Zielono w oczach - rośliny początkującej

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Wpadam dopiero teraz i zastanawiam się czemu mnie tu nie było.
Widzę, że preferencje te co i ja - na zielono :) I w dodatku jak u mnie - masz te rośliny wszędzie, cały dom zastawiony roślinami, super! :)
Kiedyś też kochałam się w paprotkach, ale jakoś mi przeszło po tym jak w gimnazjum i liceum zabierałam rok w rok 30-40 paprotek klasowych na wakacje do siebie. Wychowawczyni niby była zachwycona, bo zawsze wracały w świetnym stanie ( czasem nawet w większej ilości), ale jakoś mi obrzydły :P
Choć nie ukrywam, że z zaciekawieniem oglądam te Twoje, bo są niesamowite. Szczególnie podobają mi się te "rogi".
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej, dzięki za odwiedziny i pozostawienie śladu :) No paprotki to mi się chyba nie znudzą. Nie wiem dlaczego, ale jakoś mi się kojarzą z przytulnością w mieszkaniu. Nawet te, które wyglądają jak przybysze z kosmosu!


Dzisiaj niestety trochę przeżywam, bo jakimś cudem, nie wiem kiedy, kto i jak obłamał nowy listek na hoi obovacie. Może ja? Może sam odpadł? W każdym razie strasznie mi smutno :( Bo to był pierwszy listek u mnie wyrośnięty, piękny, jędrny i zdrowy. :(
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Szkoda Twojej hoi ale nie martw się głowa do góry jeszcze nie jeden listek puści hoja najlepiej puszczają listki wiosna/lato więc szybko odbije już niedługo i znów będziesz mogła podziwiać i cieszyć się z nowego maciupeńkiego listka Ewo ;:196
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

No. A potem odpadł nowy malutki przyrost z krohniany. No ja po prostu nie wiem. Masakra jakaś. I zauważyłam dziwne plamy na jednym dorosłym liściu na tej krohnianie. Ale to wstawie gdzieś na wątku hojowym.
Za to na dwa miesiące temu kupionych hojkach zwisających ładne przyrosty, nawet gracilis się już trochę przyzwyczaiła do nowych warunków.

W związku z tymi małymi tragediami postanowiłam sobie pofolgować z nowymi roślinami - no dobra... wcale nie postanowiłam, tylko tak po prostu wyszło. Tak już chyba jest z nałogami, że się wzmagają przy życiowych potknięciach (vide: listek obovaty i krohniany, już nie mówiąc o odpadnięjtej półce z książkami). No i zamówiłam sobie ładną podrośniętą obovatke bez splasha chyba oraz wibergiae - obie czekają już na mnie u babci w Świnoujściu :)

A do rtego byłam na dwóh owocnych spacerach w Intratuin :)
Oto nowe nabytki

Lepismium bolivianum
Obrazek

Obrazek

Dwie malulululeńkie euphorbie pulcherrimy
Obrazek

Obrazek

I inne dwa maleństwa, dzisiaj :)

Ficus pumila variegata
Obrazek

Difenbachia "Camilla"
Obrazek

No, i również dzisiaj dwa olbrzymy z przeceny, głównie dlatego, że mojego faceta napadło, że on chce tego takiego kwiata "z tymi takimi tegesami", ale oczywiście ja będę się nim zajmować

"Ten taki z tymi tegesami": nepenthes "Miranda", ale nie jestem pewna czy to Miranda, bo niby tak podpisany a dzbanek mial taki raczej minimalistyczny.
Obrazek
Niestety roślina jest w niezbyt dobrym stanie - dlatego była przeceniona. Nie ma dzbanków na tym egzemplarzu a te młode co może widać są niestety częściowo uschnięte.
A do tego w ogóle się nie znam na owadożernych yaaaay!

Rhipsalis pachyptera
Obrazek

Wszystko pomyłam i spryskałam i teraz gdzieś musze wstawić na kwarantanne.
Mhhhm, tylko gdzie. Mój roślinny szpitalik już cały zapchany roślinami postawionymi tam na zimę.
Musimy poszukać nowego mieszkania, bo to sie robi za małe. Poza tym jest stare i właściciel nic nie chce w nim remontować. bleh...
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Z tymi tegesami :D
Fajne to jest jak faceci nazywają i identyfikują rośliny.

