Zielona ferajna cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Joasiu dziękuję w imieniu roślinki ;:196
Kasiu nie wiem czy miałabym odwagę przeprowadzić takie cięcie na storczykach które mają się dobrze, ale może zrobię to na tym przechylonym. Czym zabezpieczałaś rany po cięciu?
Olu nie obcinaj, wyrównaj tylko i zabezpiecz końcówki, np. węglem lekarskim - mój ze złamanym pędem wypuścił po pewnym czasie boczne odgałęzienie :D No chyba że zaczną zasychać, wtedy nic z tego nie będzie ;:185

Zdjęcia mi się trochę przeterminowały ;:131 Wrzucam jednak, zrobione w ostatni dzień z ładną pogodą - pąki hippeastrów rosły w siłę:

Obrazek

Obrazek

Hibiskusa też :D

Obrazek

Obrazek

hoja metallica w tym roku pokazuje na co ją stać, kwitnie bez przerwy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okazało się że najnowszy nabytek storczykowy pachnie ;:oj Bardzo delikatnie, przekonałam się o tym jak wsadziłam nos w kwiatek przy ścieraniu kurzu ;:224

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Ja też bałabym się podcinać trzon każdemu storczykowi, ale podcinałam już tron kilku starszym, bardzo wyrośniętym storczykom. Ważne, aby na tej zdrewniałej, końcowej części nie było już żadnych żywych korzeni, no i zawsze lepiej uciąć mniej niż więcej, żeby odciąć tylko całkowicie zdrewniałą część. Nie dziwię się, że się boisz podcinać, ja też się stresowałam. U Twoich bym zaryzykowała przesadzenie, ale cięcie tylko w ostateczności, gdyby ułożenie storczyka w doniczce było bardzo trudne (moje cięłam bo sam trzon miał ok 30-40cm długości, mogłam wtedy obciąć nawet połowę :roll: )
Hoja cudna ;:167
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Jakże pięknie dzisiaj u Ciebie! ;:oj

Zawsze zachwycająca hoja metallica, super storczyk (pachnący!) i doskonale rokujący amarylis - zaiste świąteczny to pokaz! ;:138
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Uwielbiam storczyki, ale nigdy mi nie zakwitly drugi raz. Chyba muszę sobie znowu jakiegoś kupić i spróbować jeszcze raz z nimi ;)


Twoje są przecudne!
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Nati to ci storczyki zrobił niespodziankę swoim zapachem..... ;:215
Kusisz tym swoim hipeastrum, oj kusisz. Muszę jutro zobaczyć , może po dniu kobiet przecenili jakieś doniczkowe.... Nie wiem czy we wszystkich B. tak jest ale u mnie przeceny roślin są często..... Ku mojej uciesze.... ;:63
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Natalio jak zwykle czarujesz zdjęciami. Zawsze mnie potem korci żeby dokupić kolejne roślinki do domu :lol:
Jedynie hibiskusy podziwiam, ale nie wprawiają one mego serca w niespokojny łomot.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Moniko bardzo dziękuję za radę ;:196 Nawet nie wiedziałam że taką martwą część trzonu można obciąć ;:oj Z drugiej strony moje storczyki nie są jeszcze takie stare, więc ten problem jeszcze się nie pojawił.
Henryku bardzo dziękuję ;:196
Evii dziękuję ;:196 Czasem trzeba do nich cierpliwości, na początku czekałam po 2-3 lata na kolejne kwitnienie, teraz robią sobie przerwę od kilku miesięcy do roku ;:108
Olu dziękuję ;:196 Kuszenie dopiero się zaczyna ;:183 U mnie w B. przecen praktycznie nigdy nie robią ;:185 Zresztą te hippeastra by nie dotrwały, były przelane :evil:
Beatko bardzo dziękuję ;:196

Zaczęłam już nowy wątek działkowy, czas zacząć też parapetowy - mogłabym ten jeszcze pociągnąć, ale chcę symbolicznie zamknąć ten nie do końca przyjemny etap mojego życia ;:131 Zapraszam więc do kolejnej część: Zielona ferajna cz.4

Moderatorów proszę o zamknięcie wątku.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”