Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Mam trochę nowości a trochę porosło . Pospełniałam marzenia rośline, więc wrzucam.
Przeglądałam też zdjęcia jak wyglądały moje rośliny jak do mnie trafiały i kurcze.. no fajnie jest :)

Nowość : syngonium wendlandii
Obrazek

Nowy nabytek : philodendron bipennifolium zadomawia się i widzę jak pięknie rośnie
Obrazek

monstera adansonii coś mi się buntuje..wypuszcza pęd z liściem jednocześnie zażółcając nowe. Chyba uczymy się podlewania.
Obrazek

Zakwitła mi i rozrosła się maranta :)
Obrazek

No i wzięłam się za przesadzenie zamiokulkasa..dzizasss.. nie wiedziałam, że to ma takie bydlęce korzenie !
Obrazek

Nowy nabytek za 12zł z marketu
Obrazek

A tutaj mój odratowaniec odwdzięczył się takim kwitnieniem
Obrazek

i kolejny nabytek marketowy..też przypadkiem za dychacza
Obrazek

a tu moja żółwica wypuszcza liście. Były dwa, a teraz "daje czadu" :lol: hoja pubicalyx red button
Obrazek

a ten rozkwitł się po tym jak zapomniałam go zabrać z balkonu..w kwietniu.. przez tydzień ;)
Obrazek

Szalona hoja minibell bodajże.. przyjechała z trzema listkami mniej więcej w podobnym czasie jak inne hoye.
Obrazek

I hoja mathilde ;:167
Obrazek

a to przykład, że warto wierzyć nawet w suche patyki :) Pytałam tu na forum czy go ciąć czy co z nim robić, ale jakoś nikt nie odpowiedział. Posłuchałam intuicji i tak mi się odwdzięcza i rośnie philodendron scandens micans. To jest jeden z trzech.. jednego miałam sprzedać, bo ileż można mieć micansów, ale nie mogę..
Obrazek

A tu Stefanotis.. taki śmietnikowy z paroma listkami tak daje czadu, że już nie mam jak go plątać :)
Obrazek

Nowość. Zawsze jakoś go omijałam ale na żywo jest bardzo ładny. Philodendron scandens brazil. Trochę przegięłam ze światłem i ma nowe liście prawie żółte, ale już dochodzimy do porozumienia
Obrazek

No i moja księżniczka. Monstera deliciosa variegata. Tak wiem.. proszę się nie nabijać.. ona kiedyś wejdzie cała na biało ;)
Obrazek

a tu scindapsus pictus trebie, po którym widać jak uczę się podlewać rośliny. Trudna to roślina dla mnie.
Obrazek

No i philodendron red emerald. Rozrasta się w tempie zastraszającym. Kupiłam mu lianę kokosową :) I właśnie idę po drabinę , bo muszę go przesadzić i zrobić mu małą dżunglę ;)
Obrazek

Monstera standleyana variegata tudzież cobra :) Fajna roślina, też przedłuża i przedłuża pęd i nowe listki ładnie wybarwia. Co ją za mało lub za dużo podlewam to zmienia kąt nachylenia liści dając mi wskazówki :) fajne to w sumie :)
Obrazek

i takie coś to okazuje się być rośliną akwariową ? hm.. nie wiem po co ja to kupiłam, no ale było za 5 zł i ładnie rośnie, ma fioletowo srebrne liście czego chyba dobrze nie widać na zdjęciach.
Obrazek

Obrazek

Mam też oncidium, które zaatakowały wełnowce w ilości turbo, więc stoi na balkonie i szczepkę syngonium emerald gem ,które wygląda podobnie jak monstera variegata.. tzn zastanawia się kiedy wejść na biało :) Ale korzonek idzie a ja wierzę we wszystkie moje roślinki :)
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

iskraiskra pisze: Szalona hoja minibell bodajże.. przyjechała z trzema listkami mniej więcej w podobnym czasie jak inne hoye.
Obrazek
To mi wygląda bardziej na jakąś lacunosę, a nie minibelle. Minibelle ma liście wąskie i długie, i dosyć twarde.

