Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bardzo ciekawie pokazana piękna mega kolekcja sansewerii-niesamowite odmany ;:oj ;:oj ;:oj
Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia ;:3
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dzięki odwiedzinom tego wątku przypomniałem sobie co kupiłem wiosną - Amarine belladiva ;:138 Amarycrinum howardii zapamiętałem, ale tej drugiej nazwy już nie ... Dzięki wielkie :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Arkadiusz , dziękuję bardzo, czuję się omotana przez sansewierie :D
:wit olek 40, czy te wiosenne nabytki już kwitły u Ciebie?

Taką roślinę widziałam podczas letnich wojaży, nie wiem, czy to Amarylis czy może Amarcrinum. Rosło sobie w donicy przed jakimś domem
Obrazek

I więcej letnich wspomnień- kuflik, krzaczek z trawnika
Obrazek

Adiantum w szczelinach muru, bardzo lubię tę paproć i choć trudno ją utrzymać w domu w dobrej formie dłużej niż rok, dwa, to czasem kupuję
Obrazek

A na parapetach nie dość że ciasno, to smutno. Sytuację próbuje ratować adenium, które jeszcze nie kwitło. Choć szanse niewielkie, to nie tracę nadziei, bo pierwsze z moich wysianych zakwitło właśnie w grudniu
Obrazek

I młodzież znów rośnie, staram się, aby wszerz, a nie do góry
Obrazek

Wspomnienie lata (lato, gdzie jesteś?)
Obrazek

I ostatni już kwiatuszek na tej roślinie, jeszcze dzisiaj rozwinięty
Obrazek

Na pocieszenie dodam, że niedługo wiosna :D .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Szalona Optymistko! Niedługo?! :D

Adeniowe widoczki przecudowne. I te maluchy, i kwiaty. Piękności. Trzymam kciuki za te ZIMOWE pączki. :wink:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wspaniałe wspomnieniowe rośliny i kwiaty jednak Twoje adenia są też ładne i rozwojowe - sroce spod ogona nie wypadły, o nie. ;:173

Będzie z nich pociecha już wkrótce. ;:333
daria11715
200p
200p
Posty: 302
Od: 1 mar 2012, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Śliczne adenia- sama mam kilka maluszków. Mniejszych niż twoje ale rosną tylko teraz trochę mniej. No oby adenium zakwitło:)
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Adenia boskie, znakomicie rosną pod Twoim nadzorem ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Joasiu, żem szalona, to się zgadzam, a optymistką jestem z konieczności, bo... nie mam innego wyjścia :;230
Heniu, dziękuję (a ze srokami to mam na bakier) :D
Daria, bardzo bym chciała, aby zakwitło, byłoby to trzecie z wysianych przeze mnie, marzy mi się jakiś ciekawy kolor, ale to jak wygrana w totka.
Monika, mój nadzór w lecie był niestety niewystarczający, przesadziłam je o wiele za późno, a wszystko przez pomidory ;:14

Szaleństwo pomidorowe na szczęście skończone, za to sansewieriowe (moje :;230 ) trwa nadal :) .
Ma zamiar zakwitnąć Sansevieria cylindrica, już kiedyś kwitła, więc ciekawość moją zaspokoiła, a teraz to już tylko będzie śmiecić ;:204
Obrazek

Takie poglądowe zdjęcie, roślina ma 132cm od podłoża, więc raczej z tych dużych. Pośrodku S.bacularis, troszkę niższa z drobniejszymi pędami. Po lewej Ficus moclame, taki trochę jednostronny, bo dłuższa rozłąka ze mną bardzo źle na niego podziałała ;:174 . Już doszedł do siebie.
Obrazek

