Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
norbert76
 Tytuł: Re: Dżungla w bloku
PostNapisane: 10 cze 2021, o 03:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witajcie :wit i dziękuję za miłe słowa. :)

Nuami, z tym Platycerium to ogólnie ciekawa sprawa, bo bardzo długo nie było w sferze moich zainteresowań, po części z tego co kiedyś czytałem są trudne w uprawie (to akurat się nie sprawdziło :wink:), że może osiągnąć olbrzymie rozmiary - widziałem na żywo w palmiarni, robi wrażenie. ;) Tutaj jednak są większe gatunki i mniejszem, moje bifurcatum zalicza się raczej do tych mniejszych. :)

Aleksander
Pnące filodendrony powinny być podparte, jak w naturze, inaczej mogą wypuszczać mniejsze liście, poza tym u mnie to chyba by się złamała łodyga, jakbym nie było palika. :wink:

Henryku zgadza się, warunki odbijają się na kondycji rośliny, z drugiej strony Filodendrony są dość łatwe w uprawie w warunkach mieszkaniowych. :)

W związku dalsza fotorelacja: :)

Filodendron micans, rośnie jak chwast, będę musiał go rozsadzić bo za dużo jest go w jednej doniczce. :wink:

Obrazek

Obrazek

Thaumatophyllum selloum 'Atom'

Obrazek

Obrazek

A to mój taki rodzynek, Philodendron verrucosum :) :

Obrazek

Obrazek

Monstera Adansonii, trochę po przejściach, bo z dwa razy zbyt szybko podlałem i musiałem ją kupić z przędziorkami. Z początku rosła szybko, potem odchorowywała przelanie i straciła parę liści, ale teraz odbudowuje się powoli. :) Przy okazji, to moje drugie podejście do tej rośliny, pierwszą straciłem przez przędziorki, które tak ją osłabiły że nie udało się jej uratować.

Obrazek

Obrazek

Monstera karstenianum, z początku rosłą bardzo dobrze, ale zaczęła chorować po zmianie stanowiska i zmiany z drabinki na palik. Zrobiłem z dwa opryski Asashi i powoli wraca do żywych.

Obrazek

Obrazek

Scindapsus pictus 'Trebie', największe liście mają około 12 cm długości, co mnie z początku trochę zaskoczyło. :wink:

Obrazek

Obrazek

Scindapsus Treubii 'Moonlight'

Obrazek

Obrazek

Scindapsus pictus 'Silver Ann'

Obrazek

:)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Nuami
PostNapisane: 10 cze 2021, o 12:03 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
Ja mam tendencję do tego ,że rośliny teoretycznie najprostsze w uprawie mają najwięcej problemów :roll: Więc może z Platycerium pójdzie mi gładko. Muszę poszukać informacji ,który gatunek będzie największy - mam słabość zarówno do olbrzymów jak i mikrusów. Taka skrajność :wink:

Twój Scindapsus pictus 'Trebie' to cudeńko. :shock:

I dobrze wiedzieć, że u Ciebie również rośliny miewają przejścia :D To oznacza, że nie jestem taką ofermą i nawet najlepszym się zdarza coś skopać.

hen_s
PostNapisane: 10 cze 2021, o 21:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Śliczne, okazałe i bardzo dekoracyjne rośliny. ;:oj ;:oj

Największe wrażenie zrobił na mnie Thaumatophyllum selloum 'Atom' bo tego cuda nigdy nawet nie widziałem... Ale pozostałe również super. ;:333

Wiele tutaj można zobaczyć, wiele też nauczyć. ;:204

zielonajagoda
PostNapisane: 10 cze 2021, o 23:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Piękne, zadbane rośliny, kolekcja filodendronów imponująca. Takie widoki to uczta dla oczu ;:433

norbert76
PostNapisane: 12 cze 2021, o 02:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witajcie :wit

Nuami, nie wiem czy znajdzie się taki hodowca/ogrodnik, u którego wszystkie rośliny będą bezproblemowo rosnąć i ładnie wyglądać. :wink: To są żywe organizmy, więc jak ludzie mogą chorować.
Należy uwzględnić, że tak naprawdę uprawiając rośliny w warunkach domowych, uprawiamy w warunkach dla nich sztucznych. Z drugiej strony rośliny potrafią się jednak do nich zaaklimatyzować i większość potrafi dobrze rosnąć prawie tak samo, jak w naturze. :)
A jeśli chodzi o poziom trudności, to mam podobnie, w przypadku części roślin łatwych w uprawie mogę mieć problemy, a w przypadku tych trudnych rosną bez problemu. Magia jakaś. :wink:
Dziękuję w imieniu Trebie, to najlepiej rosnący Scindapsus z całej trójki. :)

Henryku, akurat z tym 'Atom' nie jest tak łatwo, jakby się zdawało. Warunki ma podobne jak w przypadku innych, pielęgnacja ta sama, a ma tendencję do lekkiego żółknięcia najstarszych liści. Ani nie można tego zwalić na niedobory składników odżywczych, ani na złe pH podłoża, czy wodę. Tylko on tak dziwnie się zachowuje. :shock: Ale skoro wypuszcza cały czas nowe liście, to po prostu to zaakceptowałem na zasadzie "ten typ tak ma". :wink:

Iwona dziękuję w imieniu badylków. :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 22 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości