Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

No ja też za takie pieniądze bym nie kupiła. Swoją drogą, poszaleli z tymi cenami roślin. A mój szczawik deppego siedzi w trzech doniczkach i jeszcze sąsiadka skorzystała i ma kilka bulw. Dzisiaj widziałam pierwsze wschody, takie jeszcze niepozorne, ale są. Donice mam na ogrodzie przez całą dobę. Noce u mnie były bardzo różne. Czasem ciepło, ale zdarzało się i 6 stopni nad ranem. Chyba im to nie przeszkadza skoro ruszyły. A jak się rozmnoży, to będę myśleć, co dalej. Miłego weekendu.
Awatar użytkownika
Traffcia
100p
100p
Posty: 112
Od: 7 kwie 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Prześliczne syngonia - to ulubione rośliny mojej córki. Też uprawia od maluszków.
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4194
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Witaj :wit
Aloesik biały White Lighting bardzo ładnie wkomponował się w kolekcję swoich pobratyńców i ciekawie z nimi kontrastuje ;:333
Pozdrawiam i miłego popołudnia życzę ;:3
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Wando kusisz mnie uprawą w hydro,tylko czy można to zacząć bez specjalistycznych doniczek itd.? Zaryzykowałabym z jedną roślinką ;:oj Ten Asparagus wygląda pięknie, mój w zeszłym roku padł niestety :(
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Henryku, Iwonko, Traffciu, Arku, dziękuję Wam za wizytki. Cieszę się, że oglądacie i sympatycznie komentujecie. :D

Anetko, oczywiście, że hydroponikę można zacząć bez tych wszystkich specjalistycznych udogodnień. Ja tak zaczynałam, po prostu "po domowemu". Te specjalne wkłady i wskaźniki tylko ułatwiają pracę początkującym. Ale gdy z czasem przekonasz się, ile trzeba wlewać wody i dawać nawozu, to staną się niekonieczne. Ja uprawiam już prawie wszystkie swoje rośliny w hydro, a specjalnych wkładów mam tylko jedną trzecią.
Wystarczy mieć keramzyt, przezroczyste kubeczki do napojów oraz nawóz np. Agrecol. Na youtube jest sporo filmików, na których dokładnie pokazuje się, co i jak trzeba robić.

Mój asparagus rosnący w ziemi był kiedyś na granicy śmierci. W ostatniej chwili go uratowałam, sadząc do hydroponiki. Teraz to calkiem inna piękna roślina. Zresztą drugi asparagus innej odmiany też przeżył to samo. Już się z nim żegnałam, a teraz z przyjemnością na niego patrzę.
Tak więc próbuj, tylko korzenie rośliny dobrze oczyść z ziemi, zanim przestawisz ją na wodne warunki.
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, jak znajdę chwilę czasu to jedną roślinkę zacznę tak uprawiać :wink:
I chyba skuszę się na asparagusa w sklepie ;:oj
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

To może ja dziś zrobię jakieś uaktualnienie swoich epipremnum i scindapsusów, bo już dawno nic nie pokazywałam, a trochę się ich nazbierało. Wszystkie lubię, bo są niekłopotliwe. Jeden rosną szybciej, drugie wolniej, ale są niezawodne.

Epipremnum aureum
Obrazek

Epipremnum Happy Leaves i epipremnum Marble Queen
Obrazek

Epipremnum Neon
Obrazek

Epipremnum N'Joy
Obrazek

Epipremnum Marble Planet
Obrazek

Epipremnum Blue Form
Obrazek

Scindapsus pictus agryareus
Obrazek

Scindapsus Trebie - naładniejsza roślina w moim domu. Jak dla mnie po prostu perełka. ;:167
Obrazek

Rok od chwili zakupu, stoi w łazience. Trochę krótki, bo kawałek odcięłam do rozmnożenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Ładne rośliny ozdobnych liściach. Może nie aż tak niekłopotliwe jak piszesz bo bez mocnego światła lubią się wyciągać ale przecież faktycznie nie są z tych najtrudniejszych. ;:218
Twoim widzę znalazłaś idealne stanowisko i się odwdzięczają. ;:173
Podobają mi się! ;:333
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Piękna kolekcja Wandziu. Wcale się nie dziwię,ż e nie masz zbyt wiele czasu na działkę ;:306

Przecież Twoje doniczki pochłaniają większość Ciebie a jeszcze ogród - ten przydomowy czeka na Ciebie :roll: ;:167
Czy trudno było Ci zacząć uprawy w hydroponice?
Jest to absorbująca metoda? Taką mi się wydaje i nie mam odwagi nic takiego zrobić :oops:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Krysiu, ja przestawiłam się na hydroponikę, bo po prostu nie umiałam długo utrzymać niektórych roślin przy życiu. Stale nie wiedziałam, czy mają za dużo wody czy za mało. Jakie jest najlepsze podłoże, jak często przesadzać? Czy wymieniać podłoże produkcyjne, czy zostawiać, bo wydaje się w porządku?
Teraz problemy się skończyły. Zasady hydroponiki można poznać bardzo szybko. Wystarczy obejrzeć filmiki na kilku kanałach na youtube i po prostu spróbować z jakąś niedrogą i ogólnie dostępną rośliną.
Ta metoda ma swoje wady i zalety. Trzeba się z nimi zapoznać i zdecydować, których w naszym przypadku jest więcej.
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Wszystkie epipremnum ładniutkie, ale scindapsusy wyborne. Epipremnum mam w swojej kolekcji, ale scindapsusa ani jednego ;:174. No i nabrałam na niego ochoty. Nie wiem gdzie ja go postawię, ale już myślę :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16007
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

Iwonko, ja myślę, że scindapsusa to najlepiej byłoby powiesić, a nie postawić. A u sufitu to z pewnością zawsze gdzieś jakieś miejsce znajdziesz. :D
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Doniczkowa rodzinka w domowym buszu

Post »

:;230 Masz rację, najlepiej powiesić. Taaak. W suficie, to mi chyba mój ślubny dziur nie będzie chciał wiercić, ale... mam karnisz nad oknem, a firaneczka króciutka, żeby rośliny miały światło. Już na nim wisi starzec rowleja. Nawet łańcuszka zostało. Jeszcze tylko scindapsusa mi brakuje ;:306 Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”