Skromny początek

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Skromny początek

Post »

Przepiękny ten dwukolorowy!
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Aga (Witch), da się, da się ;:306 Już widzę wszystkie ściany w półkach, a na każdej spakowane doniczki :;230 Niestety trzeba liczyć się z kosztami: Półki trochę kosztują, a kwiatki też mają swoją cenę, ale uznałem, że dwie rośliny miesięcznie powinny wystarczyć ;:306

Agusiu, takie życie byłoby cudowne ;:108 Widziałem niedawno filmik, w którym kobieta miała w niedużym mieszkaniu kilkaset roślin ;:180 Widać było, że jest szczęśliwa, choć rachunki za wodę chyba były kosmiczne ;:306

Emilio, dziękuję bardzo ;:167 Powiem Ci, że to bardzo ciekawe rozwiązanie ;:138 Tylko czy to doniczki z przyczepianymi podstawkami? Chyba, że na czas podlewania je ściągasz :lol: Co do kolejnych powierzchni płaskich to chyba masz rację, jak na zimę sprowadzę wszystkie rośliny do domu, przez ten czas może jeszcze kilka roślin przybędzie, to miejsca zabraknie :roll:

Foxowa, bardzo się cieszę, że Ci się podoba :heja

Byłem dzisiaj podlać kwiatki na balkonie i zobaczyłem, że odpadła jedna z czterech torebek nasiennych ;:145 Mam nadzieję, że pozostałe trzy dojrzeją ;:224
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Skromny początek

Post »

Piotrze, doniczki są w osłonkach plastikowych (wszystkie w kolorze terakoty), na dnie osłonek kilka kamyków lub keramzytu, żeby nadmiar wody nie dusił korzeni. Porobiłam najprostsze makramowe zawiesia z ciemnozielonego sznurka . Ponieważ roślin wisi (w jednym pokoju) ...kilkadziesiąt , nie miałabym czasu zdejmować doniczek z podstawkami, żeby nie zalać podłogi.
Nigdy nie udało mi się hodować hibiskusów. Czy ze zdobycznych sadzonek czy kupne rośliny bardzo szybko kończyły żywot. ;:145 ;:145
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
agusiak888
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 7 paź 2014, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: polska

Re: Skromny początek

Post »

Piotrze, nie od razu Rzym zbudowano, powoli małymi kroczkami też można dojść do wymarzonego celu, raz roślinka, raz półeczka, raz doniczka i kolekcja urośnie :) Emilia ma dobry patent z tym wykorzystaniem półki zarówno od góry jak i od dołu, jak miejsca brakuje to człowiek ćwiczy kreatywność ;) :D
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Emilio, o czymś takim nie pomyślałem ;:131 Bardzo dobry pomysł, może wymyślę coś podobnego, gdy zabraknie miejsca :uszy

Agusiu, jak to mówią - potrzeba matką wynalazków :D Może też coś takiego u siebie zastosuję? Na razie rodzice nie są zbyt chętni na kupowanie tak dużej ilości kwiatków w tak krótkim czasie :;230 Miejsca jeszcze trochę jest, ale nie wystarczy to na długo ;:224

Muszę się Wam czymś pochwalić ;:4 Hibiskus od babci ma pierwszy pączek! ;:167 Nie kwitł chyba kilkanaście lat i teraz odwdzięczył się za opiekę ;:167 Pączek wyszedł dopiero dzisiaj, bo jest ciut większy od główki od szpilki i mam nadzieję, że go nie stracę ;:185 Zdjęcia pączka są, może trochę niewyraźne, bo jest za mały i nie da się jeszcze wyostrzyć, ale są :tan

Obrazek

Obrazek

Teraz hibiscus moscheutos, a raczej zbliżenie na pączki, któe rosną i rosną :heja

Obrazek

Zdjęcie oleandra, który chyba pierwszy raz rozwinął kwiaty, bo w tym roku postwiliśmy go pod dachem i na niego nie pada ;:124

Obrazek

I na koniec kolejny storczyk, który przywędrował do mojego pokoju z innego pokoju. Wcześniej stał w pokoju na końcu domu, gdzie prawie nikt nie zagląda, więc wziąłem go do sibie, bo bardzo podoba mi się kształt kwiatów ;:138

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Skromny początek

Post »

Nooo... ten storczyk w kolorze waniliowym jest śliczny.
Dobrze że go przechwyciłeś :wink:
Szkoda by było żeby kwitł samotnie i niczyich oczu nie cieszył. ;:224
Awatar użytkownika
agusiak888
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 7 paź 2014, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: polska

Re: Skromny początek

Post »

A co tu tak cicho? Piotrze jak idzie powiększanie kolekcji zielonych? :)
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Przez ostatnie pół roku niestety nie miałem czasu na prowadzenie wątku, zmiana szkoły i dużo nauki dały mi mocno popalić ;:219 Teraz jednak idzie wiosna i postaram się częściej tu wpadać, bardzo dziękuję za wizytę ;:168

