Zielono w oczach - rośliny początkującej

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej Onectica!
U mnie wszystkie szczepki siedziały od samego początku (lato 2017) albo w korze storczykowej, albo w keramzycie - tak je ukorzeniałam. Jak już zaczynały sobie rosnąć to dosypałam trochę normalnej ziemi z rozluźniaczem do tego keramzytu/kory. Zamiar był taki, żeby ich nie przelać, bo ja mam hojny gest jeśli chodzi o wodę - stąd takie mocno przepuszczalne i wysychające szybko podłoża :D No, a na wiosnę, czyli w sumie już ;) był plan je przesadzić do czegoś pożywniejszego, bo już w sumie wszystko ukorzenione. Jeszcze nie wiem w jaką mieszankę je wsadzę, właśnie szukam porad i przepisów na forum.

Dzastin, tylko trochę się martwię, że mi się powyciągają przez to wczesne ciepełko te moje roślinki :( A ta Finlaysonii to rzeczywiście jest Finlaysonii? Ja ją pod taką nazwą dostałam w gratisie, ale jak porównuję z innymi Finlaysonii w internetach, to ta moja jakaś inna, większa i twardsza. No ale może i Finlaysonii :)

Dobra, to użyje słowa Finlaysonii, jeszcze raz, żeby wyszło 5x ;P
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

No właśnie ja miałam przez jakiś czas podłoże na bazie kory i ciężko mi było wyczuć.
Wszystko przełożyłam do normalniejszego, tylko jedną czy dwie zostawiłam w tamtym.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Onectica, a jakie masz teraz podłoże? Mieszałaś coś czy gotowe? Bo ja właśnie planuję przesadzanie hojek, tak mnie natchnęło :)
W sensie, że planuję na miesiąc do przodu, bo teraz to się trochę boję ich ruszać.
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Sporządziłam podłoże ze storczykowego plus trochę ziemi, plus agroperlit i chyba trochę żwirku, ale to musiałabym sprawdzić.
Siedziało to w tym rok, w sumie wyglądało na to, że im pasuje. Tylko im dalej w kalendarz i w jesień, tym trudniej mi było wyczuć podlewanie, szczególnie, że w domu mam chłodno. No i skończyło się na tym, że trzy hoje straciły korzenie.
Bałam sie ryzykować, więc przeniosłam prawie wszystko znów do 'normalnego' podłoża (ziemia plus piasek i agroperlit), jedną caudatę zostawiłam w storczykowym, jedną caudatę (taka samą) mam w hydro, wayetti i tricolor siedzą w keramzycie w celu ponownego ukorzenienia, a h. bella poszła na kompost.
Wiosny się już nie mogę doczekać... ;:65
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Onectica, to ja zrobiłam podobne podłoże jak ty w eksperymencie. Przesadziłam już parę moich małych hoi do takiego podłoża, bo się strasznie rwały do góry, więc może dla nich już wiosna. No zobaczymy, będę ich pilnować. Zauważyłam, że jak robię podłoże z korą to raczej mam skłonność potem do przesuszania niż do zalewania. Zobaczymy, czy korzonki moich młodych to przeżyją. Na razie reszty nie ruszam, bo dla nich jeszcze nie wiosna. (Dzisiaj np. pół dnia padał wielki grad O_o)

Kupiłam sobie takiego małego zdechlaczka. Już w sklepie wyglądał jakby ledwo żył.

Epiphyllum guatemalense:
Obrazek

A ja go jeszcze przesadziłam, bo wydawało mi się że jakąś mocno zmokniętą ma tę swoją ziemię... I kurde dzisiaj wygląda jeszcze bardziej zdechlacko. Aaaaaale może się z tego wyliże. Fajnie by było, bo fajne kwiatki i owoce to to wydaje.

