Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Henryku, dziękuję :)
Monika, i u mnie też bywają krótkie liście, może nie 10cm, ale niewiele więcej, widać je nawet pod tym pióropuszem nowych . A na samym dole są z kolei długie i chude, takie do wycięcia, ale ponieważ roślina nie jedzie na wystawę, to niech ją jeszcze odżywiają :) .
Marian, lato u nas było iście śródziemnomorskie, roślina stoi pod daszkiem, słońce ma od rana, do późnego popołudnia.
U mnie problemem zawsze był krótki sezon wegetacyjny, jak już cykas wypuścił nowe liście, to przychodziły mrozy. A potem w domu te liscie nie rozwijały się prawidłowo, albo nawet zasychały.
Teraz mają jeszcze trochę czasu, aby dorosnąć i dojrzeć przed zimą.
Eriopus, dzięki :) .
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Te o niebieskich kwiatach są urocze. Passiflora pięknie Ci kwitnie. Ja czekam na kwiaty Alaty.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Rośliny ogrodowe równie piękne i bardzo ciekawe jak te doniczkowe ;:215 -męczennica niezwykle oryginalna,po raz pierwszy na żywo zobaczyłem ją trzy lata temu we Włoszech i nadal jestem pod jej wrażeniem ;:oj ;:oj ;:oj
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Aniu, dziękuję.
Moja P.alata niestety padła ofiarą złego podłoża. Zanim się zorientowałam, o co chodzi i przesadziłam, to minęło kawał lata i już nie zdąży zakwitnąć, mimo że ładnie rośnie.
Arkadiusz, dzięki. Masz rację, męczennica ma zadziwiające kwiaty, z tego powodu po wielu latach wróciłam do jej uprawy.

Lato niestety minęło, ale nie ma co narzekać, bo jesień też mamy ładną :) .
Hoje już nie kwitną, może to i dobrze, bo trochę śmiecą :) . hoja neoebudica - to chyba najfajniejsza z tych moich kwitnących, pod względem ilości śmieci :D . To jej ostatni baldaszek
Obrazek

hoja multiflora - ta śmieci dużo i często, ale ale nie jest to jakiś ogromny problem
Obrazek

Obrazek

Za to kwitnąca H.kerrii :shock: , ta to potrafi dać się we znaki. Tak to mniej więcej wygląda. Dodam, że kwiatów miała dużo i zanim się zorientowałam, to wszystkie rośliny wokół były tak upaćkane . Jedyny sposób, to przypilnować, kiedy zaczyna przekwitać i poobrywać wszystkie.
Obrazek


Moje "próbne" oplątwy żyją :D , a do tego szybko przybyły im towarzyszki (od Ewy321 ;:196 oczywiście). Takie maluszki
Obrazek

Obrazek
To już stare fotki, zrobione w dniu przybycia, ale zapewniam Cię Ewa, że wszystkie żyją :D .

A te moje "próbne" nie dość, że żyją o dziwo, to jedna nawet zakwitła :tan .
Pierwszy dzień
Obrazek

Kolejny
Obrazek

I dwa dni później
Obrazek
A niebawem dołączy do nich trzecia "antenka" :) . Trochę obawiam się zimy.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Hoje to moje parapetowe ulubienice, mam ich wciąż bardzo dużo.
Twoje bardzo ładne, wyróżniam hoja neoebudica ze względu na ciekawy kwiatostan. ;:333

Jak widzę rodzaj Tillandsia zaczyna u Ciebie dominować. :)
Doskonale, bo to śliczne i bardzo oryginalne rośliny. Cieszy mnie że dajesz sobie z nimi radę bo jak kiedyś wspominałem mnie się nie do końca to się udało. :wink:
Pokazuj je częściej bo warto! ;:138
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

No widzę, że zmierzasz w dobrym kierunku :D A jak się ma taką właścicielkę, to co by nie miała ionantha zakwitnąć :lol: Oby tak dalej!
Świetne kolory tych baldaszków hoi. I kształt kwiatów H. multiflora, bomba! ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Hoje ;:167 kwiaty takie duże się wydają na zdjęciach a pomyśleć, że to głównie malutkie dość ;)

U rodziców była tylko ogromna zwykła carnosa rozpięta na jednej części starego trzyskrzydłowego okna, pamiętam tą usmarowaną szybę i parapet, klejącą się firankę... Ale zapach cudny, kocham. A ona szalenie kwitła.
Listki z tego soku wyciera się czy zostawiacie w spokoju?

