Zielono w oczach - rośliny początkującej

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Teeger śliczne roślinki i ile widać nowości hoyi można dostać hoyozy haha jeszcze jakby się miało tyle miejsca na nie wszystkie to już wgl było by idealnie ;:167 ;:oj :heja
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej Milena! Miło, że wpadłaś na mój wątek :) No, hojek mi przybyło hahahah mniej więcej jak zaczęłam być bardziej aktywna na forum i więcej oglądać fotek u innych forumowiczów. A dzisiaj nawet w końcu zasiedliliśmy roślinnie sufity - w końcu zawiesił mój facet haki na doniczki, yuuuppi!

Ostatnio nie wstawiałam fotek, ale powinnam, bo ładne rzeczy się dzieją: hibek Apollo mi pięknie zakwitł prawie zimowo, kupiłam sobie gloksynie, dziwaczną begonię, niesamowicie pachnącą gardenię, no i grudniki rozkwitły jak szalone :) Wrzucę niedługo pare fotek!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Teeger ooo no to widzę ,że się postarał i masz już gdzie powiesić hoye hihi ja mam hoye carnosa ostatnio urosła zobaczymy kiedy zakwitnie :heja
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Wrzucam parę moich kwiatuchów!

Grudniczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze pare innych kolorków się szykuje, między innymi biały i różowy:
Obrazek

Obrazek

Mój kochany hibiscus Apollo. Jak go w końcu wyleczyłam z mączlika to jakaś głupia gąsienica się zaplątała i zdążyła wyżreć dziurki w liściach >:/
Jest taki piękny! Nawet już prawie w zimie :)
Obrazek

Obrazek

Kupiłam sobie dwie gloksynie, bo były w super przecenie. Mam nadzieję, że uda mi się przezimować. Są śliczne :)
Obrazek

Obrazek

Gardenia - piękny intensywny zapach:
Obrazek

I jeszcze dwa nowe nabytki:

Polyscias balfouriana
Obrazek

Obrazek

Begonia venosa:
Obrazek

I jeszcze się chciałam pochwalić, że wszystkie sadzoneczki skrętników przeżyły aklimatyzacje i rosną im piękne listki. Uwielbiam te długie, zielone jęzory:
Obrazek
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Ślicznie zakwitły Ci Grudniki miałam te roślinki i z nimi nigdy nie było problemu w uprawie wszędzie kwitły zawsze się przyjmowały i rosły w każdym miejscu także pod tym względem wiem ,że nie są wybredne :heja
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Eh... Na różne sposoby ludzie zabijają swoje kwiatki, ale przeważnie przez przelanie. Natomiast u nas była mała katastrofa :( urwała się półka z książkami (bo była fuszerowato przymocowana argh) i zmiażdżyła mi około 5 roślin :(
Także pożegnałam się z adiantum, nową gloksynią (ale kupię sobie nową, bo ciągle jeszcze są po 3 auro), pteris, różowa begonia i niezidentyfikus nie wiadomo czy przeżyją :( :( :( Okropność. A były takie piękne i tak pięknie rosły i tak im się chciało żyć.
Całe szczęście, że psiaków nie było w pokoju w tym czasie.

No niech to szlag!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Ojjj to nie dobrze no ale czasu nie cofniesz stało się trudno zawsze możesz kupić jeszcze raz te roślinki lub na to konto inne fakt zawsze to szkoda roślinek bo człowiek pielęgnuje dba o nie a przez fuszerkę straciło się parę roślinek wiem jak to jest miałam to samo szkoda było mi się rozstawać z prawie 10 roślinkami o które tak bardzo dbałam i pielęgnowałam ale wełnowce zaatakowały i zniszczyły tak ,że nie szło nic zrobić jak tylko wyrzucić :(
Najważniejsze ,że Twoje zwierzaki nie ucierpiały :D
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

