Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jeżeli chodzi o hydrożel, to kiedyś próbowałam w skrzynkach balkonowych z pelargoniami, ale to były małe ilości i jakoś nie zauważyłam różnicy.
Natomiast co do tarasu, to bardzo chciałabym go mieć, na razie mam tylko rośliny tarasowe :lol: i nie zanosi się na zmianę.
To duże rośliny, jak np.oleandry, potrzebowałabym tego żelu mnóstwo. Nawiasem mówiąc oleandry wyglądają nieciekawie i nawet nie ma co pokazywać. To żarłoczne rośliny, a ja już nie nadążałam karmić i podlewać tego tałatajstwa.
Tak, czy siak, na odstrzał pewnie pójdą begonie bulwiaste, przynajmniej część i pewnie jakieś fuksje, bo też są niewyględne. Zresztą niektórzy traktują je jako rośliny sezonowe i wiosną kupują nowe. Boję się, że jak dojdzie do czego, to żal mi będzie każdej roślinki.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

barbra13 pisze: Boję się, że jak dojdzie do czego, to żal mi będzie każdej roślinki.
Haha skąd ja to znam. Odbicie się od posezonowego zostawiania roślin na pastwę losu tak się własnie kończy. Mam dokladnie to samo. Doszłam już do tego etapu że nie tylko zimuję jednoroczne balkonowe ale biorę na parapet to co powinno skonac na działce. Na szczęscie większości zapominam wykopać albo nie zdążam i problem się sam rozwiązuje.

A jak o hydrożel chodzi to też nie trzeba go wcale dużo. Na początku dawałam go sporo i efekt byl taki jakby roślina ciagle stała przelana. Dopiero potem si? nauczyłam nim lepiej wspomagać roślinki i robić warstwy. Ewentualnie dobrze się sprawdza tacka z keramzytem.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Twoja fascynacja sanseveriami jest godna najwyższego podziwu. I pochwały. Jestem pod wielkim wrażeniem! ;:180

Nowość czyli Sanseviera trifasciata Black Coral jest kolejną perłą w Twojej wspaniałej kolekcji. ;:138

Kolory stanowią doskonałe uzupełnienie Twojej kaktusowej i sansevieriowej pasji. Niby zainteresowanie poboczne ale rośliny potrzebne i naprawdę ładne. ;:333

Szczególnie tillandsie u Ciebie mi się podobają. Może czas je pokazać? Na pewno urosły i wyładniały. ;:204
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Z moją jedyną fuksją mam to samo, od 2 lat ja wyrzucam, ale jakoś zawsze żal, tym bardziej, że w tym roku trochę się poprawiła.
T. schiedeana - brawo, wcale nie wygląda na połamaną, nie widziałaś mojej (nie dość że połamana, to jeszcze ździebko przypalona). Myślę, że po kwitnieniu będzie skłonna wypuścić odrosty, to zależy, czy Cię polubiła ;:306
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Majka, jak to dobrze być wśród swoich ;:215 . Ale ja jednorocznych nie zimuję :lol: .
Monika, schiedeanie obcięłam połamane listki zaraz po zakupie, szkoda, że nie zrobiłam jej przedtem zdjęcia. O jej dawnym wyglądzie świadczy cena - całe 8zł razem ze stojaczkiem :) .
Heniu, są tillandsje na życzenie 8-)


T.ionantha, kwitła rok temu, rodzinka się powiększyła, mamusia wyraźnie osłabła
Obrazek

Pierzasta T.tectorum, trochę urosła, bo była plaskata
Obrazek

Obrazek

T.seleriana, po przygodzie ze ślimakami żyje, a i ja już biorę ją do ręki z małą tylko obawą, że coś wypełznie mi na palce :D
Obrazek

Obrazek


T.juncea i T.melanocrater, trudno zauważyć, czy rosną, czy nie.
Obrazek


T.caput medusae, zupełnie na luzie :)
Obrazek

Dwie po kąpieli, jedne modelki pluskały się w wodzie, podczas gdy inne pozowały :lol:
Obrazek

Ta mocno wyblakła, wyraźnie lubi więcej słońca
Obrazek

To ta najbardziej czerwona, świeżo po zakupie
Obrazek

Nn srebrzysta
Obrazek

Maluchy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

;:oj Co za widoki! ;:oj

Śliczne rośliny, cudowne, niezwykle gustowne kompozycje. Tak doskonałego pokazu nie widziałem dawno. ;:138 ;:138

Trochę próbowałem hodować te rośliny - ze skutkiem... różnym. ;:218 Wiem o czym piszę jak chwalę. A chwalę bo naprawdę trzeba, takie rośliny są nieczęstym widokiem na forach roślinnych i nawet wśród najbardziej doświadczonych hodowców są nieczęsto widywane.

Ty to potrafisz! Chylę czoła. ;:180
Awatar użytkownika
eDorka
100p
100p
Posty: 126
Od: 24 paź 2013, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

;:138

Piękne czuprynki! Widać, że im dobrze ;:167
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Niezwykła kolekcja niezwykłych okazów tilansji-prezentacji takich super kompozycji pozazdrościć może nie tylko niejeden forumowicz ale i niejedno egzotarium ;:433
Pozrawiam :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bardzo dziękuję, za tak pochlebne komentarze, ale ja to mały pikuś jestem :D . Moja oplątwowa kolekcja jest niewielka, a doświadczenie jeszcze mniejsze. Staram się i dbam o roślinki na tyle, na ile mogę, czas pokaże, czy wystarczająco. Póki co, rosną :) .
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wiesz, jednoroczne zimowane stają się wieloletnie ;)
W sumie ja tez nigdy nie zimowałam, ale szkoda kupować co rok nowe sadzonki jak caly sezon dorabiałam się ładnego krzaczka i w ostateczności ma się spisać na zmarnienie.

Ale te oplątwy cudne. Dla mnie to one są takie... żywe. Jak takie ośmiorniczki czy inne istotki. Strasznie mnie to skojarzenie zawsze śmieszy ale ile razy na nie patrzę to mi się to przypomina i robi mi się wesoło.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękna kolekcja Tillandsi ;:oj Najbardziej chyba mi się podoba T.tectorum. Moje oko za nią widzi Cerooegie 8-) Ostatnio już miałam zakupić zestaw Tillandsi, jednak jakoś ciągle się wzbraniam hehe. Będę zerkać na nie póki co u Ciebie Basiu :)
Naprawdę są cucne ;:167
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

:wit Piękne tillandsie. ;:138 Możesz zdradzić jak je pielęgnujesz, na jakim są stanowisku? Ja mam swoich dwie sztuki z czego każda wypuściła trójkę dzieci. Nie raszam ich, tylko raz na 5 dni moczę je w wodzie.
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne masz te Tillandsie ;:108
Może kiedyś... Podobają się, ale nie wiem cyz byłoby im u mnie dobrze, zresztą, na razie i tak nie mma za bardzo miejsca już na nowe dopóki nie zaopatrze się w jakieś regały.
Także będę je podziwiać u ciebie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”