Też kiedyś pytałam ojca o sansevierie, bo brałam od nich i zauważyłam że strasznei przelewają,
więc pytam - " czy wiesz co to jest?".
" no, kwiatki" - odpowiedział mi radośnie. :;230
I ja biedna po kilkunastu latach hodowli kwiatka u nich na parapecie dopiero im uświadomiłam, że ten ich kwiatek to wcale nie przepada za laniem w niego wody, bo jest rośliną rosnącą na sucho.
" aha" odpowiedział mój tato. I pogadane :D
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

No tak to właśnie z nimi jest z tymi facetami ;) ALE sprawa nie jest beznadziejna! Mój się nawet nauczył nazwy szlumbergera :D Jak na razie jest to jedyna nazwa. Ale kto wie, kto wie!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Fiu fiu Ewuniu ładne to " ten taki z tegesami " no i może Twój się zarazi od Ciebie kwiatkozą i będzie kupował Ci co róż nowe roślinki ale byś się cieszyła no i koniec było by z zakazem kupowania nowych :;230
Wtedy zostaje Wam poszukanie większego mieszkanka ;:306
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Ach te chłopy ;:306 Pytam się kiedyś mojego pokazując kwiatki na parapecie:
- Co to?
- Plumek
- A to?
- Plumek
- A to?
- Skrętnik Lolita
;:306 ;:306
Nie wiem jakim cudem zapamiętał nazwę skoro dla niego wszystko to plumek - w kwestii wyjaśnienia - to zdrobnienie od prymulka ;:306 skąd to wziął to nie wiem ;:306

A nowości świetne ;:138 trzymam za nie kciuki ;:215
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Marcin01988
500p
500p
Posty: 643
Od: 23 gru 2010, o 21:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Witaj Ewo :wit
Ależ u Ciebie mnóstwo zielonych wspaniałości :shock: Masz takie ładne paprocie i begonie. Mi niestety spora część kolekcji odpadła. Zaintrygowała mnie szczególne jedna u Ciebie - begonia "renosa". Ma takie fajne listki omszone. Jak te listki begoni, coś tam widać będzie się "wykluwać"?
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej Marcin! Ta begonia jest piękna :) aż się chce głaskać. Jak będą się listki wykluwać to zrobię fotkę. Szkoda tylko, że nie umiem jej przez listek rozmnożyć - wszystkie inne begonki puszczają korzenie z listków, a ta jedna niestety gnije :(


WSZYSTKIM życzę wspaniałego, pięknego, roku, jeszcze lepszego niż poprzedni! I żeby mszyce miały zły rok!
Buziaki!

(Jak się ogarnę, to wrzucę moje skromne nabytki, które przywiozłam ze świąt w Polsce :) )
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

O matko i córko, długo nie zaglądałam. Co prawda jeszcze się specjalnie nie ogarnęłam, ale czas wrzucić parę fotek!

Puk puk odpukuję w niemalowane, uwaga uwaga, Finlaysonii, co jest tylko na ogonku liściowym (tak mi się wydawało, ale musiała mieć kawałek łodygi) puściła liścia!
Obrazek

Obrazek

Flavida się puszcza jak szalona, tylko czy to ok tak zimą?!
Obrazek

Kolejna "puszczalska" - pubicalyx. Ona i tak już od początku była wielka, a tym bacikiem to ja nie wiem co mam zrobić :( Nowe podpórki dołożyć? Obciąć to? Sama nie wiem, czego od niej chcę.
Obrazek

Szczepka pubicalyx silver pink też wywaliła liście nowe :)
Obrazek

No i Krimson Queen w końcu znowu liście puściła. Ale kurde nie wiem, jakies takie nieładne, chropowate, krzywe są :/
Obrazek

A tutaj sobie z Polski po świętach przywiozłam na pocieszenie po złych roślinnie paru tygodniach taką oto wyrośniętą już obovatkę:
Obrazek

oraz szczepkę wibergiae, trzymajcie kciuki, żeby się szczęśliwie ukorzeniła:
Obrazek

Obrazek

I dzisiejszy zakupik piękny epiphyllum anguliger LOVE
Obrazek

Obrazek
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

A zdradź tajemnicę, w czym siedzą Twoje hoje i jak długo stosujesz takie podłoże ;:204
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
dzastin
200p
200p
Posty: 386
Od: 17 gru 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie(ok.Zamościa)

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Piękne hoyowe pocieszki ,nawet ich już nazbierałaś ;:138

Ciepła zima,ptaki szaleją,a co mówić roślinki..żyć się chce :heja
Moje również niektóre rosną już na potęgę :D
Moja macrophylla od grudnia dąży do sufitu ze swoim batem ;:63

Gratulacje dla finlaysonii..szczególnie lubię z wyraźnym nerwem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”