Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Natalio, Henryku, dziękuję, kciuki się przydadzą, bo właśnie Kasia wlała nadzieję w moje serce, że może się uda.

Kasiu, nawet dla mojego M było oczywiste, że idziemy kupić rośliny (choć pewnie wolałby śrubki :;230 ) i od razu bez żadnych uzgodnień skręcił w alejkę kwiatową :lol: .
Skoro piszesz, że dendrobia dadzą u mnie radę, to już coraz bardziej je lubię :D .
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jak ci nasi mężczyźni potrafią być czasem domyślni :;230 Nowe nabytki całkiem ładne ;:333 A i reanimowane jak sobie świetnie radzą :) U mnie jeden ze storczyków zaczyna kwitnąć, wczoraj pierwszy pąk zaczął się rozwijać :)
A no tak, skubnęłam. Tylko hmm... byłam u teściów w weekend i teściowa pyta czy mam może taki kwiatek, bo one podobno bardzo fajne są (ona ma S. trifasciata Hahnii, też mam od nich właśnie). No i nie wiem czy coś mi zostanie, o tą z żółtym brzegiem jej chodziło.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Już polubiłam Twoją teścową :lol: . Teściowej się nie odmawia :D .
Sansewierie szybko się rozrosną i starczy dla wszystkich :) .
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Też ją lubię :lol:

A Sansevierie hmm tak sobie z tymi nowymi przyrostami u nich bywało, nie wiem, w takim samym podłożu, jedynie ta Hahnii zwykła zielona szalała z odrostami, a reszta nazwijmy to przeciętnie. Tym nie wiem czy co liści nie uszkodziłam bo złapałam za roślinę nisko chcąc wyciągnąć z doniczki (już rozpychały w jajo trochę) - coś plami z brzegu mniej więcej w miejscu co łapałam na jednym liściu coś miękkie takie.

Ciągnie mnie chybaa jednak zdecydowanie bardziej w kierunku sukulentów - średnio dogaduję się z roślinami takimi "pomiędzy" czyli co lubią niezbyt mokro, ale i nie sucho.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jesteś idealną synową :D . Natomiast co do sansewierii, to jeżeli to "coś miękkie" będzie się rozchodzić dalej, to lepiej wyciąć i zasypać cynamonem np., ale podejrzewam, że po prostu zaschnie. To niby są twarde rośliny, ale tak nie do końca, zresztą widać to po marketowych, gdzie prawie wszystkie mają jakieś uszkodzenia mechaniczne.
Mnie najbardziej denerwuje 'Gold Flame', nie dość, ze kupiłam ją z uszkodzonymi końcówkami liści, to jeszcze wystarczy jakiś niekontrolowany ruch ręki, a ułamują się kolejne końcówki, strasznie kruche są. Już teraz postawiłam ją w bezpieczne miejsce, a przynajmniej tak mi się wydaje :) .
Sukulenty jak najbardziej polecam ;:215 , można wyjechać i zostawić je na dłużej i nie trzeba "zostawiać" osoby do podlewania.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ale piękne hybrydy ;:oj Generalnie wiele storczyków, głównie falenopsisy zbierają się teraz do kwitnienia, zapewniając nam nieco kolorów w szare zimowe dni. I widzę, że Twoje też się do tego szykują ;:215
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Monika, dziękuję. Hybrydy nadal kwitną, co bardzo mnie cieszy :) .

Wpadam tylko na chwilę ze świątecznymi życzeniami. Życzę Wam miłych spotkań rodzinnych, długich spacerów ( koniecznie trzeba się ruszyć zza stołu :D ), wypraw na sanki ( u mnie jest śnieg :D ), a może i na łyżwy.
Jak już pisałam dendrobia kwitną nadal, grudniki im wtórują, szkoda tylko, że różne w różnym czasie.
Obrazek

Oplątwy rosną, jedne szybciej inne wolniej, a najważniejsze, że żyją :) . Najbardziej zaskoczyły mnie maluchy T.rectifolia, które już wyrosły z "inkubatora" i wylegują się z większymi oplątwami. Przedtem mieściły się w tym małym szklanym czymś.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jak pięknie u Ciebie... ;:oj

Wesołych Świąt! ;:227
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wszystkiego dobrego Basiu! ;:167

Twoje roślinki są wspaniałe - i te zielone, i te kwitnące. I ten liść laurowy, którego szczerze zazdroszczę. :D
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dendrobia phalki i grudnik pięknie kwitnące a kompozycje z oplątw wyjątkowo oryginalne i zdrowo rosnące ;:138
Pozdrawiam i szampańskiej zabawy sylwestrowej życzę :wit ;:23
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wróciłem aby dopowiedzieć, że kompozycja z tillandsii w tak oryginalnym pojemniku robi bardzo pozytywne wrażenie.
Inwencja hodowczyni jest do pozazdroszczenia! ;:173

Życzę udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku! ;:23
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

No no no, mucha nie siada (na tillandsiach) :lol: Rosną powoli, poczekaj do lata. Mówią, że oplątwy rosną powoli, tymczasem ja być może zbyt przywykłam do kaktusowego tempa wzrostu i mam wrażenie że oplątwy zasuwają, jakby je ktoś gonił. Ty też człek kaktusowy jesteś, ciekawa jestem Twojego wrażenia następnej jesieni :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basiu, ale masz piękne oplątwy :shock: Kompozycja z dendrobium i grudnika tez bardzo przypadła mi do gustu. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”