Ładne kwiatki ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nowapasja
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 28 sty 2011, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kwidzyna

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Witaj :D nie mogłam się oprzeć by nie zajrzeć do twojego wątku :wit

Piękne hoje , czuję że zaczyna mi ;:167 bić coraz mocniej!
Jestem bardzo ciekawa tych stojaków, napisz coś więcej o nich jak możesz.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

zielonajagoda pisze: No nie wiem dlaczego fotosik wgrywa 'na leżąco', próbowałam dwa razy, może jakiś modek pomoże. :cry:
Najlepiej jest obrócić na swoim komputerze, albo wgrywać ze strony Fotosika https://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie
tam są takie strzałeczki do obracania :arrow: https://images91.fotosik.pl/516/ff3d6c1f1b7f466d.png
albo robiąc zdjęcie trzymać telefon prosto poziomo. Powodzenia.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Można sobie tylko wyobrazić ten piękny busz hojowy ;:oj
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit Olu, to jest kratka wystawiennicza i rurki chromowane, kupowane w częściach wychodzi taniej niż gotowe. Jak wpiszesz w google -kratka wystawiennicza- to Ci wyskoczy cały osprzęt do zmontowania takiego stojaka, one są dla mnie bardziej funkcjonalne od przeróżnych kwietników, można zmieniać ustawienia doniczek w zależności od wielkości rośliny. Mi one pasują :)

Nie hoja, ale bardzo lubię tą roślinkę ;:167

Obrazek

Taka to mordeczka :)

Obrazek

:wit

Bardzo dziękuję za obrócenie fotki ;:180

Aniu, ból głowy mam nieustanny, bo z drugiej strony, rosną kolejne przedszkolaczki hojowe, a ja mam dla kwiatów tylko jeden pokój :roll: i ciągle myślę jak to poupychać, bo każda jest ważna i wyjątkowa.

Obrazek

:wit
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

I teraz to pokazałaś...ojej i kwitnie. Mój od szczepki teraz zaczął porządnie rosnąć, ale kwiatów ni widu, nie schłychu :(
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Jakie śliczne masz hoje ;:167 Marzy mi się chociaż jedną, jakaś łatwa w uprawie. Bardzo podoba mi się mathilde. Ma takie fajne grube, błyszczące listki. Możesz zdradzić w jakim podłożu uprawiasz swoje rosliny? Ja chce skomponować jakąś przepuszczalną mieszankę, ale nie wiem już co zastosować. Korę do storczyków, keramzyt, torf?
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

To ma być przedszkole? ;:oj Moje roczne nie są tak duże. ;:223 Gdzieś popełniam błąd? Może miejsce zmienić? Próbuje wszystkiego i ....nic.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Piękne masz te hoje. :) A zwłaszcza kolejny raz gratuluję kwitnień, chociaż niektóre to mają tak ozdobne liście, że nie muszą kwitnąć. :wink:
Przez ciekawość, ile już ich mniej więcej zdążyłaś zebrać w swojej kolekcji? :)

Natomiast nie mogę wspomnieć o kratce, też mam takie, tylko jedne na ścianie, a drugą na suficie. :wink: Proste, tanie i bardzo funkcjonalne rozwiązanie jak ktoś ma dużo roślin. :)

Eszynantus wspaniały u mnie rośnie w kuchni, kwitnie co roku. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit
Upał jest dla mnie zabójczy, siedzę w domu i rozpływam się, ani ręką ani nogą nie mam siły ruszyć ;), za to nadrobiłam trochę czytanie i kolejne przeczytane kryminałki odstawione na wirtualną półkę. Dzisiaj dzień oddechu, pochmurnie, na popołudnie prognozują burze.

Aniu, ta odmiana eschynantusa to moja ulubiona, kiedyś, kiedyś, miałam jeszcze popularną 'Mona Lisę' i takiego pokręconego mocno, ale zapomniałam jak się nazywał, te dwa nie porwały mnie za serce i poszły do nowych domów. Na pewno Ci zakwitnie ;:333

Maćku :D ;:333

Jonatanko, hoje to kapryśne rośliny i raczej sprinterkami nie są, trzeba czasu i...cierpliwości ;)

Norbercie, nie liczyłam, ale kilkadziesiąt, między 50 a 100, chyba bliżej setki. Dlatego nie mogę dopuszczać do wielkich rozmiarów, bo miejsca brak. Kratki to dobry pomysł :).

No i chciałam zaprezentować ellipticę, którą zapączkowaną pokazywałam we wcześniejszym wpisie. Niestety fotki nie oddają jej prawdziwej urody, na żywo jest duuużo piękniejsza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:wit :wit :wit
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Zakochałem się w tych kwiatach! Są boskie ;:167 Same pąki już stanowią wyśmienitą ozdobę rosliny.
Pozdrawiam i czekam na więcej :wit
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

:wit

Maćku, każda hoja ma piękne kwiaty, a niektóre i piękny zapach, każde nowe kwitnienie jest radością :)
Nadal kwitnie obscura, caudata, meredithii, memoria, krohniana, panchoi, czekam na kwiaty minibelle i siariae red, pędy kwiatowe wiszą i wiszą, i uczą mnie cierpliwości ;), sam się zresztą kiedyś przekonasz.

Nigdy nie myślałam, że będę tęsknić za jesienią, lato jest dla mnie porą niebytu, w takich temperaturach mój organizm odmawia współpracy. Takie moje letnie trwanie, życie już nawet nie na pół ale na ćwierć gwizdka :;230

Na parapetach miejsca brak, więc zakupy robię już bardzo rozważnie. Oczywiście marzy mi się jeszcze kilka odmian hoi, może po zimie zwolni się jakaś miejscówka, bo z zimowaniem różnie bywa. Doświadczonym kolekcjonerom potrafią się takie niespodzianki zimowe przytrafić.
Tak więc, moja kolekcyjka powiększyła się o sadzonkę, która za mną 'chodziła' od dłuższego czasu, hoja narcissiflora, pochodzi jak większość hoi z Borneo, opisana/odkryta nie tak dawno bo w 2017r
Mam nadzieję że się ładnie ukorzeni i ruszy ze wzrostem, ale ryzyko zawsze jest, jak się jej u mnie nie spodoba...
Jeden liść jest ładny, ale drugi podejrzany, może go odrzucić, a to nowa rezydentka, hoja narcissiflora:

Obrazek
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Super ta nowa odmiana hoi. Kwiaty wyglądają jak pełne narcyzy, może stąd nazwa. Oby Ci się zadomowiła i cieszyła oczy ;)
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2869
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ładne kwiatki ;)

Post »

Dziękuję :) , staram się jej zapewnić optymalne warunki, ale czasami to nie wystarcza.
Jedną z takich -specjalnej troski- jest ruthiae, tu mi się udało, podjęła wzrost i wypuściła już listki u mnie. Zdjęcie nie oddaje jej uroku, ma piękny atłasowy połysk, aparat tego nie uchwyci.

Obrazek

I falbaniara ;) erythrina, baaardzo ją lubię:

Obrazek

Miłej niedzieli :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”