Cichaczem musze męża przekonać na nowo do roślinności - jak było dużo doniczek to już nie wiedział czy co nowego przybyło czy to już było ;:224 powoli będę wdrażać plan.

Ile Sansevierii - mam, a raczek miałam kilka, zostały u mamy i nawet niektóre kwitły. Chyba muszę się do niej uśmiechnąć o niektóre roślinki, ale też co by jej łysych parapetów całkiem nie zostawić ;)

Adenium śliczne ;:167
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kwiaty Tillandsii są urocze. :)
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Co za uczta dla oczu!

hoja multiflora - ta to ma kwiaty w nieziemskim kształcie ;:oj
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję :) .
Agnieszka Jacqueline, właściwie u mnie to tylko H.kerrii produkuje taki kłopotliwy nektar i oczywiście nie ma opcji, aby go nie wycierać. Pozostałe hoje co najwyżej trochę śmiecą, a nektar jest zmywany przy okazji ogólnego "prysznicowania" roślin.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu prawie lato, a dzisiaj ;:154 . Część roślin (m.in. sukulenty, które były pod chmurką i cebule Hippeastrum) zdążyłam poznosić przed ochłodzeniem, ale zostały jeszcze oleandry, begonie fuksje, pelargonie, cytrusy i kaktusy. I jak co roku o tej porze obiecałam sobie niczego więcej nie kupować :lol: . Nie wiem, gdzie ja to wszystko pomieszczę ;:219

Październikowe fotki
Jesienne granaty Punica 'Nana', liści niewiele już zostało, owoce większe, niż zazwyczaj, ale i tak nieduże
Obrazek

Obrazek

Moja ulubiona pelargonia, jeszcze tydzień temu pełna nadziei, że zimy nie będzie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesienne lantany
Obrazek

Obrazek

Neriny, różowa podejrzewana o bycie krzyżówką Amarine Belladiva
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś o marzeniach :) - wystarczy głośno pomarzyć o różowym epi, a potem już tylko cieszyc się nie tylko z różowego, ale z wielu innych pięknych odmian. Oto dwa koszyki szczęścia, rośliny już ukorzeniły się i wypuściły nowe pędy. Henryku dziękuję ;:180
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to ciche marzenie, marzyłam i marzyłam, a tu nagle pada pytanie, czy chcę. Ewciu dziękuję ;:196 . Sansevieria grandis, ma ogromne liściory
Obrazek

I mój świeżutki zakup - Sansevieria aubrytiana ;:173
Obrazek

Obrazek

Ciepełka życzę Wam i sobie :) .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jak pięknie, bajecznie kolorowo i bardzo różnorodnie dzisiaj u Ciebie! ;:oj

Rośliny absolutnie inne a wszystkie piękne... Szkoda, że to już koniec sezonu bo chętnie bym je dalej obserwował.

Patrzę na Twoje nowe epi i wyjść z podziwu nie mogę - doskonale się ukorzeniły i świetnie wyglądają. Czyli... dokładnie tak jak być miało.
Aż się na usta ciśnie: a nie mówiłem (nie pisałem)? ;:204
Dalszych sukcesów życzę, wiele miejsca na rośliny oraz łagodnej i szybko upływającej zimy. ;:173
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Henryku, dziękuję bardzo, oby Twoje życzenia spełniły się w 100%, ok., w 99 też będzie dobrze :) .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basiu u mnie też jeszcze oleandry, fuksje, azalie indyjskie, oliwka, cygrusy i ołowniki na dworze, tyle tylko że pod dachem to wiatr i deszcz im nie straszny.
U Ciebie jeszcze sporo kwitnie, bajecznie i kolorowo masz.
Co do życzeń Henryka a propo zimy to ja bym jeszcze dopisała słonecznej, bo przecież wiadomo że krótki dzień nie wpływa dobrze na nasze roślinki a jak jeszcze będzie szaro całe dnie to już w ogóle do d..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”