Mam taką sansevierię i bardzo mnie męczy, że nie wiem ,co to
Obrazek

Natrafiłam na takie fotki i niby wszystko się zgadza, ale czy to rzeczywiście S.roxburghiana? (Przedstawiona jako burmanica, ale zakwestionował to fachowiec, z tekstu nie wynika, aby były to synonimy, a raczej pomyłka) http://www.sanseverix.com/__sansevieria_burmanica.html
Inne zdjęcia mojej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety :lol: znalazłam też opis S. javanica i też mi pasuje do mojej, u Łapszyna jako cecha charakterystyczna podany jest zwinięty koniec pędu i mój tak ma, ale mają je także S.burmanica/roxburghiana. S.javanica jest wymieniona w spisie podanym przez Sansevierixa, ale nie ma żadnych informacji, że jest to synonim czegoś. Więc jestem w punkcie wyjścia. Z sansewieriami tak jest, nawet jak się kupuje u sprawdzonych sprzedawców, to też nie można być pewnym nazwy.
Jeżeli ktoś dotrwał dotąd, albo przeskoczył tekst ;:196 , to mam jeszcze hoję. Zakwitła H.multiflora, niewielka roślina będąca kawałkiem uratowanym ubiegłej jesieni. Wiedząc, że to roślina wybitnie ciepłolubna, pozostawiłam ją razem z sukulentami w temp. poniżej 10° ;:14 i ledwie cudem ukorzeniłam niewielką zieloną jeszcze część. Po roku zakwitła
Obrazek

Obrazek

A tak w ogóle, to mogłoby być więcej ;:3 , bo to już przesada z tym deszczem.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Z ostatnim zdaniem się zgadzam, przy ostatnim deszczu niektóre kaktusy zmokły, a tu ciągle leje i nie mają jak podosychać :(

Hoja ładna, cieszę się, ze udało się coś z niej uratować, bo widzę ładne liście i ładny kształt kwiatów :)
A sansewierie u Ciebie, to już w ogóle pierwsza klasa - od razu widać, że dobrze się czujesz w ich temacie ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wiesz co Basiu,oglądając Twój wątek i ostatni post nie wiem czym bardziej się zachwycać?,-czy kuflikiem,czy kwitnącą cylindrycą czy też młodymi roślinkami adenium czy też przepięknie kwitnącą multiflorę-wspaniały widok ;:215
To duże,rozłożyste adenium w donicy też,jest Twoje?,jeżeli tak to szczerze zazdroszczę-widok niesamowity ;:oj ;:oj ;:oj
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Monika, z tym podosychaniem kaktusów to w tym roku rzeczywiście masakra. Zarządziłam :wink: ewakuację mokrych balkonowców, bo na poprawę pogody się nie zanosi, a wręcz przeciwnie.
Arkadius121, to duże adenium mam ponad pięć lat (może sześć?), z tym że nie jest to roślina z siewu, więc bez charakterystycznego brzuszka. Kwitnie za to chętnie, rolę brzuszka pełnią korzenie, które już są grubiutkie. W rzeczywistości wygląda ładniej, jakoś mała fotogeniczna jest :) . Dziękuję i Tobie wzajemnie miłego weekendu.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Zielono, dorodnie i ładnie u Ciebie. Tyle, że zastanawia mnie gdzie tak duże rośliny zimujesz? Bo miejsca dla nich potrzeba... ;:218

hoja multiflora oczywiście ładnie wygląda jak kwitnie - ale że kwitnie praktycznie cały czas to u mnie zbyt śmieciła i straciła miejscówkę...
Cóż, nie wątpię, że się starała ale nie zawsze starania zostają właściwie docenione... ;:170
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Henryku :shock: , nie sądziłam, że tak łatwo popaść u Ciebie w niełaskę, o roślinach oczywiście piszę :wink: . No pewnie, że żartuję :D . Mnie podpadła H.kerrii, jej kwiaty poplamiły mi firaneczkę :lol: . Wiem, że firaneczki niemodne, ale jakoś trzeba się odsłonić od sąsiadów :) . A tak ogólnie, to lubię hoje za liście, kwiaty to tylko taka ciekawostka, raz i starczy :D .
Sansewierie zimuję zwyczajnie w pokoju, nie muszą mieć chłodno. Natomiast cała reszta ;:219 - muszę ze sobą "konkretnie" porozmawiać :lol: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”