Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Pojedyncze kwiatuszki są naprawdę śliczne ;:oj
Sporo tych liści, a tu jeszcze młodzież rośnie. Ciekawe tylko, czy parapety też rosną razem z sanseweriami... ;:204
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

barbra13 pisze:I kwitnąca Sansevieria dooneri, kwiatostany są mało atrakcyjne, / ... /
Wydaje mi się, że jest to zbyt "krzywdzące" stwierdzenie :( . Kwiatostan wygląda jak seria rac rozbłyskujących na powitanie Nowego Roku, a przy tej roślinie i jej terminie kwitnienia, jest to salut na powitanie, nadciągającej już niechybnie i nieodwracalnie wiosny ;:138 .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękne kwiatuszki na sansewierii. Często tak jest że ogólnie kwiatostan mało atrakcyjny ale pojedyńczy kwiatek śliczny.
U mnie szykuje się do kwitnienia dracena godsefiana, ciekawe czy pojedyńczy kwiatek też bedzie taki ładny jak na Twojej sansewierii.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję :) .
Agnieszka, przyrost naturalny jest bardzo ważny, trzeba o niego dbać :D . Szkoda, ze sansewierie tak wolno rosną, może się postarają i starczy dla Ciebie i dla mnie :) . Faktycznie 'Whitney' trudno spotkać w sklepach stacjonarnych, ostatnio widziałam na all za 550zł. Nie, nie pomyliłam zer :lol: . Muszą być chyba przetykane złotą nitką.

Heniu, no właśnie w sansewieriach o te przyrosty chodzi, bo młode to zawsze ładne i atrakcyjne :D .

eDorka, ta, o którą pytasz, to 'Blue Kew'.

:wit Monika, czy parapety rosną z sansewieriami? Myślałam, że tak :lol: . A tu się okazuje, że na pomidorki już nie ma miejsca, a pora siać. Ale przecież nie muszę mieć pomidorów :wink: .

Mieczysławie, masz rację, moja ocena była krzywdząca, roślina tak jakby uslyszała Twoje argumenty i dzisiaj wygląda dużo lepiej :) .

Kasia, dracenę godsefiana miałam, ale nigdy mi nie kwitła, bardzo jestem ciekawa, jak to będzie u Ciebie wyglądać, koniecznie pokaż.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Śliczne te kwiatuszki z bliska ;:oj a kilka sadzonek pomidorków zawsze można kupić ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Że jak, co ile?! ;:oj Oczy mi wyszły z orbit, nie dowierzam. Czy to taka "normalna" cena czy wymysł sprzedającego co nie raz widziałam? Nie śmiem nagabywać, odezwę się na pw jak coś żeby nie nadwyrężać zasad forum :)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Natalia, dziękuję. Co do pomidorów, to jak nie posieję, to kupię , ale nie krzaki, tylko gotowe już pomidory :D . Bo właściwie to tylko ja się uparłam na uprawę pomidorów, a potem nie ma kto jeść. Muszę prosić :lol: .

Agnieszka, ja już nie wiem, co jest normalne, a co nie, ceny na rośliny ogólnie zwariowały. 'Whitney', o której pisałam, występuje pod swoją drugą nazwą 'Silver Flame' (brzmi jak pseudonim artystyczny :lol: ). Jak ktoś musi (a nałogowców wśród nas dużo :D ), to kupi. Jest ładna, to fakt, taka jak ktoś ostatnio pokazywał do identyfikacji w wątku sansewieriowym.
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jacqueline - widziałam tę samą odmianę w amatorskim obrocie na FB za 25-30 zł :)

B.
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Po długiej przerwie wpadłam poodwiedzać ulubione wątki - i widzę, że u Ciebie nadal wszystko kwitnie, łącznie z roślinami, które inni uprawiają latami i ich kwiatów na oczy nie widzieli :D
Ja kwiatów sansewerii na żywo nie widziałam, ale nie wydają się takie "'niepozorne" - tym bardziej, że kwiaty niektórych hoi są dużo bardziej niepozorne, a mimo wszystko są obiektem zachwytów :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basia_styk, ale i tak u nas na forum są najlepsze ceny :) .

Malachitek, potwierdzam ;:204 , przerwa bardzo długa. Bardzo dziękuję, że o mnie pamiętałaś ;:196 .
Co do kwiatów, to hoje mają je bardziej trwałe, a u sansewierii to takie ...chwilowe. Poza tym hojom nie przeszkadzają we wzroście, a sansewieriom - tak.

Wszyscy sieją, sieję i ja :) .
Lubczyk dla eMa :lol: , pietruszka naciowa dla mnie, bazylia dla nas. Mam jeszcze gratisową melisę do posiania od pani w kasie marketu. Chyba wyglądam na znerwicowaną ;:206 :;230 .
Lubczyk
Obrazek

Pietruszka naciowa
Obrazek

Bazylia
Obrazek


Patyczki hortensjowe od Krysi - obrastają w liście, ale najważniejsze teraz są korzonki, mam nadzieję, że spośród wielu odmian uda mi się choć kilka ukorzenić.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kwitnie Klivia miniata, w tym sezonie ma wyjątkowo duże kwiaty, na fotkach nie bardzo to widać. A dodatkowo wypuszcza nowy pęd :tan kwiatowy.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękna kliwia. I doskonale pokazana! ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Fantastyczne kwitnienie miniaty i super ujęcie ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dobra melisa nie jest zła... :wink:
Widzę, że wiosna u Ciebie już na całego, tylko ja jestem chyba jeszcze w tyle, dopiero dzisiaj zaczęłam siać :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”