Bardzo ładne zdjęcia, ostrość idealna, szkoda tylko, że takie malutkie. :wink:
Bardzo podoba mi się syngonium wendlandii, u mnie niestety nie chce rosnąć, najwyraźniej nie potrafię mu zapewnić odpowiednich warunków.
Niezły 'gąszczyk'. ;:3
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Jak zawsze można u Ciebie podziwiać ładne zdjęcia ;:215
Nowe nabytki niech Ci zdrowo rosną ;:138 a cała reszta widzę, że już niedługo Cię tak zarośnie i będziemy się zrzucić na maczete dla Ciebie, żeby Cię z domu wydobyć :;230
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Iskrowe domowe

Post »

Witam! Muszę się przywitać, bo nie wypada tak anonimowo i w tajemnicy podczytywać :D
Twoja pasja nie jest i mnie obca i podejrzewam, że niedługo nie wystarczą regaliki z ikea :lol: Mam kilka różnych, ale one jednak zajmują miejsce. Poza półkami na ścianach mam pod sufitem przy południowym oknie podwieszoną kratę i zwisające z niej na makramach doniczki. Jesienią tę kratę wymienię na 6x większą, bo super w tym miejscu rosną rośliny. Ostatnio też odkryłam, że do kwietników rozporowych można podokładać dodatkowe obejmy na doniczki ;:138 na każdym poziomie.
O Twoich roślinach nie piszę, bo wszystkie są do podziwiania ;:63
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Frael no właśnie w ferworze walki nie zapisałam co to za hoyka . W każdym razie rośnie radośnie. Wedlandlii przyjechało, wsadziłam do doniczki i wypuszcza nowe listki ale jakoś ciężko mi określić jak to pielegnować. Wydaje mi się, że wszelkie "mechate" rośliny potrzebują mniej światła i więcej wilgoci.
A co do zdjęć to po kliknieciu na miniaturkę otwierają się w duuużym rozmiarze :)

Marto..no niedziękuję :) muszę poczytać o tym oncidium albo przesadzic w keramzyt i będę miała z głowy :) chwilowo wszystkie storczyki moje stoją na balkonie i przechodzą "kurację" chemiczną , bo żywcem nie radzę sobie z wciornastkami ;( szczęśliwie się dziady nie rozniosły na inne rośliny. Także agricolle potem polysect z karate a na końcu dynaturat i wymiana podłoża.

Witaj Emilo :)
Noo Ikea te szafeczki faktycznie pod rośliny robi chyba :)
Muszę zatem poszukać zdjęć Twoich roślin bo z tego co piszesz to też maczeta będzie grana :)
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Ach i zapomniałam dodać że spełniłam swoje marzenie i kupiłam philodendrona melanochrysum, kt?ry właśnie wypuszcza dwa nowe liście ;:172
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Melanochrysum miałam już dwa razy... ale to chyba nie jest filodendron dla mnie. ;:174 Dlatego życzę z nim powodzenia. ;:3
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Niedziekuję :) u mnie jest jasno, ca?iem wilgotno , jak coś to mam jeszcze nawilżacz i właśnie kawaler wypuszcza nowego listka. Ja mam hopla na punkcie tych "mechatych" choć ponoć są dużo trudniejsze w uprawie, ze wzgledu właśnie na wilgotność a pryskania nie lubią.
Dostałam tez wczoraj scindapsusa pictusa i opadła mi szczena bo jest cudny, rozrośnięty na maksa, korzenie ma piekne i kosztował 9 zl w markecie. W dodatku od tego dostawcy rośliny nie mają robali..moja znajoma kupiła tam masę ciekawych zdrowych roślin.
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Też niedawno nabyłam tego scindapsusa, i faktycznie to jest cudna roślina, bardzo dekoracyjna. Przesadzałaś go po zakupie?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Zawsze wszystko przesadzam od razu co by sprawdzić czy nie ma pasażer?w i czy ma korzenie.
Cudne te pictusy są..to m?j trzeci w sumie :oops:
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Melanochrysum wypuszcza dwa listki, mostera variegata i syngonium emerald gem też.. sialala :))))
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Tylko mocno zakręcone osoby cieszą się z takich szczegółów ;:215 ja teraz tydzień na urlopie poza domem tzw detyks storczykowy i od zmysłów odchodzę czy wszystko z nimi ok ;:202 najbardziej z tymi w orchidarium, bo nie są zraszane ;:145
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Iskrowe domowe

Post »

Marta to mam nadzieje że roślinki w orchidarium nie ucierpią.
A nie masz nikogo kto mógłby je popryskać pod Twoją nieobecnośc.
Ja teraz też tydzień na urlopie ale dom i roslinki te najbardziej wrażliwe oraz orchidarium pod opieką mojego ojca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”