No i... że moje ulubione hojki tam nie stały ;)
No jakoś to przeżyje, ale gule w gardle miałam jak wyrzucałam. Eh.
Popatrzę sobie na wszystkie inne, które mam i na pewno zrobi mi się lepiej. Ja się przy roślinach bardzo relaksuje.
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Wiem no to najważniejsze ,że hoye tam nie stały widać ,że to Twoje ulubienice no ja nie wiem co bym zrobiła jakby moim gruboszom coś się stało tyle w nie serca włożyłam i pielęgnację ,że było by mi ich bardzo szkoda ale ciesze się bo stoją na oknie całe i zdrowe wczoraj jedną nabyłam i cieszę się jak nie wiem co ;:167 :heja :heja

Trochę się ich już nazbierało no i są jeszcze szczepki ;:oj
Obrazek
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Piękne rośliny i jaka ilość! Nie tego spodziewałam się po przeczytaniu skromnego wstępu ;)
Z przyjemnością będę zaglądać, zwłaszcza, że zauważyłam u Ciebie kilka moich ulubienic.
Serdecznie pozdrawiam.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Kochana begonie i gloksynie łatwiutko rozmnożysz z lisci!! Wyciągaj szybko ze śmietnika i do wody listki ;:108
Będziesz miała całą masę roślinek na wymiankę jak puszcza maluszki ;:333
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Ha, begonie to wiedziałam, ale gloksynie nie! Co prawda tę zmiażdżoną wywaliłam, ale już kupiłam nową. ALE spróbuje rozmnożyć z liści, na wszelki wypadek. Begonię zachowałam bo 1/4 się zachowała. Wygląda tak mizernie - też spróbuje rozmnożyć. Tylko czy teraz na zimę to próbować robić?

Kurcze, te gloksynie mają takie wielkie te liście. Pewnie nie z tych olbrzymich rozmnażać tylko z mniejszych i młodszych?

Black Rose, a które to twoje ulubienice? :D Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

No dobra, spróbowałam z tymi listkami. Na razie siedzą i nic nie robią - to znaczy robią, bo jeszcze żyją i nie sflaczały ;) Po jakim czasie powinny zacząć się dziać jakieś rzeczy?

Oto moje listki (begonie, fiołek, gloksynia):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odkryłam też skąd się wzięły gąsienice u mnie w domu - z balkonu, z koleusów, bo je na jakiś czas wstawiłam do domu. Teraz mam gąsienice na begonii i gardenii, argh no i była na hibiskusie. Ale to chyba nie będzie jakaś wszechogarniająca plaga. MAM NADZIEJĘ!!!
Postanowiłam, że chyba nie będę jednak tych dużych koleusów zimować w domu - chociaż w zeszłym roku bardzo ładnie się przezimowały.
Oto szczepeczki w szklankach:
Obrazek

A tak wyglądały tego lata, część z nich była zimowana w domu, a część ze szczepek zeszłorocznych.
No trudno by mi się było z nimi rozstać gdyby jakimś cudem szczepki mi się nie ukorzeniły :(

Koleusy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitnie u mnie orchidea miniaturka, skromniutka, ale urocza:
Obrazek

No i kurde prawie wszystkie phalki (i jedno dendrobium) zaczynają wypuszczać jesienno-zimowe pędy kwiatowe, powariowały - wcześniej kwitły tylko latem, tzn w zeszłym roku.
Może to nudne, ale ja lubię patrzeć na moje rosnące pędy ;D
Oto one:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


No, to jak już tak wrzucam, to jeszcze się pochwalę urośniętym phlebodium (latem było jeszcze sporo mniejsze!!!):
Obrazek

...i inną zieleninką, której jeszcze ne pokazywałam chyba:

Monsterka:
Obrazek
Niestety widać po lewej "spadnięty" regał, a raczej miejsce po nim. Dalej się zastanawiam co tam powiesić teraz, i jak - ściana jest trochę jak masło niestety. Może kratkę na rośliny?

Mój zielony kącik, z ceropegią woodii w roli głównej wijącą się po półkach:
Obrazek

Pozdrówka!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”