Co do mojej kolekcji, to bardzo dużo się zmieniło. Przez te kilka miesięcy roślinne szaleństwo przybrało u mnie całkiem inny tor :;230 Kolekcji hibiskusów nie powiększyłem, niektóre zmarniały przez zimę. Najbardziej boję się o h.schizopetalus, którego zaatakował jakoś grzyb, ale w tym tygodniu co opryskałem i usunąłem porażone liście i mam nadzieję, że się pozbędziemy choroby ;:134
Jeszcze pół roku temu, gdy wchodziłem do sklepu ogrodniczego, nie zwracałem uwagi na nic innego, tylko hibiskusy, co dzisiaj uważam za dosyć śmieszne. Jest tyle pięknych roślin. Jako pierwsza moją uwagę przykład monstera - gdzieś w Internecie zobaczyłem zdjęcie i wiedziałem, że muszę ją mieć :tan Myślę, że czuje się u mnie całkiem dobrze, wypuszcza już drugi liść. Oprócz monstera mam dwa fikusy: lyrata i elastica (ten drugi zrzucił kilka dolnych liści, ale jeszcze nie wiem, co mu nie pasuje ;:145 ); philodendrony: pedatum, którego kupiłem przez Internet i rośnie cudownie oraz p.xanadu (albo selloun, nie wiem dokładnie), którego kupiłem tydzień temu; p.peperomioides i kilka innych ;:138
Kolekcja ciągle rośnie, aktualnie poluję na m.deliciosa variegata, rhaphidophora tetrasperma i ceropegia woodii ;:224
Zmian jest dużo i postaram się w najbliższym czasie dodać kilka zdjęć "nowych" domowników.
Awatar użytkownika
agusiak888
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 7 paź 2014, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: polska

Re: Skromny początek

Post »

To faktycznie zmian sporo :) :) O hibiskusa trzeba powalczyć, szkoda by było. Koniecznie pochwal się nowymi domownikami! Z filodendronami jakoś mi zawsze nie po drodze choć u innych podziwiam zawsze, zwłaszcza xandu cudny! Monsterke sama bym chętnie nabyła no ale cóż.... nie dla mnie te gabaryty ale jak ktoś ma sporo miejsca to zdecydownie warto :) ceropegii mam kilka różnych w tym woodi- polecam, są super! Czekamy na fotki:)
Peetery
50p
50p
Posty: 76
Od: 30 kwie 2017, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skromny początek

Post »

Niestety ostatnio jest strasznie ciemno i nie mam kiedy zrobić ładnych zdjęć z naturalnym światłem. Całe szczęście, że nadchodzi wiosna, dzięki temu będzie duuuuużo więcej światła ;:138

Obrazek

Monstera w najbliższym czasie zacznie rozwijać kolejny liść, teoretycznie trzeci, ale jeden zaczął brązowieć jeszcze zanim się rozwinął i niestety musiałem go odciąć ;:222 Na środku jest asplenium, ale kupiłem go na przecenie i chyba coś go zaatakowało ;:174 Przed tą roślinką jest moja mała stacja do ukorzeniania, aktualnie zmagam się z szeflerą i pileą z listków oraz z draceną Sandera. Reszta zielonych to alocasia, w szklanej kuli (przymierzam się do zakupu czegoś innego, ale w sklepach nie ma nic odpowiedniego ;:306 ) jest aegagropila linnaei - gałęzatka kulista, sztuk 5 :tan, sadzonki hibiskusa, która niedawno była tylko małym patyczkiem, kilka gałązek bluszczu i asparagus.

Obrazek

Philodendron pedatum jest jedną z moich ulubionych roślin, ma śliczne liście, które, nie mam pojęcia dlaczego, są dużo mniejsze niż te, które wyrosły na nim zanim jeszcze dotarł do mnie jako sadzonka. Nie wiem, czy to zależy od światła, wody, czy może od szoku związanego ze zmianą środowiska? ;:131 Przed nim jest epipremnum, ma śliczne białe przebarwienia. Najwyższa roślina po lewej to ficus elastica, obok niego jest oxalis tetraphylla, który podobno da się łatwo rozmnażać przez sadzonki pędowe, muszę spróbować, ale chyba dopiero na wiosnę. W rzędzie przed nimi od lewej stoją: hoja kerrii, dwa małe listki grudnika, które wypuściły korzonki, ale od kilku miesięcy nie widać żadnego wzrostu, dosyć uparte te maluchy :;230, pilea peperomioides, zielistka, a za nią w dosyć dużej doniczce są dwa małe grubsze, wyhodowane z listków ;:138 Mojej pilei coś się stało i czubek wzrostu zaczął brązowieć i przysychać. Może to przez zmianę temperatur, może jeszcze w szkółce coś się stało.
Jak przyszła do mnie paczka, to już taka była ;:222 Dosyć się o nią martwiłem, ale kilka dni temu zauważyłem zielone przyrosty naokoło łodygi. Większość z nich przypomina takie skrzydełka, które pozostają, gdy wyrasta liść, ale niektóre to chyba nowe stożki wzrostu ;:167

Obrazek

To jest philodendron xanadu, którego niedawno kupiłem. Naliczyłem 9 stożków wzrostu, mam więc nadzieję, że spodoba mu się u mnie i będzie rósł szczęśliwy :lol:

Gdzieś zagubiły mi się zdjęcia kilku roślin, m.in. f.lyrata, ale dodam je niedługo ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”