Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kasiu, mój ołownik niebieski też jeszcze na zewnątrz, czerwony - indyjski już dawno w domu, bo chyba nie lubi chłodu, a do tego po przejściach. Musiałam go ponownie przesadzać w środku sezonu, jak wiele innych roślin, bo okazało się, że pewna kupiona ziemia jest do bani i rośliny marniały w oczach, niektóre padły, zanim się zorientowałam, o co chodzi.
Słoneczko, no właśnie, ono też musi być tej zimy, dużo słońca sobie życzmy.

Nusia, dziękuję.
A tak w ogóle, to niedługo sezon na Hippeastrum, z którymi zawsze mi się kojarzysz :) . Moje trochę zaniedbane w tym sezonie, z przyczyn nazwijmy to technicznych. Bardzo jestem ciekawa, czy zakwitną na wiosnę.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basiu u mnie czerwony też od dawna w domu, po pierwszych chłodach tak mi oklapł że myślałam że już po nim będzie ale w domu odżył i nawet ku mojemu zdziwieniu wypuścił pęd kwiatowy. Może więc doczekam się na nim kwiatków
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

U mnie już wszystko pochowane i też miałam te same przemyślenia. Jak pozbierałam te doniczki po ogrodzie, to za głowę się złapałam. A mój Mąż stwierdził, że nie ma możliwości, abym zmieściła się z tym w domu. Ale jakoś upchnęłam. :wink:

Przepiękne zdjęcia. Granat cudny! I fuksje. I Sanseveria, nowy nabytek. Same cuda.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kasiu, ołownik na pewno rozkwitnie. Mój dopóki był w domu to kwitł na okrągło, a potem ta przygoda z ziemią go osłabiła.

Joasiu, dziękuję. Masz rację, dopóki rośliny są porozstawiane w ogrodzie, to jest ok., ale gdy się wszystko pozbiera, to nie dość, że kręgosłup , to i jeszcze głowa boli od przybytku (wbrew powiedzeniu).
Jacqueline
200p
200p
Posty: 310
Od: 26 wrz 2018, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Jak kolorowo u ciebie jeszcze, piękny początek jesieni, a właściwie takie przedłużenie lata było :)
U mnie pod oknem zwariowały karłowe różaneczniki, na kilku pędach pokazały się pączki kolorowe, na dwóch krzaczkach tej samej odmiany.
Neriny śliczne ;:167
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Agnieszka, dziękuję.
Lato było wyjątkowe i tym bardziej go szkoda. Mam nadzieję na wczesną (jak w tym roku) wiosnę i kolejne piękne lato.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Na widok Twoich roślin można dostać oczopląsu ;:oj ;:oj ;:oj jak nie kwitną obficie hoje,to znów tilandsje i to jeszcze podwójnie jak
Ionantha ;:138 a jak nie kwitną to jeszcze owocują.Nie wiem jak to robisz,że Twoje roślinki rosną,kwitną i owocują niemalże w Twoich rękach-coś fantastycznego ;:433
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

O, jak tu pięknie. Podziwiam nerinę. Moje cebule się kiszą dwa lata i mam tylko stado liści, bez jednego kwiatka ;:138
No i jestm pod wrażeniem fuksji i granatów. Uczta dla oczu ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basiu, ja do Ciebie po poradę odnośnie Hoji, mam taką 1,7 m hoja carnosa), Kwitła ostatnio... 12 lat temu (popatrz jaką mam dobrą pamięć :D ), stoi sobie i mnie wkurza. Pozwolić jej to by się rozhulała na 3 metry, więc owijam ją na drabince, żeby tworzyła gęstą ściankę. Już nie raz chciałem jej się pozbyć, ale nikt takiej dużej nie chce, a wyrzucić szkoda. Więc co jej brakuje, a raczej co robię źle, że się wypina na mnie i nie kwitnie... ;:7 Wiem, na odległość trudno coś konkretnie doradzić, ale jakieś żelazne zasady istnieją i być może o czymś nie wiem i mimochodem popełniam te same błędy. A tak wygląda na dziś:

