Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Być może stało się tak za przyczyną Basi-barbry13,która dobrze mu wróżyła? ;:108 :D :?:
Jak miło być dobrą wróżką :lol: .
Piękny pokaz zadbanych roślinek ;:138 .
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej! :) Przejrzałam kilkadziesiąt ostatnich stron - jest tu mnóstwo wiedzy! Masz ogromnie rozbudowany wątek, zadbane rośliny. Mnie jak zwykle najbardziej zachwycają obrazkowate, więc moją uwagę przyciągnęło syngonium, monstera i alokazja, ta ostatnia najbardziej. Mam nadzieję, że zdrowo rośnie!
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Sile

Witam Was serdecznie :wit i dziękuję za odwiedziny w moim wątku jak i za bardzo miłe w treści posty ;:180 ,pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości.

Basiu - No i nie pomyliłem się wcale nazywając Cię "dobrą wróżką" bo ciąg dalszy postępów Stefka/Stefanotisa możesz dzisiaj zobaczyć i ocenić ;:108

Sile -
Sile pisze:...więc moją uwagę przyciągnęło syngonium, monstera i alokazja, ta ostatnia najbardziej. Mam nadzieję, że zdrowo rośnie!
.

Z pytaniem o alokazję trafiłaś w dziesiątkę ;:108.Otóż jakieś trzy tygodnie temu na jej liściach pojawiły się brązowe plamy-po raz pierwszy od września 2013!!! Nie przelewam jej,nie przenawożę,stanowisko jasne słoneczne.Zajrzałem na spód liści i okazało się,że ulokowały się na nich jakieś pasożyty???Na szczęście miałem po ręką uniwersalny preparat owadobójczy i po skropieniu nim liści pasożyty obumarły.
W międzyczasie pojawiły się trzy młode zdrowe liście-zdjęcie ad hoc-liść trzeci z tyłu słabo wido czny.Mam nadzieję,że dalej alokazja będzie juz zdrowo rosła i dożyje kolejnych osiem lat? :D Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.

Obrazek

W dzisiejszym poście-gerbera trzecie kwitnienie
grubosz szablasty z młodymi przyrostami
jociec odmłodzony
Stefek/stefanotis w pełnym rozkwicie

Gerbera - Gerbera

Myślałem,że po dwóch obfitych kwitnieniach-przy drugim jedenaście kwiatów,gerbera będzie odpoczywać ale po niedługim czasie okazało się,że pojawił się jeden młody pęd kwiatowy no i zaczęło się trzecie kwitnienie i aktualnie gerbera ma cztery kwiaty i piąty młody pęd kwiatowy-tym naszym roślinkom chyba jest u nas za dobrze :;230

Gerbera po zakończonym drugim kwitnieniu.Pierwszy młody pęd kwiatowy trzeciego kwitnienia.

Obrazek Obrazek

Kolejne trzy.

Obrazek Obrazek

Pojawił się pierwszy kwiat.Kwitnienie kolejnych.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Piąty młody pęd kwiatowy.

Obrazek

Obrazek

Grubosz szablasty - Crassula falcata

Takiego przywiozłem do domu we wrześniu 2020 roku.Tak podrósł do lutego 2021 roku.

Obrazek Obrazek

Taki jest dzisiaj z trzema młodymi odrostami-trzeba bardzo uważać,żeby się nie złamał jest gruby i ciężki zwłaszcza u góry.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Jociec wspaniały - Aeschynantus speciosus

Kolejny z wielu ukorzeniony wczesną wiosną w wodzie młody kwitnący już jociec z trzema odrostami pełnymi zawiązków kwiatowych.