Kupiłam też nasiona gardenii, ha, nie wiedziałam, że ludzie tę roślinę wysiewają w domach!
Już się nie mogę doczekać wysiewów. Co prawda znowu zagrace mieszkania korytkami z ziemią, ale... nie waż ne! Najważniejsze są nasionka i roślinki :)
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Eskimoska
50p
50p
Posty: 53
Od: 17 gru 2012, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Północny Wschód:)

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Cudowne, piękne i bardzo zadbane rośliny ;:63
Serdecznie pozdrawiam - Agnieszka ;)
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Eskimoska, dziękuję :) Ale zawsze mogłyby być trochę "zadbańsze" - codziennie mam jakieś wyrzuty sumienia, że czegośtam im jeszcze nie zrobiłam ;P
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Teeger pisze:Już się nie mogę doczekać wysiewów. Co prawda znowu zagrace mieszkania korytkami z ziemią, ale... nie waż ne! Najważniejsze są nasionka i roślinki :)
Etam, tym to się akurat najmniej należy przejmować - trzeba przyjąć, że taka jest Odwieczna_Kolej_Rzeczy, każdy to ma i taki stan, to rzecz normalna ;:306
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Łohohoho Ewuniu widzę tyyyyyle nowości a tylko parę dni mnie tutaj nie było świetnie ;:oj ;:oj
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Witaj :wit
Masz mnóstwo ładnie prezentujących się roślinek ;:138
Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę ;:3
Rozalka_74
200p
200p
Posty: 322
Od: 8 sty 2011, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Śliczne kwiatuchy a paprotki to cudowne,uwielbiam je ale sama ich nie mam bo nie chcą rosnąć zawsze gdzieś padają.A Twoje prześliczne ;:167
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej ho! Dziękuję wam za odwiedziny i miłe słowa!
Kurcze, trochę ostatnio mało jestem aktywna na swoim wątku. To dlatego, że więcej pracuję i wieczorami padam na twarz ;P

U mnie parę nowości. I mam taki apel: niech mnie ktoś powstrzyma!!! Ja już na serio nie mam gdzie ich stawiać!

W prezencie od mojego faceta, aeschynantus Mona Lisa:
Obrazek

Obrazek

Dendrobium nobile:
Obrazek
Kwitnienie oczywiście sklepowe. Tak jak i w kolejnych przypadku...

...sabotek :) Paphiopedilum:
Obrazek

I jeszcze takie cuś, peperomia maculosa:
Obrazek

Obrazek
Bardzo mi się spodobały te liście, takie duże i ciemnozielone. Ale nie wiem dlaczego nazywa się maculosa, bo żadnych ciapek ani kropek nie ma.

Ostatnie fotki na dzisiaj, kwitnie mi cambria Nelly Isler. No myślałam, że nigdy nie zakwitnie!
Bardzo mnie ucieszyła :)
Obrazek

Obrazek
Rano bardzo intensywnie pachnie. Czasami mi się ten zapach podoba, a czasami jest za mocny. Chyba jednak wole zapach zygopetalum.
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej! Ja dalej cicho siedzę, ale dzieje się, dzieje!
Wysiałam nasionka, już nawet większość wzeszła, ale wstawie fotki, jak wszystko ruszy.
Posiałam takie rzeczy:
- mieszankę koleusów
- gardenię
- kolendrę
- passiflorę (cerulea)
- zatrwian
- okropny aster pomponowy (tylko dlatego, że mój facet mi kupił, nie wiem dlaczego)
- lobelię
- floks jednoroczny

A do tego odbiło mi teraz z różami. Tzn. zachęcona tym, że wszystkie moje róże z zeszłego roku przeżyły zimę i wyjątkowo zdrowo rosną (tfu tfu, odpukać w niemalowane), to sobie jeszcze dokupiłam parę róż i wsadziłam już do pojemników.
Z zeszłego roku mam nn wielkokwiatowe: cukierkowo-różową, pomarańczową i lila oraz jedną odmianę co znam jej nazwę: Orange Meilove. W tym roku kupiłam kolejne nieznane z nazwy, zobaczymy co z nich będzie: jedną "czarną" bardzo podobną z obrazka do Black Baccara, pomarańczową polyantha i jakaś różową, pachnącą dostałam w prezencie. A potem to już całkiem mi odbiło i kupiłam Minervę, Peace i Marie Curie. Tralala, no mówiłam, że mi odbiło.
;:172

Do tego wszystko w domu zaczęło ruszać. Troche mnie to już prze/za-rasta :) aż się nawet zaczęłam zastanawiać, czy czegoś nie oddać. Tylko nie mam tu aż tylu znajomych, więc nie wiem co zrobię.
I skrętniki mi kwitną :D Czekam ze zdjęciami, aż większość pączków się otworzy. Nie chcę zapeszać, ale jedna z hojek pokazała baldaszka. Jak ja bym chciała, żeby go nie zrzuciła!!!
I orchidee też kwitną <3

Pozdrawiam!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”