Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Pierwszy tydzień wakacji za mną, wpadłam do domu na chwilę a tam susza jak na pustyni.. p?ł balkonu mi uschło. Za to przesadzone do hydro dwa storczyki wypuściły nowe pędy , hoye się porozrastały, monstera standleyana nowe pędy wypuściła , dendrobium moshatum wypuscilo nowego badyla podobnie oncidium i to w tydzień.. zaskoczonam ;:65
Normalnie jakby mobilizację zrobiły - pani wyjechała- mobilizujemy się co by przeżyć :lol:
Właśnie podlałam towarzystwo, odpalilam nawilżacz tym najwrażliwszym i ruszam dalej.

I w przyszlym roku chyba wykarczuję balkon i posadzę pomidory, bo normalnie juz mnie to wkurza.. o !
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Iskrowe domowe

Post »

iskraiskra ja już w tym roku się zbuntowałam z balkonem. 9 pietro południowa strona, masakra. Posadziłam pomidorki koktajlowe (większa odmiana) i zebrałam już plony :heja aż 28 szt. pomidorków z 5 krzaczków :;230 .Za to ile radości :) .W tym roku to nawet kaktus by chyba nie wytrzymał. Po wycięciu pomidorków posadzę wrzosy. niespodziankę sprawiła mi za to moringa w hydro, ale o tym w swoim wątku wieczorem.
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

U mnie poludniowo zachodni balkon czyli lampa non stop. Mam na balkonie bluszcz, herbacianą r?żę pnącą , niedośpiany, lobelię, poziomki,dendrobium i wilca pierzastego (ten uwielbia takie turbo słońce) ale..
R?żę coś mi zżera i nie umiem z tym wygrać, ciągle wszystko muszę mocno podlewać i sąsiad marudzi ze mu kapie..nie no w nosie mam..te pomidory to serio super sprawa. A 28 sztuk to sporo !
Z nasion sadziłaś?
Teraz mam masę pomidor?w ze wsi, pysznych. Ciekawe czy jakbym wydlubała pestki to by mi wyrosły z nich pomidory..
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Iskrowe domowe

Post »

Z własnych nasion.W ubiegłym roku miałam jeden krzaczek w doniczce niezbyt dużej i urodziło się chyba 5 pomidorków ;:oj .jeden zostawiłam do mocnego dojrzewania i z niego wypłukałam nasionka, resztę zjedliśmy delektując się :D.nasionek było 17 i wszyściutkie wzeszły.Sobie z braku miejsca zostawiłam 5. Resztę podzieliłam sprawiedliwie sąsiadki.Tez zbieraja podobne plony
Teresa
------------
Moje Kwiaty w hydroponice
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Uoo to super ! Dzięki za informację ! To i ja nasionka zbiorę.
Powiedz mi proszę, jak rozkroję pomidora to zbieram te nasionka , przepłukuję i suszę ?
A potem do ziemi?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Iskrowe domowe

Post »

Urlop zawsze jest problemem, bo tak jak sama się zajmiesz to nikt nie zrobi ;). Ja też wyszłam stratna choć sobie zatrudniłam opiekuna do rybek i roślin i nie wiem czy gorzej nie wyszłam jak w tamtym roku - część zalał, część przeoczył, wlał na zapas itd
Ten sposób z miskami próbowałam rok temu - na dno keramzyt i na to doniczki,kwiaty z okna na bok, wyszło średnio.
Mam też doniczkę z korkiem jak z oshee w sadzoną w ziemię i też nawet działa - woda wcieka tylko jak jest sucho,jak jest wilgoć to stoi w butelce.
Ale i tak to wszystko wielka prowizorka.

A jaki Ty właściwie masz ten nawilżacz że włączasz i jedziesz na tydzień? Ultradźwięk czy jak? Bo u mnie z nawilżaniem wiecznie problem bo woda stosunkowo szybko się kończy (to mały nawilżaczyk) i bym się bała go samego zostawić.

