Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne, niektóre odmiany pierwszy raz widzę ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Lucy, jak możesz? :lol:
:wit eDorka, to prawda, a miałam obawy, że źle jej u mnie, bo pierwszy listek, jaki u mnie wypuściła, był mniejszy od tego jedynego, jaki miała :) .
Blueberry, dziękuję, jeszcze tyle pięknych jest do zdobycia ;:173 .


Dzień krótki, ciemno, zimno i jeszcze Mikołaj o mnie zapomniał :lol: , dobrze, że chociaż rośliny wynagradzają mi te wszystkie niedogodności :D .
Np. taki laur, nieważne, że muszę się obok niego przeciskać, ale za to zawsze mogę skubnąć listek do zupy :D

Obrazek

To się tak tylko wydaje, że jest do sufitu (zdjęcie robiłam stojąc niżej na schodkach) jest ciut większy ode mnie, a ja do wielkoludów nie należę :lol: .

Obrazek

Cytryna skierniewicka, ma dwa owoce, niestety jeszcze niedojrzałe, są nowe zawiązki (pewnie opadną przez zimę) i pąki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hippeastrum, o tej porze roku cieszy najbardziej, więc musiałam kupić :lol: , bo moje jeszcze leniuchują w piwnicy. Nie było pewności, jak zakwitnie, bo tego nigdy nie można być pewnym, moje oczekiwania zostały spełnione :)

Obrazek

Zawsze to weselej w domu, jak coś kwitnie :) .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Masz bardzo różnorodne roślinne zainteresowania - stąd zresztą Twoje dwa wątki na tym Forum. :wink:

Oczywiście śliczny kwiat Hippeastrum najładniejszy i bez konkurencji ale pozostałe też są ciekawe. ;:333
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne kwitnienie ;:63 i cudny laur, jak długo go masz?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Poproszę jakieś podpowiedzi uprawowe co do laura - mam malutką młodą roślinę, przez kilka miesięcy wypuściła jeden listek. Latem była na dworze, teraz zimuję na parapecie. Czuję, że gdzieś jest błąd. A Twój egzemplarz ma takie pięknie liście, piękny pokrój, ogromna zachęta do uprawy to jest!

B.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basiu, wreszcie miły dla oka akcent w całych Twoich zasobach. No tak, jesteśmy niecierpliwi, nie mogąc doczekać się kwitnienia z własnych zasobów dokupujemy nowe głodni wrażeń kwitnących cudów natury jakimi niewątpliwie są Hippeastra. No fakt, gloryfikuję je wszędzie (wszak koszula bliższa ciału), ale przyznacie sami, co innego może konkurować z nimi - storczyki, które o tej porze też z reguły się wdzięczą?, Hmm... 'mikrusy', chociaż też nie można odebrać im uroku, zwłaszcza jak w ilości kwiatów naraz ich siła... :D i potem długo, długo nic, aż do wiosny... ;:131
Więc chwalmy się tym co nam wykwita (mam na myśli Hipki :;230 ), bo to pomoże nam w dobrym samopoczuciu przetrwać te krótkie kiepskie dni...
Niestety, my jak rośliny, do dobrej kondycji potrzebujemy też dużo ... ;:3 ;:3 ;:3

Ps. Ekstra cytryna, tylko też z reguły nadwyręża naszą cierpliwość... kiedy chciałoby się już skonsumować efekty naszej opieki nad nimi... ;:174
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Henryku, chyba za bardzo różnorodne :) , próbuję coś z tym zrobić, ale jak na razie rezultat jest odwrotny od zamierzonego :lol: .
Natalio, dziękuję. Laur mam już kilkanaście lat.
Basiu, jeden listek na sezon, to rzeczywiście mało. Może jest jeszcze słabo ukorzeniony, albo ma złą ziemię, chociaż na oko może wydaje się, że jest ok., przesadziłabym go na wiosnę w zupełnie nową. Czasem kupujemy jakąś starą, która leżała na słońcu, mrozie itp. A tam przecież są nawozy sztuczne i nie wiadomo, jakie reakcje chemiczne pozachodziły. Z wątków pomidorowych już wiem, na co zwracać uwagę i jak postępować z kupną (nie mylić z kupami :lol: ) ziemią.
Mój przez wiele lat rósł na balkonie (zach.), zimę spędzał przy drzwiach balkonowych ( oczywiście w pokoju :wink: ), miał dość chłodno. Latem więdły mu na słońcu najmłodsze listki, nocą wracały do normy i tak w koło Macieju.
Od kilku lat mam go na działce, w lekkim półcieniu pod drzewem, jakiś czas temu miał obcięte najbrzydsze stare pędy. Rośnie dużo wolniej, niż kiedyś.
Andrzeju, jak pszczółka " przybiegłeś" do hippeastrum :) , rośliny te jak najbardziej zasługują na gloryfikację , są tak różnorodne i piękne, że nie można się oprzeć ich urokowi.
PS. Posadziłam tę "hartowaną" :lol: cebulkę do doniczki, nie mogłam wyrzucić żyjącej jeszcze rośliny :D .
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Wieje tutaj klimatem śródziemnomorskim, laur, cytryna... I nie trzeba się wcale wybierać na południe Europy!
Hippeastrum piękne, czerwone ;:oj - ja uparcie udaję, że nie widzę tych dobroci na marketowych półkach, ale to coraz trudniejsze :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Hippeastra kiedyś miała moja mama, ale już dawno nic nie ma, kilka odmian było, a mi sie podobała jedna najbardziej - piękne intensywnie bordowe kwiaty były

Co do Sansevierii to któż to wie. Od ładnych paru lat nie były przesadzane, dzieciaczków troche jest w doniczkach to może co skubnę przy przesadzaniu :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Laur niezwykle prezentujący się,cytrynka z zawiązkami owoców i dwoma dojrzewającymi pokazowa a hippeastrum o pięknej barwie i niezwykłych kształtach ;:215 - takich rącząt do roślin i ich kwitnień i owocowania tylko pozazdrościć ;:196
Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Moniko, i wcale się nie dziwię, że coraz trudniejsze :) , dotyczy to nie tylko Hippeastrum. Niektórzy są chyba po prostu skazani na rośliny, u mnie wszelkie postanowienia nie kupowania już niczego biorą w łeb, jak tylko zobaczę coś fajnego ;:170 .
Jacqueline, a widziałam, widziałam, że skubnęłaś już trochę sansewierii :lol: , jesteś na dobrej drodze ;:215 .
Arku, dziękuję Ci bardzo za miłe słowa :) . Te moje "rączęta" :lol: wzięły się teraz za storczyki. :mrgreen:

Nietypowo - storczykowo :) .
Odmłodzone falenopsisy ruszają ze wzrostem
Obrazek

Obrazek

Kolejne dwa zostały ciachnięte i już posadzone
Obrazek

Zygopetalum żyje, i tylko tyle :lol:
Obrazek

Wzbogaciłam się o dwa kolejne storczyki, no bo na cóż można wydać pieniądze z karty podarunkowej z jakiejś tam promocji w markecie budowlanym, przecież nie na gwoździe :lol: .
No więc są takie dwie hybrydy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pewnie u mnie okażą się jednorazówkami ;:204 .
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bardzo ładne kwiaty. ;:138

Niestety u mnie takie nie dawały rady kwitnąć, za ciepło... Trzymam kciuki aby u Ciebie było inaczej. ;:173
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Ale cuda ;:oj trzymam kciuki aby jednak jednorazówkami nie były ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”