Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne ujęcie kwitnącej kliwii-delikatny kolor jej ciekawie ukształtowanych kwiatów ;:333
Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
Aurelia92
100p
100p
Posty: 108
Od: 15 lip 2015, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Witaj serdecznie :wit
Kliwia sama z siebie już przyciąga wiosnę :uszy Nie tylko Ty rozmawiasz ze swoimi "podopiecznymi" :D Moja koleżanka często i gęsto grozi zamiokulkasowi, że go wywali a ten jak na złość równocześnie opada i wypuszcza nowe liście ;:306
Jeszcze trochę musimy wytrzymać z tymi mrozami. Dzisiaj u mnie strasznie wieje i temperatura minusowa ;:185
Sara
Gwiaz­dy są piękne, po­nieważ na jed­nej z nich is­tnieje kwiat, które­go nie widać. Antoine de Saint-Exupéry
Mój mały zielony Raj
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

:wit Jestem.
Bardzo dziękuję Wam wszystkim ;:180

Maciek S.rowleyanus nic się nie zmienił od ostatnich fotek, wisi w południowym oknie, rzadko podlewany, ale wyraźnie potrzebuje jeszcze więcej słońca, bo jest taki... anemiczny. Twój widziałam, jest piękny.

Ewa S.parva na fotce stoi przy ścianie, gdzie po południu dociera słoneczko, a teraz wisi w południowym oknie. U mnie zimowo i zimno, więc rośnie tak sobie, właściwie rośnie tylko ten nowy zwisający pędzik. Liczę, że takich pędzików będzie więcej, bo po to przecież wisi, a nie stoi na parapecie :) .

Jak zima, to zima, grudniki dobrze wyczuły sutuację - biały zakwitł ponownie, różowieńki młodziak po raz pierwszy
Obrazek

Zaczyna się u mnie sezon na hippeastrum, na razie skromnie, kwitnie tylko H.'Blossom Peacock'
Obrazek

Pozostając w temacie cebulowych - przypadkiem odkryłam, że albukę (podobnie jak inne) też można rozmnażać z łusek. U mnie dokonały tego przebrzydłe ślimaki ;:14 , latem wyżarły dziury w cebulkach, a potem na tych uszkodzonych kawałkach wyrosły maleńkie bombelki :)
Obrazek

Obrazek

Obecnie roślina odpoczywa, a jesienią wyglądała tak
Obrazek

Miłej niedzieli wszystkim życzę.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

U mnie podobnie jak u Ciebie grudniki kwitną w najlepsze - zdecydowanie lepiej niż w grudniu czy nawet styczniu... ;:204
Twoje śliczne, podobnie inne rośliny które pokazujesz. ;:333

Ostatnio mało Cię na Forum ale jak już jesteś to i jest co oglądać. ;:173
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ślicznie, ślicznie, hippeastrum robi wrażenie ;:oj W tym roku zwartnice urzekają mnie bardziej, niż kiedykolwiek 8-)
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Hippeastrum- piękny. ;:167
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Tu, jak zawsze jest co podziwiać ;:oj Nie mogę się napatrzeć.
A już szczególnie zakochałam się w tym ołowniku z drugiej strony ;:167 ;:167 ;:167 przepiękne kwiaty ;:138
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Henryku dziękuję. Grudniki albo się lubi, albo nie, niektórzy traktują je jako rośliny jednorazowe. Te nowe odmiany kwitną chętnie, nawet wielokrotnie, co widać u wielu osób na forum.
Nie było mnie z przyczyn losowych, nadrabiam zaległości.
Monika, ze zwartnicami idziesz w dobrym kierunku :) . W ubiegłym sezonie trochę zmęczyła mnie ich identyfikacja, bo zazwyczaj dostaje się nie to, co się kupuje. Pojawił się na forum Andrzej, myślę, że jakby co, to pomoże :)
Maćku dziękuję, to właśnie jedna z "niespodzianek", bo miał być różowieńki, jak landrynka ;:173 , a wyszło, co wyszło.
Monika (Mondfa), dziękuję :) , trochę obawiam się o los tego ołownika, bo to jego pierwsze zimowanie u mnie. Jakiś niewyraźny jest.

Clivia miniata zakwitła. Liście ma o wiele ładniejsze od wcześniej pokazywanej, kwiaty większe i zupełnie inne

Obrazek

Obrazek

Kwitnie też Kalanchoe 'Kewensis', to dół tej rośliny

Obrazek

A góra buja w obłokach, czyli kilkadziesiąt centymetrów wyżej, a właściwie nie tyle w obłokach, co w wiszącej sansewierii

Obrazek

No to jeszcze trochę sansewierii :)

Obrazek

Ciepełka życzę, tym razem przede wszystkim sobie, ale Wam również. Trochę to niegrzecznie wyszło ;:204, wszędzie prywata. .
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

;:oj
...
...
...
długo długo nic :;230
Już doszłam do siebie :;230 Mi się marzą te sansewierie dwie po prawej stronie. Nie wiem tylko jakie to odmiany (golden hahni?). I jedna bliżej na dole, też właśnie taką bym chciała...
Są pierwsze na liście ;:306 Moja mi się rozmnożyła - urodziła już 4 dzieci :)
A ta kliwia... łał ;:oj
;:138

P.S. Co robisz, że rośliny mają takie piękne, błyszczące liście? :)

:wit
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kalanchoe jest piękne ;:138 sanseverie też niczego sobie ;:215 masz pewnie czyste powietrze ;:108
Pozdrawiam i życzę ciepłej wiosny ;:3
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Czyli kalanchoe, niczym jaskółka, podrzuca swoje kwiaty innej roślince? No ładnie :lol:

Sansevierie - bomba! ;:303
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ślicznie u Ciebie. ;:oj

Szczególnie zauroczyło mnie Kalanchoe 'Kewensis', jego subtelne kwiatuszki powalają! ;:138

Kolekcja sansevier coraz ładniejsza i... coraz większa. Będzie się działo i (miejsca zajmowało). ;:219
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Monika Mondfa, właśnie miałam się usprawiedliwiać, że rośliny przykurzone ;:131 , czekam na ciepło, aby im urządzić prawdziwie wiosenny prysznic.
Sansevieria Golden hahnii chyba jeszcze do zdobycia w obi, natomiast S.hahnii Jade marginata (bo chyba o tę Ci chodzi) kupiłam jakiś czas temu w biedronce. Raflezja napisała -"kto potrzebuje , to szybko", no i pobiegłam, chyba szybko. Tam często bywają, niestety nie po drodze mi.

Maciek dziękuję, wszyscy czekamy na tę prawdziwą wiosnę.

Monika świetne skojarzenie i do tego takie wiosenne :lol:

Henryku dziękuję. Wiem, wiem, że nie mam miejsca, ale jeżeli chodzi o sansewierie, to rozsądek mnie opuszcza ;:170
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”