Obrazek Obrazek

Obrazek

Stefanotis bukietowy - Stephanotis floribunda

Rozszalał się na całego i aktualnie obficie kwitnie a zapach jego białych urokliwych kwiatów rozchodzi się po całym mieszkaniu.
Jest to pierwszy z trzech uratowany Stefanotis,który po przywiezieniu go do domu zrzucił wszystkie kwiaty i większość liści.
Odniosłem sukces nie chwaląc się ale do jego odrodzenia się przyczyniła się również Basia-barbra13 dobrze mu wróżąc ;:180

Najpierw pochwalił się swoimi trzema kwiatostanami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Następnie stopniowo i kolejno kwitnieniem kwiatostanów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzin :wit
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku piękny stefanotis, a kwiaty jak odlane z wosku. Gerbera mnie zachwyca, jak udało Ci się to że zakwitła ponownie.?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Kasiu :wit
Długo czekałem na Twoje odwiedziny ale fajnie, że jesteś ;:333
Gerberze trzeba dać multum słońca-u mnie stała bezpośrednio na słońcu na wschodnim parapecie.Podlewać obficie wodą i codziennie,nawozić raz na 14dni,wycinać liście nad młodymi pędami kwiatowymi i odwracać je słońca.To tyle i efekty są :DPozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:3
Awatar użytkownika
doras
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 27 lip 2019, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przejrzałam kilka ostatnich stron wątku i już wiem, że muszę przeczytać wszystko od początku :)
Piękne zdjęcia i ciekawe opisy. No i dużo sukulentów i różnych variegatek, co lubię najbardziej.
Będę stałym gościem, jeśli pozwolisz :)

I przy okazji od razu mam pytanie: czy Twój jociec rozkrzewia się sam z siebie, czy trzeba mu jednak pomagać uszczykując czubki? Pytam, ponieważ mam właśnie w ukorzenianiu dwie łodyżki i chciałabym uzyskać za jakiś czas ładną kępkę.
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Dorotko :wit
Miło mi powitać Cię jako mojego nowego Gościa.
Dzięki za komplementy ;:196
Nie tylko pozwalam ale proszę zaglądaj do mnie jak najczęściej ;:180
Moje joćce rozkrzewiają się same jedne wcześniej inne nieco później nigdy ich nie ustrzykuję chociaż tego eksponowanego mogłem bo wyciągnął się bardzo w górę ale zrezygnowałem bo zależało mi na szybkim kwitnieniu jako że jest to prezent dla Koleżanki.
Pozdrawiam i dzięki za odwiedziny.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Jak zwykle cudowne rośliny. Proszę podpowiedz jak "zmusić" joćca do kwitnienia? Mój dużo urósł, ale kwitnąć nie chce
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Aniu :wit
Miło Cię znowu u siebie goscić ;:196
Dzięki za komplementy ;:180
Daj mu dużo słońca już w trakcie ukorzeniania ale najlepiej światła słonecznego rozproszonego-np.za firanką i od południa.Zmień mu wodę co jakiś czas.
Po przesadzeniu słońca również multum.Moje stoją zawsze na parapecie wschodnim niekoniecznie za firanką.Niektóre przez to kwitną już w wodzie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w hodowli roślin.
Miłego weekendu ;:3
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dziękuję bardzo za rady ;:196 mój stoi na zachodnim parapecie. U mojej mamy ma dużo słońca i chętnie kwitnie. Spróbuję w takim razie poszukać mu bardziej słonecznego parapetu i wzajemnie miłego weekendu życzę :D
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku fajnie, że podzieliłeś się radami co do uprawy gerbery. Mi się niestety z nią nie powiodło. Muszę spróbować raz jeszcze. Stefanotis ostatnio również prawie miałam w koszyku. Odmyśliłam się, bo boję się czy zapach nie będzie mi przeszkadzał. Bardzo intensywnie pachnie?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Halinko :wit
Miło,że znów jesteś ;:196
Okres kwitnienia Stefanotisa przypada na szczęście na miesiące ciepłe maj,czerwiec,lipiec kiedy okna mamy non stop otwarte i zapach jego kwiatów mieszając się z napływającym z zewnątrz powietrzem staje się mniej intensywny a zatem mniej inwazyjny i nie podrażnia dróg oddechowych.
Mam nadzieję,że zdołałem Cię przekonać do jego hodowli i będąc na kolejnych zakupach włożysz go koszyka. :D
Pozdrawiam i ;:3 miłego weekendu życzę
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dziękuję Arku! Miło, że mnie pamiętasz. Pewnie tak zrobię przy kolejnych zakupach. Źle się czuję przy intensywnych zapach np. przeszkadza mi zapach kwitnących cytrusów, boli mnie od niego głowa i mdli mnie strasznie. Szkoda, bo to moje niespełnione marzenie. Może kiedyś to jakoś rozwiąże...
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”