i Tillandsia argentea baaardzo mi się spodobała. Dziwne i ciekawe, do tego rzadko hodowane w większej ilości a już na pewno rzadko pokazywane na wątkach rośliny.
Potrafisz je pielęgnować, potrafisz pokazywać. Brawo! ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

O tak, oplątwy do bardzo interesujące istotki. Do tej pory tylko oglądam, ale kto wie, może z tego oglądania przejdę do gromadzenia. Tylko trzeba by jakoś je fajnie umiejscowić. Twoje świeczniki to fajny pomysł. ;:108
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne, dorodne i bardzo ładnie wyeksponowane :D ja ostatnio też chciałam kupić przy okazji wizyty w markecie budowlanym, ale mieli takie zdechlaki, że nie można było patrzeć i w dodatku za 50 zł :(
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję.
Heniu,masz rację, teraz oplątwy pokazywane są rzadko, ale są piękne zbiory, choćby taka Monika wiśnia89 ma piękne okazy, może kiedyś znów je pokaże :) .

Wanda, one są naprawdę fajne. Kiedyś wydawało mi się, że cały czas są takie same, że wcale nie rosną, że bez podłoża, to takie jak sztuczne :) . Tak było, dopóki ich sama nie kupiłam. Teraz właśnie najfajniejsze jest obserwowanie jak się zmieniają, rosną, a nawet kwitną.

Ania masz rację z tymi marketami, sama też często widzę zniszczone rośliny. Dziwną politykę prowadzą te sklepy.

Alokazje mi przybyły jakiś czas temu, oczywiście same nie przyszły :wink: .
Od zawsze je lubiłam, teraz wybrałam takie mniejsze, bo wiadomo, że duża roślina to kłopot.
Maleństwo Alocasia baginda
Obrazek

Ciemnolica księżniczka Alocasia sarawakensis 'Yucatan Princess', ma bordowe ogonki liściowe
Obrazek

Obrazek

Najnowsza miedziana, na żywo wygląda jak wyklepana z blachy miedzianej. Jeszcze nie wiem, czy jej się u mnie spodoba.
Alocasia cuprea 'Red Secret'
Obrazek

Nie planuję kolejnych alokazji, chociaż jak spotkam ciekawego malucha, to pewnie się skuszę :) .
margarethagar
100p
100p
Posty: 161
Od: 11 mar 2021, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

barbra13

masz piękne Alokazje :) to są rośliny, które lubię oglądać u innych, bo u mnie już nie ma miejsca na kolejny gatunek.

Cudowne oplątwy! Ja mam jedną (czekam na dwie kolejne) i podobnie jak Ty na początku zupełnie nie rozumiałam co w nich takiego specjalnego, nawet nie widać, że żyją. Ale po bliższym zapoznaniu widzę, że rośnie, że chce pić, że dane miejsce jej służy albo i nie. Mam nadzieję, że kiedyś doczekam kwiatów :D
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kolejne piękności. ;:oj

Cudowne rośliny, szczególnie z tych fotek podoba mi się Alocasia sarawakensis 'Yucatan Princess' - istne cacko! ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
eszeweria18
200p
200p
Posty: 223
Od: 29 sie 2018, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pieniny

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Alokazje podziwiam tylko na zdjęciach, sama mam jedną i raczej kiepsko się z nią dogaduję ;:222
Za to oplątwy to moje małe dzieci, zajmowanie się nimi to sama przyjemność :D podglądanie ich u innych również, tym bardziej kiedy pokazują takie fajne okazy. T.argentea wygląda niesamowicie, im dłużej patrzę tym bardziej mi się podoba ;:oj
'Prędko może się zdarzyć, że nie dostrzeżemy drzew, widząc tylko las'
- Jo Nesb? ? Człowiek - Nietoperz
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Aleś mnie zafascynowała tymi oplątwami! Nie mogę od nich oderwać oka. Rzeczywiście teraz sprawiają wrazenie takich gęstych rozrośniętych. Piękne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”