Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Maluszek śliczny. Ale mi się najbardziej Siam Silver spodobał. :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Naprawdę duża i ładna kolekcja tych ciekawych roślin. Duże, dorodne i... zajmujące mnóstwo miejsca. Ale wyglądają super! ;:333
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basiu - jak wiesz sansewierki to radość dla moich oczu ;:3
Twoje są piękne !!
I jakby tu powiedzieć, żeby nie dotknąć i Ciebie i Twojego ulubionego maluszka :D
Fajny jest, ale najpiękniejsze są jednak szabelki ;:167
No właśnie, z tą 'Whitney' mam podobnie - wolno rośnie, ale ma żyzne podłoże ...
Bo z kolei u mnie najlepiej rosną te, które mają bardziej mineralne podłoże,
a te w nieco żyźniejszym są bardziej rozleniwione i prawie wcale nie rosną :(
Twoja S. metallica 'Siam Silver' to normalnie cud-miód ;:138
Jeszcze w kwestii S. t. 'Diamond Flame' - to może to być ona, ale też może to być S. t. 'Midnight Shine'.
Bo jeżeli chodzi o żółtą obwódkę, to jej wielkość jest naprawdę różna i u jednej i u drugiej.
S. t. 'Midnight Shine' jest bardziej strzelista, ma węższe liście, a S. t. 'Diamond Flame' ma szersze liście.
A co jest u Ciebie - to już sama musisz ocenić :D
Pozdrawiam i zapraszam
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

O widzisz a mi najbardziej podoba sie ta doniczka w ktorej posadziłaś maluszka.
Oczami wyobraźni już widze w niej neofinetię posadzoną na styl japoński, gdzie można takie cudo kupić???
Co do sansewierii to nie mialam pojęcia że jest ich aż tyle różnych. Pamiętam tą roślinę z dzieciństwa, u babci taka była wysoka, dlugie szable miała i nawet często kwitła.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Joasiu, najgorsze jest to, że mnie się wszystkie podobają, a najbardziej te, których jeszcze nie mam.
Henryku, rzeczywiście zajmują sporo miejsca, ale to jeszcze nie są te moje największe. Trzeba cały czas kombinować, jak wszystko pomieścić.
Ewa, dziękuję Ci bardzo za pomoc w identyfikacji, czyli raczej to moje to S.t. 'Diamond Flame', bo nie jest strzelista, choć na zdjęciu jakby jest :lol: .
Kasiu, dzięki Tobie już wiem, co to jest neofinetia :) i że jesteś specjalistką od tego rodzaju roślin. Doniczka to już chyba zabytek, kupiona bardzo dawno temu na starociach.
A sansewierii jest dużo więcej, niż Ci się wydaje i więcej, niż się mnie wydaje, a do tego są niebezpiecznie uzależniające :) .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bardzo ciekawie pokazana piękna mega kolekcja sansewerii-niesamowite odmany ;:oj ;:oj ;:oj
Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia ;:3
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dzięki odwiedzinom tego wątku przypomniałem sobie co kupiłem wiosną - Amarine belladiva ;:138 Amarycrinum howardii zapamiętałem, ale tej drugiej nazwy już nie ... Dzięki wielkie :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Arkadiusz , dziękuję bardzo, czuję się omotana przez sansewierie :D
:wit olek 40, czy te wiosenne nabytki już kwitły u Ciebie?

Taką roślinę widziałam podczas letnich wojaży, nie wiem, czy to Amarylis czy może Amarcrinum. Rosło sobie w donicy przed jakimś domem
Obrazek

I więcej letnich wspomnień- kuflik, krzaczek z trawnika
Obrazek

Adiantum w szczelinach muru, bardzo lubię tę paproć i choć trudno ją utrzymać w domu w dobrej formie dłużej niż rok, dwa, to czasem kupuję
Obrazek

A na parapetach nie dość że ciasno, to smutno. Sytuację próbuje ratować adenium, które jeszcze nie kwitło. Choć szanse niewielkie, to nie tracę nadziei, bo pierwsze z moich wysianych zakwitło właśnie w grudniu
Obrazek

