Zielono w oczach - rośliny początkującej

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Fiu fiu Ewuniu ładne to " ten taki z tegesami " no i może Twój się zarazi od Ciebie kwiatkozą i będzie kupował Ci co róż nowe roślinki ale byś się cieszyła no i koniec było by z zakazem kupowania nowych :;230
Wtedy zostaje Wam poszukanie większego mieszkanka ;:306
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Ach te chłopy ;:306 Pytam się kiedyś mojego pokazując kwiatki na parapecie:
- Co to?
- Plumek
- A to?
- Plumek
- A to?
- Skrętnik Lolita
;:306 ;:306
Nie wiem jakim cudem zapamiętał nazwę skoro dla niego wszystko to plumek - w kwestii wyjaśnienia - to zdrobnienie od prymulka ;:306 skąd to wziął to nie wiem ;:306

A nowości świetne ;:138 trzymam za nie kciuki ;:215
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Witaj Ewo :wit
Ależ u Ciebie mnóstwo zielonych wspaniałości :shock: Masz takie ładne paprocie i begonie. Mi niestety spora część kolekcji odpadła. Zaintrygowała mnie szczególne jedna u Ciebie - begonia "renosa". Ma takie fajne listki omszone. Jak te listki begoni, coś tam widać będzie się "wykluwać"?
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej Marcin! Ta begonia jest piękna :) aż się chce głaskać. Jak będą się listki wykluwać to zrobię fotkę. Szkoda tylko, że nie umiem jej przez listek rozmnożyć - wszystkie inne begonki puszczają korzenie z listków, a ta jedna niestety gnije :(


WSZYSTKIM życzę wspaniałego, pięknego, roku, jeszcze lepszego niż poprzedni! I żeby mszyce miały zły rok!
Buziaki!

(Jak się ogarnę, to wrzucę moje skromne nabytki, które przywiozłam ze świąt w Polsce :) )
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

O matko i córko, długo nie zaglądałam. Co prawda jeszcze się specjalnie nie ogarnęłam, ale czas wrzucić parę fotek!

Puk puk odpukuję w niemalowane, uwaga uwaga, Finlaysonii, co jest tylko na ogonku liściowym (tak mi się wydawało, ale musiała mieć kawałek łodygi) puściła liścia!
Obrazek

Obrazek

Flavida się puszcza jak szalona, tylko czy to ok tak zimą?!
Obrazek

Kolejna "puszczalska" - pubicalyx. Ona i tak już od początku była wielka, a tym bacikiem to ja nie wiem co mam zrobić :( Nowe podpórki dołożyć? Obciąć to? Sama nie wiem, czego od niej chcę.
Obrazek

Szczepka pubicalyx silver pink też wywaliła liście nowe :)
Obrazek

No i Krimson Queen w końcu znowu liście puściła. Ale kurde nie wiem, jakies takie nieładne, chropowate, krzywe są :/
Obrazek

A tutaj sobie z Polski po świętach przywiozłam na pocieszenie po złych roślinnie paru tygodniach taką oto wyrośniętą już obovatkę:
Obrazek

oraz szczepkę wibergiae, trzymajcie kciuki, żeby się szczęśliwie ukorzeniła:
Obrazek

Obrazek

I dzisiejszy zakupik piękny epiphyllum anguliger LOVE
Obrazek

Obrazek
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

A zdradź tajemnicę, w czym siedzą Twoje hoje i jak długo stosujesz takie podłoże ;:204
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Piękne hoyowe pocieszki ,nawet ich już nazbierałaś ;:138

Ciepła zima,ptaki szaleją,a co mówić roślinki..żyć się chce :heja
Moje również niektóre rosną już na potęgę :D
Moja macrophylla od grudnia dąży do sufitu ze swoim batem ;:63

Gratulacje dla finlaysonii..szczególnie lubię z wyraźnym nerwem :)
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej Onectica!
U mnie wszystkie szczepki siedziały od samego początku (lato 2017) albo w korze storczykowej, albo w keramzycie - tak je ukorzeniałam. Jak już zaczynały sobie rosnąć to dosypałam trochę normalnej ziemi z rozluźniaczem do tego keramzytu/kory. Zamiar był taki, żeby ich nie przelać, bo ja mam hojny gest jeśli chodzi o wodę - stąd takie mocno przepuszczalne i wysychające szybko podłoża :D No, a na wiosnę, czyli w sumie już ;) był plan je przesadzić do czegoś pożywniejszego, bo już w sumie wszystko ukorzenione. Jeszcze nie wiem w jaką mieszankę je wsadzę, właśnie szukam porad i przepisów na forum.