A o pomidorach nie myśl, bo te dopiero schną jak o nie nie zadbasz w porę. Ja po urlopie jak zobaczyłam moje to nie wiedziałam gdzie uciekać, aż wstyd przed sąsiadami jak takie coś z balkonu sterczy....
Co jakiś czas pokazuję u mnie na wątku pomidory,więc jak chcesz to kuknij.
Za to polecam bakłażana,jest piękny i fajne ma odmiany mini.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Hej Foxowo :) ja mam nawilżacz z jonizatorem eldom nu5, mieści się w nim w sumie 5 l wody. Jest programator też , ale nie zostawiłam go na tydzień właczonego. Sąsiadka mi ogarniała kwiatki. Dziś je troszkę odgruzowałam..tzn powylewałam wodę z podstawek - mam doniczki tak ustawione, że nie stały w wodzie na szczęście, ale z podstawek pobierały wodę także w sumie tylko jeden storczyk mi nieco zgnił i ułamał się jeden pęd kwiatowy ,reszta trochę przelana , ale i tak jest super :) Stefanotis zbiera się do kwitnięcia i nie mam pojecia skąd wylazł na nim tarcznik :( Syngonium po mojej babci wypuściło mi dwumetrowy pęd z liśćmi i serio nie wiem co z nim zrobić, podobnie ceropegia, uciełam monsterze standleyanie pęd to wypuściła dwa nowe , micansy też muszę poprzycinać, bo wiszą nad kanapą i smyrają głowy siedzących . Melanochrysum zasuszyło jednego liścia za to wypuszcza dwa nowe.Epipremnum też muszę pociąć, philodendron red emerald też nie ma się po czym piąć już. Nie podlewam ich astvitem nawet, żeby się nie rozrastały już bardziej , a one i tak szaleją.
Kupiłam liany kokosowe :lol:
A monstera variegata i syngonium emerald gem nadal zielone jak trawa ;) ale ładne tak czy inaczej :)

Balkon dramat..w sumie to r?żę coś zżarło i usycha, lobelie , truskawki, poziomki padły, lawenda też, jedyny bluszcz, niedośpiany, szczawik i wilec pierzasty się trzyma. Myślałam o pomidorach bo one lubią dużo słońca, a reszta u mnie mimo podlewania się pali..
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

O rany te urlopy i te nasze kwiatki. Dużo się działo podczas Twojej nieobecności jakby Cię z miesiąc nie było :wink:
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Ja lubię wyjeżdzać na urlop , bo jak wracam , to widzę jak mi wszystko fajnie urosło a to w sumie tylko dwa tygodnie.

No i muszę zacząć czytać o lampach doświetlających na zimę..muszę kupić dwie lub trzy, możliwie energooszczędne, które doświetlą mi towarzystwo zimą.
Muszę całą witrynę odstawić od okna bo będzie grzał kaloryfer i doświetlić dwie półki na ścianie. Także gdyby ktoś z zaglądających tu m?gł coś polecić, to będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Patrzę sobie na zdjęcia moich roślin ze stycznia z początku wątku i muszę porobić zdjęcia z teraz..bo tak mi się wszystko rozrosło i odżyło.. uou.. dopiero teraz widzę r?żnicę :shock:
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Jak widzimy cały czas rośliny to się przyzwyczajamy i trudno widzieć te spektakularne przyrosty. Wystarczy tydzień nieobecności i jest wszystko zauważalne. Super Philodendron sodiroi oraz ogromny kroton.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Iskrowe domowe

Post »

Koniecznie zr?b por?wnanie. Ja ostatnio u siebie zrobiłam i byłam w szoku.
Z kwiatami trochę jak z dziećmi - jak dziecko puścisz na 2 tyg wakacji to jak wróci to jakieś takie duże wraca i inne jak nie własne ;p
a z roślinami jeszcze.plus taki że jak się przy nich noe gmyra to sobie świetnie radzą.

Nawilżacz to masz lepszy. M?j jest malutki i parę puszcza,ale wymaga nadzoru. To takie trochę prehistoryczne urządzonko. I fuka jak dzika bestia ;D
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Heh no właśnie padł mi komputer więc średnio mam jak zrobić zdjęcia a z telefonu niewiele widać. Ale jak ożyje to zrobię :) a nawilżacz kupowałam dla ludzi , więc taki konkret był, a że przydaje się teraz kwiatkom to już inna sprawa :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”