Obrazek

No i Neriny nam kwitną , podobne pelargonie i jak w sezonie doczekamy się wysypu hippeastrum , to będzie można zaliczyć rok do całkiem udanych... ;:215
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Arku, dziękuję Ci bardzo za tak miłe słowa. Na widok moich roślin dostaję nie oczopląsu, a zawrotów głowy :lol: , szczególnie teraz, kiedy wszystkie trzeba gdzieś poupychać na zimę. Po co nam ta zima? Same kłopoty tylko :D .
Monika, dziękuję ;:196 . U mnie z kolei tak kiszą się cebule ismeny, aż musiałam ostatnio poszperać w archiwum, bo już zapomniałam, co kupiłam :D .
Andrzeju, z pamięcią to tak jest, że z czasem pamięta się, co było 12 lat temu, ale wczorajszego dnia już nie :lol: . Ale bez urazy, ta reguła oczywiście nie dotyczy Ciebie :D .
Hoję masz piękną i dlatego wybacz jej, że nie kwitnie. Mogę zgadywać, że ma za mało światła, hoje na słonecznych miejscówkach kwitną chętniej. Moja mała carnosa stoi na wschodnim parapecie, zimą ma raczej chłodno i kwitnie. Slońce i lekki zimowy odpoczynek sprawiają, że kwiaty są. Pokombinuj trochę z nawożeniem, może to pomoże.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Witaj Basiu, pięknie, kolorowo i różnorodnie u Ciebie - na pewno będę zaglądać regularnie, żeby oczy nacieszyć :)
A zima? Trochę się przydaje, byle była krótka i w miarę łagodna :wink: Na pewno wszystko upchniesz, wszystkim nam się to udaje, chociaż zwykle zakrawa to na cud :wit
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Witaj mandorla :wit , miło mi Cię gościć, czuj się jak u siebie w domu :) . Trochę ciasno, bo właśnie jestem w trakcie upychania wszystkiego, tak jak napisałaś :) . Dzisiaj doszły jeszcze skrzynki z kaktusami ( trudno przejść ;:204 ), bo niestety zima musi być i podobno ma być.
I właśnie w ramach zmniejszania liczby doniczek... kupiłam kolejną roślinę :lol: , nie mogłam nie kupić. Niby nie kolekcjonuję aglaonem (mam tylko jedną), ale to była miłość od pierwszego wejrzenia :D .
Oto ona, podpisana jako Aglaonema 'Maria'. Duża, wraz z doniczką 70cm, oczywiście wtedy, kiedy liście są na sztorc, a ponieważ ostatnio mało słońca i ogólnie światła, to cały czas tak sterczy do góry.

Obrazek

Sansewierii dawno nie było :)
Obrazek
Największa to S.subtilis, rozrasta się właśnie i sama jestem ciekawa, czy mi się spodoba.

S.lavranos 1970 od forumki z wymianki, od wiosny sporo urosła
Obrazek

S.'White Medusa', bardzo fajna, choć przyznaję, że mało fotogeniczna
Obrazek

S.suffruticosa 'Frosty Spears', też fajne kolorki ma
Obrazek

I dwie, które lubię za wiszące rozetki
S.parva, tak jakby starała się dosięgnąć do adeniowych maluchów, które pod nią stoją :)
Obrazek

Trochę wcześniejsza fotka
Obrazek

S.dooneri, ma listki jak polakierowane :)
Obrazek

Obrazek
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Witaj Basiu widzę że upychanie się udało skoro zamieszkał u Ciebie kolejny okaz i do tego spory. :lol:
Basiu sansewierie to nie moja bajka, sama mam a właściwie mój nastoletni syn, tylko 2 szuki ale muszę Ci przyznać że s. parva i s. dooneri mnie zachwyciły swą urodą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”