I młodzież znów rośnie, staram się, aby wszerz, a nie do góry
Obrazek

Wspomnienie lata (lato, gdzie jesteś?)
Obrazek

I ostatni już kwiatuszek na tej roślinie, jeszcze dzisiaj rozwinięty
Obrazek

Na pocieszenie dodam, że niedługo wiosna :D .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Szalona Optymistko! Niedługo?! :D

Adeniowe widoczki przecudowne. I te maluchy, i kwiaty. Piękności. Trzymam kciuki za te ZIMOWE pączki. :wink:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wspaniałe wspomnieniowe rośliny i kwiaty jednak Twoje adenia są też ładne i rozwojowe - sroce spod ogona nie wypadły, o nie. ;:173

Będzie z nich pociecha już wkrótce. ;:333
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Śliczne adenia- sama mam kilka maluszków. Mniejszych niż twoje ale rosną tylko teraz trochę mniej. No oby adenium zakwitło:)
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Adenia boskie, znakomicie rosną pod Twoim nadzorem ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Joasiu, żem szalona, to się zgadzam, a optymistką jestem z konieczności, bo... nie mam innego wyjścia :;230
Heniu, dziękuję (a ze srokami to mam na bakier) :D
Daria, bardzo bym chciała, aby zakwitło, byłoby to trzecie z wysianych przeze mnie, marzy mi się jakiś ciekawy kolor, ale to jak wygrana w totka.
Monika, mój nadzór w lecie był niestety niewystarczający, przesadziłam je o wiele za późno, a wszystko przez pomidory ;:14

Szaleństwo pomidorowe na szczęście skończone, za to sansewieriowe (moje :;230 ) trwa nadal :) .
Ma zamiar zakwitnąć Sansevieria cylindrica, już kiedyś kwitła, więc ciekawość moją zaspokoiła, a teraz to już tylko będzie śmiecić ;:204
Obrazek

Takie poglądowe zdjęcie, roślina ma 132cm od podłoża, więc raczej z tych dużych. Pośrodku S.bacularis, troszkę niższa z drobniejszymi pędami. Po lewej Ficus moclame, taki trochę jednostronny, bo dłuższa rozłąka ze mną bardzo źle na niego podziałała ;:174 . Już doszedł do siebie.
Obrazek

Mam taką sansevierię i bardzo mnie męczy, że nie wiem ,co to
Obrazek

Natrafiłam na takie fotki i niby wszystko się zgadza, ale czy to rzeczywiście S.roxburghiana? (Przedstawiona jako burmanica, ale zakwestionował to fachowiec, z tekstu nie wynika, aby były to synonimy, a raczej pomyłka) http://www.sanseverix.com/__sansevieria_burmanica.html
Inne zdjęcia mojej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety :lol: znalazłam też opis S. javanica i też mi pasuje do mojej, u Łapszyna jako cecha charakterystyczna podany jest zwinięty koniec pędu i mój tak ma, ale mają je także S.burmanica/roxburghiana. S.javanica jest wymieniona w spisie podanym przez Sansevierixa, ale nie ma żadnych informacji, że jest to synonim czegoś. Więc jestem w punkcie wyjścia. Z sansewieriami tak jest, nawet jak się kupuje u sprawdzonych sprzedawców, to też nie można być pewnym nazwy.
Jeżeli ktoś dotrwał dotąd, albo przeskoczył tekst ;:196 , to mam jeszcze hoję. Zakwitła H.multiflora, niewielka roślina będąca kawałkiem uratowanym ubiegłej jesieni. Wiedząc, że to roślina wybitnie ciepłolubna, pozostawiłam ją razem z sukulentami w temp. poniżej 10° ;:14 i ledwie cudem ukorzeniłam niewielką zieloną jeszcze część. Po roku zakwitła
Obrazek

Obrazek

A tak w ogóle, to mogłoby być więcej ;:3 , bo to już przesada z tym deszczem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”