Zielona ferajna cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Oj hipeastrum też mnie kusi....TYlko muszę poczytać jak z nim póżniej postępować...
A w B. pracuję to roślinki kuszą mnie codziennie.... ;:306
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Hibiskus choćby z racji wielkości kwiatu oraz super koloru tym razem bez konkurencji! ;:173
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Olu nawet z panią na kasie podyskutowałam o tym ostatnim, ona przyznała że też kupiła ;:224
Henryku akurat ten kwiat był wyjątkowo mały, możliwe że to dlatego, że roślina wytworzyła wiele pąków na raz ;:108 Ciekawe tylko ile z nich się rozwinie :roll:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Przepiękne kwiaty i pączki, nie można się napatrzeć :)
Hibiskus - uroczy, ja od niedawna mam w domu hibiskusy, na razie są malutkie, ale mam nadzieję, że w sezonie urosną na tyle, że dane mi będzie zobaczyć choć jeden kwiat ;:173
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Rzeczyw?ście tło robi dużą różnicę, cudne jest białe hipeaustrum :) Hoduję na parapecie bazylie i rozmaryny.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Nawet wczoraj walczyłam z sobą czy go kupić czy nie . Przejrzałam wszystkie doniczki i na razie odłożyłam...
Ale z każdym dniem będzie mnie kusił jeszcze bardziej.... Może jakieś przeceny będą..... ;:224 Ostatnio kupiłam po złotówce cyklameny i róże w doniczce. Pilea też była przeceniona z 10 na 5 zł. ;:124
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Ula dziękuję ;:168 hibiskusy kupiłaś w sklepie czy masz wyhodowane że szczepek? W tym pierwszym przypadku faktycznie możesz zobaczyć kwiaty w tym roku :D
Olu dziękuję w imieniu roślinek ;:196 bazylia też może być ozdobna np taka o ciemnych liściach :D
Olu no to lada chwila będę cię kusić jeszcze bardziej, bo pąki na moich coraz większe ;:183

Dzisiaj obiecany przegląd storczyków, do korzonków dorzucam keiki, bo rosną pięknie i czas je pokazać - biały hoduje młode na łodydze:

Obrazek

Obrazek

Ciapatek hoduje młode na "pniu", maluch jest dużo większy, mimo że oba wyrosły mniej więcej w tym samym czasie:

Obrazek

Obrazek

Teraz porównanie korzonków - najpierw ciapatek - mam go mniej więcej 3 lata, nigdy nie był przesadzamy:

Obrazek

Mini Mark kupiony razem z ciapatkiem, mimo że storczyk od początku był trochę mniejszy, korzeni ma teraz nawet więcej:

Obrazek

Beżowy, jeden z najstarszych, był przesadzony zaraz po pierwszym kwitnieniu, a więc kilka lat temu:

Obrazek

Kropkowany, też ma ładnych parę lat, ale w przeciwieństwie do poprzednich kupiony z przeceny, był przesuszony, również przesadzony praktycznie od razu:

Obrazek

A tu jest jedyny obecnie nie kwitnący storczyk, przesadzony prawie 2 lata temu... Od tego czasu nie zakwitł ;:185 Jak widać mocno się przechylił, próbowałam kilkakrotnie go poprawić, ale bez powodzenia. To dość częsty problem, jak na razie nie znalazłam rozwiązania:

Obrazek

Na koniec do porównania 2 storczyki kupione mniej niż miesiąc temu, oba nie przesadzane:

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Kupiłam małe gałązki do ukorzenienia. Teraz mają w zależności o odmiany od 5 do 15 cm wysokości.

Nie mam szans na kwitnienie z takich sadzonek ciętych?
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Ula one zakwitną jeśli uda ci się je ukorzenić, ale nie w pierwszym roku, zwykle zakwitają najczęściej mając 3 lata. Z drugiej strony takie hibiskusy są zdrowsze i silniejsze, te ze sklepu zawsze mi padały po pewnym czasie ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Natalia ja bym przesadziła wszystkie które pokazałaś, często produkują keiki bo coś w uprawie im nie pasuje, ten przechylony aż prosi o zmianę podłoża, ja średnio co rok max 1, 5 przesadzam. Podłoże dosyć szybko się rozkłada a korzenie które w nim są mają problem z pobraniem składników odżywczych dlatego u Ciebie taka masa korzeni powietrznych.

Ciapatek cudny, chętnie bym keiki przygarnęła, mimo że mam mało hybryd phali, może że na phala byś wymieniła tylko poszukam zdjęcie potencjalnego kandydata.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Mirko o przesadzaniu storczyków swego czasu czytałam dwie sprzeczne opinie - przesadzać tak jak robisz to Ty, albo nie przesadzać jak długo się da. Najpierw próbowałam przesadzania i w każdym przypadku kiedy nie było to konieczne (przelanie, gnijące korzenie) później żałowałam. Efekty były właśnie takie, jak ten przechylony storczyk, rośliny bardzo słabły i długo, nawet przez kilka lat nie kwitły. A przecież zawsze robiłam to bardzo ostrożnie... Tego przechylonego storczyka przesadzę, natomiast pozostałych nie będę ruszać. Już dawno zauważyłam zależność, ciaśniejsza doniczka = więcej korzeni = więcej kwiatów, a tej zimy zakwitły wyjątkowo pięknie. One wszystkie mają sporo korzeni również w doniczkach, nie tylko powietrznych.
Natomiast co do keiki - one wyrosły po moim dość długim pobycie w szpitalu, zajmował się wtedy nimi ktoś inny. Zostawiłam tej osobie instrukcje, ale jak widać rośliny odczuły zmianę. Maluchy zaczęły rosnąć jakiś miesiąc po moim powrocie do domu. Keiki ciapatka planowałam sobie zostawić, no chyba że masz coś ciekawego na wymianę :wink: Ale nawet jeśli, to jeszcze to trochę potrwa, roślinka jest spora, ale ma tylko 1 korzonek i na razie nie widzę by wypuszczała kolejne ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Joanna Sz
200p
200p
Posty: 352
Od: 2 cze 2014, o 08:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Jaka energia w tym hibiskusie. :wink: Skradł me serce. Pozdrawiam bardzo ulewnie i wylewnie :shock:
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Natalia ja podobnie jak Mirka przesadziła bym te Twoje storczyki i trochę odmłodziła. Ten przechylony poszedł by pierwszy do przesadzania. Odcięła bym końcówkę trzonu razem z tymi brązowymi suchymi korzeniami i wtedy od nowa włożyła do kory o dość dużych kawałkach.
Jakiś czas temu przesadzałam tak storczyki które wcisnęła mi przez mojego męża, teściowa i po przesadzeniu ładnie podjęły wzrost i wszystkie puściły pędy kwiatowe. Brak kwitnienia wg mnie nie zależy od tego czy je przesadziłaś przynajmniej w przypadku phalaenopsisów, choć są niektóre odmiany które nie cierpią przesadzania np. coelogyne cristata.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”