Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3
Autor Wiadomość
Olcia609
 Tytuł: Re: Zieleń, biel i więcej zieleni
PostNapisane: 15 lut 2021, o 20:54 
50p
50p

0 szt.
Mój ogródek to małe "RODOS" na drugim końcu miasta. Na tyle daleko, że nie jeżdżę codziennie, ale też na tyle blisko żeby wyskoczyć po pracy lub w weekend coś pogrzebać. Warzywa dopiero zaczynam. W tamtym roku było kiepsko, ogórki zmarnialy, pomidorów było jak na lekarstwo, ale przez pandemię i brak innych opcji na spędzanie wolnego czasu, na poważnie zajęłam się owocowymi i ozdobnymi. Jak będzie sezon, to na pewno pochwalę się moim małym światem. Zobaczymy też co przetrwa zimę, a co trzeba będzie wymienić. Po cichu trzymam kciuki za perukowca young lady i czerwonego klona palmowego. Z owoców, to czarny bez (o fioletowych liściach), białe truskawki i kiwi Dr Szymanowski. Po raz pierwszy też widzę pąki na kamelii. Więc bardzo oczekuję wiosny ;)))
Balkon mam maleńki, ale mąż się śmieje, że jestem mistrzynią odmian karłowych, więc trochę tego nazbieralam. Mam też lawendy i oregano bellissimo w wiszących doniczkach. Chociaż ostatni mróz podejrzewam, że wykończy je ostatecznie...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Sile
PostNapisane: 22 lut 2021, o 19:31 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Trzymam kciuki za Twoją wiosnę na 'RODOS' :wink: pewnie co nieco podpatrzę, bo ogrodowo (kwiatowo) jestem bardziej zielona niż rośliny na wiosnę :D a że jeszcze nic takiego nie planuję to mam czas pośledzić, pokibicować i znaleźć natchnienie. Już mnie trochę natchnął klon palmowy. Tylko na razie nie ma go gdzie wsadzić :lol:

A odmiany karłowe na balkonie - jakie? Jestem ciekawa :)

U mnie wiosna - zaczęłam już wielkie przesadzanie roślin. Idąc za radą doświadczonych forumowiczów żegnam się z osłonkami, aktualnie wszystko co już w nowej ziemi ma doniczkę i podstawkę. Przy przesadzaniu obejrzałam korzenie - jedyne uszkodzenia od przelania znalazłam u Monstery Adansonii, ale spodziewałam się tego. Po obserwacji rośliny wiedziałam, kiedy dokładnie się to zadziało. Pacjentka ma się już zresztą dobrze.
Będę wprowadzać też małą modernizację, żeby moje wszystkie wilgocioluby miały obok parującą wodę. Czy to się sprawdzi i uda - zobaczymy! Na razie kilka fotek z przesadzania. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Olcia609
PostNapisane: 23 lut 2021, o 11:25 
50p
50p

0 szt.
Super pracownia! Ja już też część prac "domowych" związanych z przesadzaniem mam za sobą. Czekam jeszcze na monstere monkey mask, bo w końcu ostatecznie się zdecydowałam i ją zamówiłam.

Na balkonie mam karłowe odmiany iglaczkow - cyprysa nana gracilis w kolorze ciemnej zieleni i odmianę snowflake z białymi łatkami. Posadziłam też świerk Daisy white. On po 10 latach dorasta do ok 80 cm. Więc ma sporo czasu. Mam też zawciąg nadmorski i floksa skrzydlastego- też odmiana karłowa. Więc wszystko kompaktowe i rośnie w jednej dużej donicy. O dziwo wygląda na to, że duże mrozy im niestraszne. Zawciąg zaczyna wypuszczać pąki z kwiatami. Szok...

Sile
PostNapisane: 23 lut 2021, o 23:51 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Musiałam wyszukać sobie zawciąg i floksa. Pierwszy raz w życiu usłyszałam te nazwy :D i podobają mi się oba. Czuję się mądrzejsza o kilka roślin.

Monsterę 'Monkey Mask' mam i ja, mimo że początkowo się przed nią broniłam (bo gdzie ja upcham te wszystkie potwory, jak urosną?). Ale bardzo ją lubię. Nawet zrobiłam jej dziś zdjęcie:

Obrazek

Olcia609
PostNapisane: 24 lut 2021, o 09:03 
50p
50p

0 szt.
Ale piękna! Cudny okaz. Też się broniłam, ale w końcu dałam spokój. Przynajmniej mogę teraz spać spokojnie :;230 A gdzie ja trzymasz? Ma dostęp do słońca?

Edit: widzisz, ja też się coś douczylam. Zawciąg to inaczej armeria. Jest też odmiana z białymi kwiatami. Jak nic pasuje do Twojej cudnej kolekcji, ale oczywiście nie namawiam ;:170

Sile
PostNapisane: 24 lut 2021, o 12:57 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Do zdjęcia przesunęłam ją do światła, zwykle stoi odsunięta od okna od ok. 1 m. Okno wychodzi jakoś na południe/południowy zachód. Wydaje mi się, że to miejsce jest bardzo jasne (mam na myśli, że dla niektórych moich podopiecznych nawet zbyt jasne), ale rośliny mam tam dopiero od zimy i muszę teraz bacznie im się przyglądać. Nie chciałabym, żeby je poparzyło, ale alternatywą jest miejsce, w którym wcale nie będą wyeksponowane :roll: to na razie nie przestawiam. Może nie będzie tam bezpośrednich promieni.

Eh, biały zawciąg... ;:333 ;:167 Do domu go nie wezmę, ale w najbliższych latach może się uda, że będę zbierała też rośliny na balkon albo na podwórko. Wtedy już te kwitnące na pewno u mnie zagoszczą, zwłaszcza, że uwielbiam obserwować pszczoły, motyle i wszystkie inne zapylacze (ostatnio na spacerze znalazłam dziwo co się nazywa "bujanka większa"). Najbardziej chciałabym mieć przebiśniegi. :wink:

Olcia609
PostNapisane: 24 lut 2021, o 20:30 
50p
50p

0 szt.
No właśnie pomału też rozglądam się za dobrym miejscem dla "małpki". Mam jedną półkę z dala od okna, ale nie wiem czy nie będzie to przesada w drugą stronę. Pomyślę.

Dzisiaj pierwsze porządki balkonowe - ogarnięte suche gałązki i dosypana świeża ziemia. Jestem w szoku... Były naprawdę duże mrozy, a większość roślin wygląda jak na jesień. Na razie wszystko wskazuje na to, że nawet lawendy dały radę. Gałązki w środku są zielone, a to chyba dobry znak ;)

Do obserwacji fruwających cudaków rośnie u mnie na ogródku budleja - nie wiem czy znasz. Latem życie towarzyskie kwitnie. Dosłownie :tan a ja biegam jak ta wariatka z aparatem, żeby je wszystkie uchwycić.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 41 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości