Zielona ferajna cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Wow, co za cudny, biały , duży kwiat ;:oj ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
yteiraV
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 14 wrz 2018, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Tylko pozazdrościć i upolować samemu podobny okaz!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Najwyższy czas odkurzyć w końcu i ten wątek - działkowy reaktywowałam już jakiś czas temu, a do Zielonej Ferajny zabierałam się jak przysłowiowa sójka za morze ;:131 Nawet zrobiłam zdjęcia które zdążyły się już przeterminować :oops: Ale pokazuję mimo wszystko, zawsze będą do porównania postępów zielonych ;:108

Ceropegie z nasion mają się świetnie - jedna doniczka poszła w świat, dwie zostały u mnie. Większa od czasu do czasu zakwitnie sobie:

Obrazek

Obrazek

Jeden z ostatnich kohleriowych kwiatów w sezonie. Roślina kwitła bardzo długo, ale zrobiła się niesamowicie brzydka i zaczęła zasychać. W obawie by nie padła jakiś tydzień temu odcięłam najładniejsze kawałki i próbuję ukorzeniać. Wiem, to nie pora, ale obawiałam się czy cała roślina doczekałaby wiosny ;:185

Obrazek

Nowe storczyki z rodzaju dendrobium - po wielu latach próbuję ponownie - pierwszy jakiego miałam rósł całkiem nieźle dopóki nie załatwił go przędziorek ;:223 Miejmy nadzieję że z tymi uda się lepiej :)

Obrazek

Obrazek

Phalenopsisy zaczęły już wypuszczać pędy kwiatowe, jak każdej jesieni, ale dwa postanowiły też wyhodować keiki ;:oj Jeden wypuścił młode na ułamanym pędzie kwiatowym, a drugi z boku, pod liściem. Ten "boczny" rośnie w niesamowitym tempie, jest już większy niż storczyk-miniaturka. Z uwagą śledzę stan obydwu roślin, ale jak na razie mają się świetnie ;:333

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Doskonała reaktywacja - rośliny super, takie jakie lubisz Ty je hodująca i my oglądający. ;:333
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Masz co pokazywać, dendrobia mają się dobrze bo przyrosty są znaczne, to samo z falenopsisami.
A do ceropegi mam wyjątkowy sentyment - tez kiedyś miałam i nie pamiętam, dlaczego już nie mam. :oops:
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Blueberry pisze:
Jeden z ostatnich kohleriowych kwiatów w sezonie. Roślina kwitła bardzo długo, ale zrobiła się niesamowicie brzydka i zaczęła zasychać. W obawie by nie padła jakiś tydzień temu odcięłam najładniejsze kawałki i próbuję ukorzeniać. Wiem, to nie pora, ale obawiałam się czy cała roślina doczekałaby wiosny ;:185
Jak zaczyna zasychać to nie walcz z nią, niech śpi a na wiosnę rozmnożysz ją z podziemnych kłączy(podobnych do podłużnych szyszek). Powodzenia.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Bardzo lubię odkurzanie (wątków oczywiście :D ). Storczyki zapowiadają się ciekawie, będzie kolorowo, ale i maleńkie kwiatuszki ceropegii potrafią przyciągnąć uwagę.
Awatar użytkownika
Charlie30
200p
200p
Posty: 216
Od: 31 gru 2013, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Inverness

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Ceropegie z nasion pięknie wyrosła. Ja właśnie czekam na ukorzenienie kilku pędów.
https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 36&t=72351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Witaj Kochana przeglądałam twój watek i widzę, że masz podobne zamiłowania do kwiatów jak ja. U mnie przewaga to storczyki sukulenty hoja juki i epiphyllum też kilka mam. Uwielbiam kwiaty. Hoja Ci cudnie kwitnie moja ładnie rośnie ma ładne listki, ale nie kwitnie nie wiem czemu. Pozdrawiam będę wpadała do Ciebie bo lubię takie śliczne kwiatuszki.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Henryku bardzo dziękuję ;:196
Grażynko dendrobia mają przyrosty, co bardzo mnie cieszy - nie wiem ile przyjdzie poczekać na kwiaty, ale jestem dobrej myśli ;:215
Iwonko a ja durna już wyrzuciłam dolną część :oops: Na szczęście szczepki puszczają korzonki, więc roślina przetrwa, a na przyszłość będę mądrzejsza :oops:
Basiu dziękuję ;:196 na kwitnienia dendrobium przyjdzie jeszcze poczekać, ale phalenopsisy już zaczynają ;:215
Charlie witam w moim wątku :wit życzę powodzenia w ukorzenianiu ceropegii, podobno nie jest to zbyt trudne ;:108
Alicjo witam serdecznie i dziękuję ;:196 Z hoyami bywa różnie, akurat wszystkie moje kwitły, ale na kwiaty wayetii czekałam 4 lata. One nie lubią ostrego słońca, ale z drugiej strony muszą mieć dość światła by zakwitnąć, na zbyt ciemnym stanowisku będą rosnąć wyłącznie w liście.

W chwili obecnej kwitnie mi jeden storczyk - mini mark zaczął kwitnąć poprzedniej jesieni i od tego czasu przedłuża ten sam pęd. Na resztę przyjdzie trochę poczekać, większość ma malutkie pączuszki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Gratuluję wyhodowania ceropegii z nasion ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Arku dziękuję bardzo ;:196 ceropegie z nasion wyhodować jest bardzo łatwo, największym problemem jest klęska urodzaju - po przesadzeniu wyszły mi 3 pełne doniczki ;:oj

W końcu obrobiłam najnowsze zdjęcia, czas na przegląd zielonych :D Najnowszy nabytek - kalla, teoretycznie roślina mojej mamy, ale utrzymać ją przy życiu mam ja ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hoja australis po pierwszym "rzucie" znów wzięła się za produkcję baldaszków:

Obrazek

Grudniki zaczynają pokaz, w tym roku jako pierwszy różowy:

Obrazek

Obrazek

Pierwszy kwiat storczyka tej jesieni - Mini Marka pokazywanego w poprzednim poście nie liczę, bo on ciągle przedłuża pęd który wypuścił niemal rok temu.

Obrazek

Keiki rosną jak na drożdżach, chociaż ten na złamanej łodyżce dużo wolniej:

Obrazek

Obrazek

Również zielistka wzięła się za produkcję małych - poprzednią dzieciarnię wydałam w dobre ręce, nie wiem co zrobię z tymi jak urosną ;:131

Obrazek

Obrazek

Na koniec młody paprociowy listek :D

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielona ferajna cz.3

Post »

Mini Marka zawsze podziwiałam i podziwiam, a tu jeszcze kolejny ciekawy kwiatuszek storczyka ;:138 .
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”