Dzastin, tylko trochę się martwię, że mi się powyciągają przez to wczesne ciepełko te moje roślinki :( A ta Finlaysonii to rzeczywiście jest Finlaysonii? Ja ją pod taką nazwą dostałam w gratisie, ale jak porównuję z innymi Finlaysonii w internetach, to ta moja jakaś inna, większa i twardsza. No ale może i Finlaysonii :)

Dobra, to użyje słowa Finlaysonii, jeszcze raz, żeby wyszło 5x ;P
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

No właśnie ja miałam przez jakiś czas podłoże na bazie kory i ciężko mi było wyczuć.
Wszystko przełożyłam do normalniejszego, tylko jedną czy dwie zostawiłam w tamtym.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Onectica, a jakie masz teraz podłoże? Mieszałaś coś czy gotowe? Bo ja właśnie planuję przesadzanie hojek, tak mnie natchnęło :)
W sensie, że planuję na miesiąc do przodu, bo teraz to się trochę boję ich ruszać.
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Sporządziłam podłoże ze storczykowego plus trochę ziemi, plus agroperlit i chyba trochę żwirku, ale to musiałabym sprawdzić.
Siedziało to w tym rok, w sumie wyglądało na to, że im pasuje. Tylko im dalej w kalendarz i w jesień, tym trudniej mi było wyczuć podlewanie, szczególnie, że w domu mam chłodno. No i skończyło się na tym, że trzy hoje straciły korzenie.
Bałam sie ryzykować, więc przeniosłam prawie wszystko znów do 'normalnego' podłoża (ziemia plus piasek i agroperlit), jedną caudatę zostawiłam w storczykowym, jedną caudatę (taka samą) mam w hydro, wayetti i tricolor siedzą w keramzycie w celu ponownego ukorzenienia, a h. bella poszła na kompost.
Wiosny się już nie mogę doczekać... ;:65
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Onectica, to ja zrobiłam podobne podłoże jak ty w eksperymencie. Przesadziłam już parę moich małych hoi do takiego podłoża, bo się strasznie rwały do góry, więc może dla nich już wiosna. No zobaczymy, będę ich pilnować. Zauważyłam, że jak robię podłoże z korą to raczej mam skłonność potem do przesuszania niż do zalewania. Zobaczymy, czy korzonki moich młodych to przeżyją. Na razie reszty nie ruszam, bo dla nich jeszcze nie wiosna. (Dzisiaj np. pół dnia padał wielki grad O_o)

Kupiłam sobie takiego małego zdechlaczka. Już w sklepie wyglądał jakby ledwo żył.

Epiphyllum guatemalense:
Obrazek

A ja go jeszcze przesadziłam, bo wydawało mi się że jakąś mocno zmokniętą ma tę swoją ziemię... I kurde dzisiaj wygląda jeszcze bardziej zdechlacko. Aaaaaale może się z tego wyliże. Fajnie by było, bo fajne kwiatki i owoce to to wydaje.

Kupiłam też nasiona gardenii, ha, nie wiedziałam, że ludzie tę roślinę wysiewają w domach!
Już się nie mogę doczekać wysiewów. Co prawda znowu zagrace mieszkania korytkami z ziemią, ale... nie waż ne! Najważniejsze są nasionka i roślinki :)
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Eskimoska
50p
50p
Posty: 53
Od: 17 gru 2012, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północny Wschód:)

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Cudowne, piękne i bardzo zadbane rośliny ;:63
Serdecznie pozdrawiam - Agnieszka ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”